Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomszéd macskája idefialt...

Szomszéd macskája idefialt hozzánk a kertbe, de apukám vízbe folytotta őket. Ha kiderül feljelenthet minket?

Figyelt kérdés
máj. 12. 16:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%
Nézzenek oda nagy állatvédők, ilyenkor állatkínzó, amikor meg arról van szó h a vemhes macskából szaggatják ki a kicsiket, az teljesen rendben van mert az "ivartalanítás", hát gratulálok. Semmi különbség a kettő között. Egyébként nem fog feljelenteni biztos neki sem kellettek, ha a saját macskájára nem tud vigyázni akkor ezekre a kicsikre sem vigyázott volna. Én kötelezővé tenném az ivartalanítás, főleg ha kijárós a macska, ez mind emberi hülyeség h így elszaporodnak. Nagyon ritka a felelős állattartó. És tényleg sajnos semmilyen törvény nem védi az állatokat, és ez szomorú.
máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Európában több országban kötelező az ivartalanitás, a chip.És ha állatkinzásis, a büntény sulyosságától függ, 1-től 3 évig börtön jár. Ezért megkapná a 3 évet. Pá pá apucik!!
máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
13%

Jesszus... Számoljátok ki egy darab macska hány énekesmadarat, kisemlőst (pockot, vakondot, cickányt), hüllőt (gyíkokat) öl meg élete során. Él kb 10-15 évig, és évente kétszer fial.

Egyrészt megértem apádat, másrészt semmi köze a szomszéd macskájához.


A szomszéd pedig ivartalanítsa! Én kötelezővé tenném!

Ne szóljatok neki, nem láttatok semmit.


Lelehet pontozni, elég szomorú hogy a természetvédelem sokszor csak a kutyáig meg a macskáig tart, amiket azok ölnek meg sokszor játékbol, azokra már nem.

máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt amúgy vágod, hogy simán le tudják nyomozni a hatóságok a valódi adataidat innen is? :D

Így egy hangyafsznyival növelted az esélyét annak, hogy kiderüljön a dolog, és jogi vonzata legyen. Ha valaki innen be is jelenti a kérdést, hogy állatkínzás történt, ez az esély csak nő.


Sajnos nem foglalkoznak itt úgy az állatkínzással, ahogy kéne, de azért nem mindig ignorálják.

máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%

Na már megint ez a gyíkos, madaras troll, akinek ez a dilije a macskáknál.

Ennyire hülye nem lehet valaki.

Te szerencsétlen, miért nem mész el afrikába is kampányolni az oroszlánok miatt, akik eszik a legelésző növényevőket?

Amúgy marha ritkán vadásznak pl az én macskáim madárra, gyíkra, elmondanám.

Ellenben a házam fala szét van barmolva harkály által, a szőlőim, alma, körte összecsipkedve, összeszarva a terasz, a marha hasznos madaraid miatt, te barom.

máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%

#25

Ritkán írok ide, de ezek szerint nem vagyok egyedül.

Szüleimnél voltak macskák, amik nem voltak ivartalanitva, és láttam amit írtam. Még a felnőtt cinkét is lecsapták, sőt egyszer még denevért is találtam. A verebek, rigók lassan kipusztultak, mert tavasszal mindig ott voltak a frissen kirepült, még ügyetlen fiókák a kertben- megölve. De rendszeresen találtam vakondot, sőt eleinte gyíkokat is vittek a kölykeiknek, aztán azok is eltűntek. Az egeret persze nem fogták meg.

Ja és bőven voltak etetve, nem is ették meg amit megfogtak.

Egyébként sokhelyen olvasni hogy az elkóborolt házimacskák hatalmas károkat tudnak okozni.


Azota nem szeretem a macskákat, lakásban aranyos, de a kijárók nagy kárt tudnak tenni. Itt is átjárnak a szomszédból, kiszedték a kerti tóból a halakat, összesz@rják a veteményt, sőt télen 2 alvó sünt is kikapart valami, amik sajnos el is pusztultak, hiába tettem vissza őket az üregükbe.



#23

máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy hülye f@sz. Ahogy látom, te is.
máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
100%

Kérdező, te nem a szerencsétlen megkínzott állatokat sajnálod, hanem a barbár apádat? Hogy neki ne legyen baja, kellemetlensége? Megáll az eszem ezen gondolkodásmódon.

Hány éves vagy? Kereshettetek volna állatmenhelyet a cicáknak, szólhattatok volna a szomszédnak, vagy akár megtarthattátok volna a kismacskákat nyolc hetes korukig, és kereshettél volna nekik gazdit a neten.


