Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Külföldön élek, sose volt...

Külföldön élek, sose volt macskám, de most lett egy 6-7-8 hónap körüli kiscicám, ha haza megyek egy gyors látogatásra vihetem a macskát?

Figyelt kérdés

Otthon nem lenne vele baj, de nem tudom mennyire könnyen alkalmazkodnak nem megszokott körülményekhez. Van egy kutyusom is, őt mindenhova viszem kb magammal, de fogalmam sincs, hogy a cicákkal mi a helyzet ilyen téren.

Igazából lenne ember, aki megeteti ez az 5 nap alatt, szóval az se baj, ha nem viszem, de kíváncsi vagyok.



#utazás #macska #állattal utazás
nov. 10. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Kell neki útlevél
nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán bírják az utazást legalábbis nekem egyik sem bírta), de ha kiskorától hozzászoktatod, lehet elviseli. Mindenesetre én nem kockáztatnék
nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi cicánk kB 5-6hónaposan került hozzánk. Pest és Nyháza között ingáztunk kocsival vagy busszal+ metró, villamos. Ő jól bírta az utazást, egy nagyobb hordozóban volt a kutyával, így biztonságban érezték magukat.

Volt egy másik cicánk később, ő rövid távon is kiakadt, nem szeretett utazni.

Egy külföldről hazajövetelt nagyon meggondolnék. Ha van, aki foglalkozzon vele, én nem hurcolnám. Kocsiban hogy viselkedik amúgy?

nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Macskának oltás kell, veszettség ellen, ami a beadás utáni 21. napon válik érvényessé. Nézz utána itt: maok.hu (Állatorvosi kamara)


[link]

Megváltozott az oldal, még jó, h megnéztem. Szóval lehet érdeklődni náluk is, vagy a fogadó ország nagykövetségén, havalaki esetleg innen menne. Kutyáknál több feltétel van, macskáknál általában kb. ennyi.

nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, öt napra nem hoznám haza.
nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A cicák szeretik az állandóságot. A saját takarójukat, párnájukat, tányérjukat. 5 nap kedvéért - pláne, ha megoldott az ellátása -, nem mozdítanám ki a megszokott helyéről.

Az az 5 nap jó eséllyel arról szólna, hogy lapítana valamelyik szekrény vagy ágy alatt, és nem lehetne enni sem előcsalogatni; esetleg a stressztől mindenhova odapisilne. Nem hiányzik ez se neked, se a vendéglátónak, se a macskának.

nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
4-5 vagyok, szóval útlevelet csak veszettségi oltás után állítanak ki, a chip azt hiszem nem kötelező.
nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!