Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy takarítsuk el a szomszéd...

Hogy takarítsuk el a szomszéd macskáit a területemről?

Figyelt kérdés
A szomszédból átjár 4 macska a kertünkbe, szinte egész nap itt vannak valahol a bokrokban vagy a magas fűben, ölik a madarakat, a gyíkokat, a lepkéket a nyáriorgona körül, szedik ki a tóból az aranyhalainkat (több kevesebb sikerrel) összesz@rják a virágágyást, belekaparnak a cserepekbe. Vissza a szomszédhoz szerintem csak enni járnak itt meg szórakoznak egész nap! De nekem ide nem kell macska, miért nálam vannak, ha nem az enyémek???

máj. 12. 12:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Gyaahmore mikben vagytok. Tiszta 21. század, chatGyípitti a macskahúgyra, nyelvtanzsenik erre arra. Gép gép ellen, megyek is kapálni kicsit
máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%

Valaki magyarázza már el nekem, hogy az miért jó megoldás, ha veszünk egy kutyát kerti dísznek? Mert oké, elüldözi a macskákat, de a kutya pénzbe kerül, nevelni kell, foglalkozni vele, időt igényel stb. Ha valaki csak azért vesz kutyát, hogy elkergesse a macskákat, akkor esélyesen lesz még egy elhanyagolt udvarra zárt eb, amiért meg megint habzó szájjal ugranak neki az embernek. Valószínűleg nem véletlenül nem tart az ember kutyát.

A mérgezést, meg meg sem említem. Természetesen minden más élőlény megérdemli a kínhalált, mert nem embernek született, ugye?...

máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%
Magyarázza már el nekem valaki, hogy az miért nem állatkínzás, ha valaki macskákat mérgez? Mert itt annyi "mérgezd meg őket" típusú válasz van, hogy elsírom magam az emberek mentalitásán.
máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
Bocsánat, de ti anonim fórumon írtok csak ilyeneket, vagy a valóságban is méreggel tömitek az állatokat?
máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

Oké, milyen más lehetőségei vannak, amik nem kerülnek neki sok időbe, energiába, pénzbe?


A gazdával beszélhet, nyilván magasról tojik rá.


Csinálhat áthatolhatatlan bunker szerű kerítést egy vagyonért.


Hívhat céget, ami befogja neki a macskákat, ami szintén sok pénz, plusz ha a szomszéd meglatja, még neki áll fejjebb.


Élvefogócsapdázhat, ami megint valamennyi pénz és még szenvedjen ő az elszállítással. Plusz idő, mire befogja őket, ráadásul nem is biztos, hogy mindet sikerül. Illetve megintcsak: egyszer lássa meg a szomszéd...


Ja, ha egy macska folyamat összeszarná a telkemet, tennék ellene. És nem tartom valószínűnek, hogy túl sokáig akarnék szarakodni a problémával. Ha ágyipoloskád van, akkor se TALÁN majd 3 hét múlva akarsz tőlük megszabadulni, hanem lehetőleg már tegnap...

máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

Nem szabad mérgezni az állatokat, mert az állatkínzás. Ha valahogy kiderül, hogy te mérgezted meg őket, akkor azért börtönbe is csukhatnak. Nem mellesleg csóri macska nem tehet róla, hogy a gazdája hülye.


Fordulj állatvédőkhöz vagy hatósághoz azzal, hogy a te kertedben kárt okoznak (gondolok itt főleg a halakra és a növényeidre). De könyörgöm, ezt a mérgezés dolgot felejtsük már el.

A macska útszéli kidobása is a btk-ba ütközik.

máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Új hírek: ma a frissen ültetett facsemetét kaparófának használta valamelyik szőrös gci szépen körpekaparta és jól lehervadtak a levelei


Mérgezni nem szeretnék, az a baj, hogy nagy a terület, biztonságos kerítés nem megoldható, a szomszéd körberöhögne ha ezt mondanám neki, meg ha meg is mérgezné valaki, 1-2 nap múlva itt lenne a másik, így is gyakran cserélődnek mert főúthoz közel vagyunk és gyakran lapulnak ki az úton vagy tűnnek el.

máj. 13. 19:27
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom milyen a magyar macskatartás, én is hadilábon állok vele. Ugye "a macska szabad állat, nem lehet megvédeni alapon" engedik ki az emberek az utcára, a szomszédba, mindent és mindenkit leszarva, mert "a macskának szabadon kell lennie". Tönkreteszi a szomszéd kertjét, balesetet okoz, amikor egy jólelkű ember elrántja a kormányt a kiugró macska miatt? Írtja az élővilágot, bántja más állatait? Nem érdekes mert "ez egy macska, nem lehet korlátozni". Annak a macskának akkor is kint kell lennie, akármit csinál, ha meg valami történik vele, akkor egyből jön a másik. Nekem is azt mondták a szüleim, hogy "a macska fogyóeszköz, nem lehet megvédeni", aztán engedték szabadon, úgy hogy amúgy ők maguk mondták, hogy a szomszédban megtépik a kutyák, elütik, lemérgezik. Majdnem kézben vitték át a szomszédba, hogy megtépje őket a kutya, de akárhányszor sírtam gyerekként az elpusztult macskám miatt, mindig az volt a válasz, hogy "majd lesz másik, nem ér annyit" (nálunk sosem volt macskatömeg, mindig egyesével volt macska, azt meg csak észreveszed, hogy nincs meg az egyetlen macskád). Még nem volt olyan macskám, ami 1 évnél tovább élt volna (mióta a szüleimtől elköltöztem, azóta nem szereztem macskát).

Egyszerűen a magyar macskatartók mindent és mindenkit leszarnak, nem tudnak felelősséget vállalni a saját állatukért. A másik ember meg gondolkozás nélkül mérgezi... Nekünk is mérgezték le, számomra családtagként szeretett macskánkat gyerekkoromban, ne tudd meg milyen szarul esett. Dehát hiába próbáltam bevinni az udvarra, a szüleim akkor is "véletlenül" szabadon engedték, amint meglátták, hogy bent van. Érdekes módon, amikor nem voltak otthon a macska sosem ment ki az udvarról...


Szóval emberek! Ha már magadhoz vetted azt a macskát, akkor vállalj már érte felelősséget!

máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
20%

Rég megmondtam a megoldást! Párszor puff, és megtanulják!

Higyj nekem!

máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kérdező: első körben kérdés, beszéltél-e a szomszéddal? Ez lenne az első lépés.
máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!