Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés

Van egy benti macskánk, kertes házban élünk. Mostanában mindig szeretett volna kimenni (nyávogott az ajtóban, ablakban), szóval tegnap kivittük a kertbe. Most folyamatosan kiakar menni és nyávog.

Mit tanácsoltok,továbbra is kiengedjük? Vagy inkább maradjon csak bent, egy kis ideig nyávog és majd befejezi?


Köszönöm, ha tudtok segíteni!



ápr. 13. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Biztonságos a kert, az udvar? Normálisak a szomszédok, ha mégis átmenne hozzájuk? Nincs a közelben forgalmas főút? És - főleg - ivartalan a cica?

Engedd ki.

Ha a fentiek nem biztosítottak, és mégis kiengeded, úgy csak saját felelősségre!

ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bögyös Dávid ***** válasza:
Neked kell eldöntened, itt te ismered csak a cicádat, és pont ezért kell megfigyelned, és eldöntened, hogy kiengeded-e, ezek után meg ugyan azt tudnám leírni, mint az előző válaszadó, tökéleteset írt, de én kiegészítettem ezzel, hogy itt a legjobban te tudod cicád igényeit, és te tudod szabályozni a határait, úgyhogy érdemes megfogadni a tanácsokat, de akkor is te leszel továbbra is az, aki a legjobban ismeri a cicádat, és neked kell tudnod, mi neki a jó!
ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából úgy volt kint, hogy vettünk neki macskára való pórázt, ráraktuk és én mentem/szaladtam utána. Így, ha olyan helyre ment, akkor nem engedtem neki. Szerintem nem volt a pórázzal baja, nagyon élvezte.


Én szívesen kivinném, csak ma is hajnali 4-kor kezdett nyávogni, hogy szeretne kimenni :(

ápr. 13. 10:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Meg nem is akarom kiszoktatni, azért szerettünk volna benti cicát, hogy bent legyen.

De ha kiviszem, lehet mindig ki akar menni és nem akar bent lenni

ápr. 13. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell neki tanitani, hogy csak veletek felügyelettel (pórázon) lehet kint. Nálunk is igy van.
ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Abban az esetben ha rákap a sétálásra, akkor nagy valószînűséggel igényelni fogja. Ha van erre kapacitásod,hogy mindig sétáltasd akkor vidd ki ha élvezi.☺️Amennyiben nincs akkor ne foglalkozz a nyávogással, egyszer valószínűleg úgyis megunja, ha rájön,hogy nem ér el vele semmit
ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból nem javaslom a dolgot. Az elején szüleim mániája volt, hogy napi egy órára engedjük ki őket piszkítani és azóta nem lehet bírni velük. Az egyik már leforgácsolta a fa ajtónkat mert nem bírja ha nem mehet ki minden nap.
ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem engedném. Nálunk úgy van megoldva, h macskabiztossá tettük a teraszt és oda kimehetnek nyáron amikor akarnak. De az udvarra nem engedném, onnan simán elkóborol, egy ilyen kiruccanás akár végzetes is lehet.
ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!