Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Masfel hete nem jott haza a...

Masfel hete nem jott haza a cicank. Remenykedhetek meg?

Figyelt kérdés
10 honapos kandur cicankat az elmebeteg anyosom kiengedte a lakasbol aprilis 12-en ejjel, annak ellenere hogy a lelkere kotottuk hogy ne tegye, mert mar ivarerett es elkoborolna. Az ivartalanitasanak is megvolt mar az idopontja, most lett volna a heten… azota nem lattuk a cicat, pedig minden nap keressuk, messzebbre is elmentunk, de semmi nyomat nem lattuk annak, hogy baleset erte volna. A helyi csoportokba is kiposztoltuk, egyszeruen nem tudom mit tehetnek mar, iszonyu duhos vagyok hogy ez megtortenhetett:( csak remelni tudom hogy nem esett baja es kandurkodik, de ez mar nagyon sok ido… mit tehetnenk meg? Szerintetek van ra esely, hogy elokeruljon?
ápr. 21. 23:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mennyire nyugtat majd meg, de az én egyik cicám sokáig nem jött haza, de hetekig. Aztán valamiért a falu másik végébe kellett mennem, és ott élt vígan egy idős néninél, aki befogadta. Hiába vittem haza, visszaszökött, elköltözött.


Lehet, hogy a tiéd is befogadták.

ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Bízzunk benne, hogy meglesz. Drukkolok. Ahogy az előző írta, pozitív dolog is megeshet. Szép tőled 1-es,hogy nem akadtál ki és fontosabb a cica boldogsága. Ritka az ilyen. A mai világban tárgyként kezelik a legtöbb állatot.
ápr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy eltévedett, ha nem szokott kimenni, nem ismeri a környéket és elvitte az ösztön, mire észbe kapott, messzebb járt, mint hinnétek, ilyenkor megkattannak a cicák.

(Én anyóstól elköltöznék és nem mennék látogatni se soha többé, ha ilyet tenne az imádott cicáimmal.)

ápr. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nem lehet érdemi megnyugtató választ adni. Az isten tudja hol a macskád és hogy előkerül-e. Másfél hét hosszú idő azért, addig nem kandúrkodik oly módon, hogy közben ne térjen haza, oda ahol enni kap.
ápr. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
25%
Nekünk egyszer egy hónap után jött haza, kiderült hogy a szomszédunk véletlenül bezárta a pincébe, ott valószínű hogy patkányokat evett.
ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Vidéken élek, mindig voltak cicáink. Együttérzek veled, nekem is tűnt el kölyök kandúr cicám egyszer, hónapokig keservesen sírva hívtam órákig minden nap iskola után kora estig. Sosem került elő sajnos, kinti cica volt, nem is értjük miért ment el. Mi sem találtunk nyomot sehol semmit. Ezt csak azért írtam le, mert a legtöbb esetben a legtöbb ember már azt mondaná az sok idő és sajnos nincs mit tenni. De az egyéni, hogy valaki meddig várja haza, meddig reménykedik, mennyire kötődtek stb. Ez majd magától lezajlik benned. Lehet közben megkerül a cica is. Ha mégsem már készen fogsz állni egy újabbnak a gondolatával eljátszani. De simán előfordulhat, hogy valakinek megtetszett és most bezárta, hogy el ne szökjön, vagy ha kedvesebb típusú ember, akkor csak eteti, gondoskodik róla. A szépre emlékezz csak.


Hozzáteszem, mi erdő mellett lakunk és a már X éves lány cicám tűnt el egyszer. 3-4 HÓNAP (!) után került elő képzeld! Jöttem haza egyik délután és az akácbokor alatt várt és nyávogott. Rögtön adtam neki vizet és tápot, szalámit ami volt. Utána még sok szép évet töltöttünk együtt. De ő nagyon bújós cica volt, szeretett minket. Nem tudom mi történhetett vele, de a pókokat is elkapta és megette onnantól, mindent. Mondanám, hogy biztos elveszett az erdőben és vadásznia kellett, de ez olyan kis semmi erdő, egy nagy domb az emberek már a felé fát ellopták fűteni. Befelé nyúlik ugyan még néhány kilométert.


Szóval ez nagyon kétesélyes. Hihetetlen dolgokat tudnak produkálni a cicák. Remélem visszakerül hozzád, vagy ha esetleg mégsem, akkor legalább jó helyen van. Az is lehet még később találkoztok. Unokatestvérem egyszer elment jópár kilométerre egy buliba, előtte tűnt el a gyönyörű kékes színű kandúr cicájuk. Sétáltak a buszhoz az éjszaka közepén erre az egyik fáról próbált a nyakába mászni az ország másik felében a macskájuk! Még kis medálja is volt és nem volt gyakori akkoriban a kékes színű cica. Meg hát megérzi azt az ember, én is millióból ki tudtam volna választani az enyém még annyi idő után is.


Senki nem tudhatja mi fog veletek történni, de ígérem, hogy hétről-hétre könnyebb lesz. A cicára gondolj majd ezután az intenzív szomorú időszak után is néha, történnek hihetetlen dolgok. Lehet keresi az utat hazafelé, de mivel nem fokozatosan lett a környezethez szoktatva, nem találja az ismerős illatokat hangokat. Emellett egyedül van és vannak nála "dörzsöltebb" kandúrok is, és veszélyes állatok, hangos autók stb. Próbál hazamenni hozzátok biztos vagyok benne, de lehet végül máshol fog kikötni, máshol talál menedéket.

ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Esély mindig van rá. Ne add fel, szegény valahova talán elbújt.


Kaját tegyél ki az udvarra, meg a használt almot ha van, a szag odavonza állítólag.

ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha fajtatiszta akkor el is lophatták.

Hazatalálni biztos nem fog,mivel benti macska és nem ismeri az utat.

ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
55%
Ennyi idő múlva múltán már nem nagyon szoktak előkerülni de persze lehetséges hogy még is hazajön
ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Olyanok vannak pepontozva, de tényleg... Szép társaság... Remélem a cica megkerül.
ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!