Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy takarítsuk el a szomszéd...

Hogy takarítsuk el a szomszéd macskáit a területemről?

Figyelt kérdés
A szomszédból átjár 4 macska a kertünkbe, szinte egész nap itt vannak valahol a bokrokban vagy a magas fűben, ölik a madarakat, a gyíkokat, a lepkéket a nyáriorgona körül, szedik ki a tóból az aranyhalainkat (több kevesebb sikerrel) összesz@rják a virágágyást, belekaparnak a cserepekbe. Vissza a szomszédhoz szerintem csak enni járnak itt meg szórakoznak egész nap! De nekem ide nem kell macska, miért nálam vannak, ha nem az enyémek???

máj. 12. 12:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj 14:07-es! Te a kérdezővel már annyi mindent megvetetnél a kóbor macskák ellen, hogy ennyiért már vehet egy házat két utcával arrébb!
máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
10%
Méreg, más nem fog használni.
máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
8%
Én is a méregre teszem a voksom. Esetleg élvefogó csapda.
máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%

Lehet a kerítést egy kicsit átalakítani, és akkor nem tudnak bejutni, vagy pontosabban neki mondd, hogy oldja meg így.

Ha a kertjének kerítésének tetejét olyan 45 fokos dőléssel befelé megtoldja, és nincs rés, ahol kimenjenek, akkor nem fognak tudni kimenni.


Hogy van-e valami macskariasztó anyag, azt nem tudom, de szerintem igen, de kérdés, hogy az a vakondokat és más állatokra, amik hasznosak, ill. nem szeretnél zavarni, azok hogy vannak vele.

máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Tigrishúggyal spricceld körbe a kerted
máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
27%
Amíg anyáméknál laktam, nálunk is probléma volt hogy a szomszéd macskák átjártak a kertbe. Mi első lépésben szóltunk a szomszédnak hogy tartsa a saját kertjében, vagy becsapdázzuk és elvitetjük a macskáit. Kiröhögött minket, azt hitte viccelünk meg hogy "lehetetlent ne kérjünk tőle". Aztán mikor a következő macskaszar várt minket a lábtörlőn egyik reggel, anyám férje bekattant, vett egy élvefogó csapdát és egy hét alatt kipucolta a környék macskáit. A ferihegyi reptér melletti mezőre vitte ki őket, ott engedte el a macskákat kilóméterekkel a házunktól. Egyik sem talált haza, többet nem volt gondjuk a macskákkal. A csapda a mai napig fel van állítva a kertben, és még csali is van benne, de manapság már nem fog semmit pár sünön kívül, de őket természetesen visszaengedi a kertbe.
máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%
Légpuska
máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

#8 (14:07) Ha nem tudsz válaszolni, akkor nem kell valamilyen chatbot válaszát bemásolni, ha a kérdező annak a válaszát akarná, akkor azt kérdezné. Egyébként is jelenleg is zajlik a vita, hogy az AI mekkorát tévedhet, lehet hogy ilyen kis dolgokban, mint macska távoltartása nem tud túl nagyot tévedni, de amikor mindenhova bemásolod, más esetekben lehetséges. Eddig nem szóltam, de nem ez az első válasz az elmúlt napokban, amint láthatóan valamelyik nyelvi modell generált ebben a kategóriában.


A méreg csak állatkínzásra kiváló. Kiteszi a mérget, nem a szomszéd macskája megy rá, esetleg megeszi egy egér, más macska megeszi, stb., meg egyébként is kínhalál a mérgezés. Eleve nem annak kellene az embernek eszébe jutnia, hogy akkor mérgezzük az állatokat.

A legnagyobb baj, hogy hiába van jogszabály, sokan az állattartásban ezt csak javaslatnak veszik és nem veszik figyelembe. Macskánál pont ez van, emberek sokasága "fogyóeszközként", meg korlátozhatatlan szabad állatként tekint rá, és sem az állat, sem más ember jóléte nem érdekli, pedig azt már az óvodás is felfogja, hogy ha befogadsz egy állatot, azzal felelősséget vállalsz érte. A macskáknál meg az általános felfogás, hogy "majd lesz másik", meg "napi egyszer adjál neki enni és hagyd élni". Sajnos ezt ugye mások szívják meg, mint a kérdező, mert nekik kell megoldani, hogy a macska ne ölje le az állatait, piszkítsa össze a gondozott udvart, fetrengje ki a virágokat, esetleg vigyen el neki tetsző tárgyakat, stb.

Hogy mit csináljon? Vehetne kutyát, de csak ezért nem ajánlom. Mekkora felháborodás, meg hőbörgés van, hogy a kutyával nem foglalkoznak eleget, valószínűleg nem véletlenül nincs neki. Nem kell még egy kertbe zárt bioriasztó, akkor megint ott tartsunk, hogy unatkozik, ugat, stb. Az mondjuk egy jó ötlet lehet, hogy élvefogóval befogja és jobb helyre ajándékoznak, de felteszem, hogy aki így tart macskát, annak már pár nap múlva ott lesz a következő. Sajnos pénzbe kerül, de a legmegbízhatóbb megoldás a macskabiztos kerítés lenne. Nagyon szomorú vagyok, hogy annak kell pénzt költeni, aki soha nem vállalta az állatot, de más nem fog és mint egyes válaszokból látszik, van aki még azt tartja szellemileg betegnek, akinek tönkreteszik a munkáját ezek az állatok.

Tulajdonképpen a macskabiztos kerítésnek az lenne a célja, hogy ne tudjon felkapaszkodni a macska. Ez egészen a tömör sima kerítéstől, mondjuk bádogtól, a kerítés tetején lévő forgó hengerig tart. Teljes mértékben érthető, hogy ha nem oldható meg, hiszen drága, főleg ha nagy terület és a fákat is figyelembe kell venni.

Talán olcsóbb megoldásnak próba-szerencse alapon egy vízipisztollyal figyelni a macskákat, így nyáron nem lesz tőle bajuk, viszont nem szeretik a vizet. Ha meglocsolod mindig, amikor meglátod a kertben, egy idő után rá fognak jönni, hogy kellemetlenséggel jár a kertbe való bejárás. Ez viszont időigényes és elképzelhető. hogy csak azt tanítod meg, hogy tőled tartsanak. Ennek drágább változata a taktikai pontokra kirakott mozgásérzékelős locsoló, dehát ugye ez is pénzbe kerül és más állatot, embert sem kímél.

máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 18-as, nem használok mesterséges intelligencián. Egy mentális betegségből kifolyólag forgalmazom meg mondataimat hivatalos formátumban.
máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
93%

#19 Nem vagyok Pszichiáter, de nekem nagyon feltűnő az, hogy ezek a válaszok, listaszerűek, sosem foglalnak állást, nyelvtani hibásak ("macskaira designed"), több részletben írja le az összefüggő részeket (pl. a macskaelriasztó módszerek miért nem foglalják magukba a macskaelriasztó eszközöket?), királyi többesben beszél, stb.

A nyelvi modelleknek van egy felismerhető jellegzetet hivatalos, tartózkodó hangneme, néha nem létező, félrefordított szavakat használnak, nincs pénzügyi realitásuk, stb. Nem az a legnagyobb baj, hogy a válasz hivatalos, vagy királyi többesben beszél, hanem úgy összességében a formázás, megfogalmazás, tartalom, mind a nyelvi modellek generálására jellemzőek.

máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!