Egyébként több helyen az önkormányzat és/vagy állatvédő szervezetek kifizetik az ivartalanítást azoknak, akiknek erre nincs pénzük. A nem kívánt szaporulatot megelőzni kell, és nem meggyilkolni őket.

máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Bögyös Dávid ***** válasza:

Az utolsó két válaszadókkal egyetértek. Apád állatkínzást+állatgyilkosságot művelt, ami büntetendő. Szörnyű, ahogy ő kínoszta a macskákat, én is őt kínoztam volna pontosan úgy, amit a macskákkal tett, csecsemő korában, például lenne egy éttermem, és bent lenne, valamit csinálna, vagy hát ott van bent. Miért van bent, ha ő nem is eszik, mert nem is tud még. hHát fújtom a mosogatóba majd elásom a közelben. Ezt tette az apád, ha nem fogtad volna még fel a helyzet súlyosságát! Sajnos pont ilyen rongy szar az én családom is. Nem kell a macska, úgy is kicsi, hát agyoncsapom a picsába - agyoncsapni egy élőlényt, ami megszületett? Őrült szhiopata, kezelésre szoruló beteg, aki nem képes felfogni a helyzet súlyosságát! Nem tudom, ezt hol kell bejelenteni, de ha azt mondaná valaki, hogy ilyennel is fel lehet hívni a rendőrséget, már tárcsáznám is őket, hogy van egy oldal, a gyakori kérdések, ahol beismerte apja bűnét egy ember. Csoda, ha ezt meg lehet csinálni, nem csinálta még meg. Attól még hogy kicsik, éreznek, és veszik a levegőt. Oké, nem hallanak, és nem látnak. de éreznek, úgy mint te és az apád is. Átmennétek a szomszédba, biztos meglepődnétek, ha jönne a szomszéd, és megfújtana titeket, azt elásna titeket az udvarban! Ez egyáltalán nem normális dolog. Nem, nem kell segítséget kérni szervezetektől, állatmentőktől, nem! csapjuk agyon/ - meg ezek szerint- fujtsuk meg kövessünk el egy állatkínzást, és egy állatgyilkosságot, hiszen az sokkal könyebb, mi? Hát persze. Megértem, hogy nem kell oda macska. De emberek vagytok, nem őrült sorozatgyilkosok, tehát "picit" humánusabb módszerrel kéne eljárni, nem gondolod? Na jol van, most aztán kidühöngtem magam :) Ilyen szörnyű mélyre hogy süllyedhet valaki, hogy gyilkol? Sosem fogom megérteni. Nekem is rossz az állapotom, de ami a legfontosabb sose lennék őrült sorozatgyilkos, vagy öngyilkos. Nem, a vér nem rémít. De ki akar egy ártatlan élő szervezetnek is rosszat? Csak annak akarnék rosszat, aki betolakodik a területemre - és nem kismacskákról beszélek - hanem légy, szúnyogot biztosan nem sajnálom, poloska, hangya, ami például a konyha közepén sétálgat éppen, stb. De másokat nem bántanék. Akkor bántanám, ha ő is bántani akar. Volt, hogy megkarmolt egy vadabb macska, mert nálunk régebben sok vadmacska császkált. És, utánnarohantam, azt lefutottam vele a patakra megfújtani? Nem tudom sikerült volna-e, de mivel meg tudott karmolni, ott volt mellettem, nekem csak egy mozdulat lett volna. de én nem mozdultam, nyugodtan beszéltem szerencsétlen halálra rémült állathoz, megpróbáltam biztosítani, hogy nem kell félnie tőlem - nem is futott el 200 km/h sebességgel, és nem azért csak, mert nem képes rá, hanem mert nem akart elfutni, nem bújcizott oda, hogy jaj de aranyos ez az ember, de nem is futott el! Én nem vagyok olyan, mint ez a brutális gyilkos, amit a kérdés ír.

10 éves lehettem. De nem futottam sírva anyucihoz, hanem tudatosan döntöttem, és azthiszem a lehető legjobbat cselekedtem, azaz azt, hogy nyugodt maradtam, persze biztos volt kis szisszenés, meg egy áu, cica! de enyi. Mi haszna lett volna annak, ha őrült módjára rohanok be az ajtón és csapom be az ajtót? a macskának jó nagy traumát okozok. A macska jelezte, hogy neki nem kell a kezem ami simizi, hát békiben hagytam, nem azért mentem oda hozzá, hogy elzavarjam - ennek ellenére a barátaim bele tudtak sodorni a bajba, velük már kergettük el a macskákat, szegények rémülten futottak el egy hirtelen mozdulattól és erőteljes siccezéstől, de ilyet soha nem tettem egyedül, mindig is szerettem az élőlény társaimat, és tiszteletben tartottam az ő életüket. De én hiába voltam nyugodt, és figyelmes, amikor aki nem volt ilyen, és tudatlan gyerekként szaladgált, ő volt a barátom, neki nem mondtam nemet, a barátaim nem gondolták át, hogy pontosan mit is tesznek, és ők minden bajba bele tudtak sodorni, tehát türelmes és figyelmes voltam, de nagyon függtem a gyerektársaságomtól, a véleményüktől.


Remélem sikerült jól megfogalmaznom gondolataimat és a történetemet, e mellet érzékeltetnem a helyzet súlyosságát, és hogy lehet tenni azért is könnyen, hogy okosan dönts, és ne légy gyilkos! Köszönöm, hogy elolvastad, és remélem nem kell több állatgyilkosságot átélnie semminek sem! (bár ez sajnos egy álom marad, mindig lesznek elborult emberek, akikért a környezetük tehet, ahogy nevelkedtek, sajnos.)

máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Bögyös Dávid ***** válasza:

[#21]

De, van különbség, nem mindegy, hogy az ivartalanítással együtt abortuszon is van a macska, vagy már a megszületett macskákat kínozzák halálra!

máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!