Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kiscicát, befogad...

Találtam egy kiscicát, befogadtam de eléggé bizalmatlan. Elbújik, és nyávog mintha hívná a testvéreit. Hogyan nyerjem el a bizalmát?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 22:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a cicák általában ilyenek új helyen, elbújnak egy eldugott helyre és pár napig elő se dugják az orrukat. Valószínűleg ez a kicsi mivel az utcán találtad nem találkozott emberekkel, nincs szocializálva ezért fél tőled. Légy türelmes, tegyél neki ki kaját és előbb-utóbb előjön. Fontos hogy ne erőltess, siettess semmit, ne mászkálj utána, ne próbáld akarata ellenére megfogni, megsimogatni, várd ki amíg magától jön oda! Egyébként a legtöbb cica ilyen, bár a mi kiscicánk akit nemrég fogadtunk örökbe, ő egyáltalán nem volt ilyen. Nem bújt el egy pillanatra sem, azonnal felfedezte magának a lakást, követelte a kaját, mászott az ölünkbe aludni.:) De ez a ritkább eset szóval ne aggódj!
2010. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire pici? Az enyémet 4 hetesen vették meg egy részeg csövestől, de nem volt ilyen gond vele, orvoshoz is rögtön vittem.


Nem akarlak megijeszteni, de van, hogy azért bújnak el, mert halni készülnek. Ha nagyon pici, akkor lehet, hogy még nem tud magától inni sem. Kéne nagyjából tudni mennyi idős.

2010. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Körülbelül olyan 7-8 hetes lehet, de nem tudom nem volt még soha macskám. De már kezdenek alakulni a dolgok. Rendesen eszik, iszik..Sőt! Már nem bújik el annyira, kezd bevadulni.. (:
2010. okt. 28. 12:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Hál'istennek!

Kívánom,hogy sok örömödet leld benne!

2010. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szia, velem is volt hasonló, a kertünkbe tévedt egy kóbor cica, én először csak messze, a kerítésünk tövébe adtam neki egy kis tejet meg tápot, azóta esténként bejön a kertünkbe. Egyszer olyan éhes volt, hogy amikor adtam a cicáinknak a konzervet odajött és pár centire tőlem evett, teljesen nyugodtan, simogattam meg megszagoltattam vele a kezem. Én a helyedbe nem oda az orra elé tenném a kaját hanem egy kicsit közelebb hozzád és mondjuk néha néha egy kicsit mindig közelebb húznád a tálját, mikor simogatni akarod akkor esetleg guggolj le hogy ne ijedjen meg attól, hogy olyan nagy vagy hozzá képest (oké, ez lehet, hogy hülyeség, de amikor a mi cicáink voltak picik én is ezt csináltam). Ne hangoskodj, ne tegyél gyors mozdulatokat, beszélj hozzá halkan, kedves hangszínen esetleg nyávogj, hívjad magadhoz tartsd ki a kezed és vidd hozzá közelebb majd óvatosan simogasd, amíg el nem lazul. Persze ahhoz, hogy elnyerd a bizalmát nem biztos, hogy elég pár nap.
2015. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!