Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Saját tapasztalat alapján...

Saját tapasztalat alapján jelenleg mennyibe kerül átlagosan egy benti macska tartása havonta?

Figyelt kérdés

Lehetőleg legalább középkategóriás táppal együtt. Tudom, hogy kell neki kaja, alom, figyelembe kell venni, ha kárt okoz, állatorvosi költségek, stb. Tapasztalataid alapján mi az a havi összeg, amiből már stabilan el lehet tartani egy macskát?

Emellett te átlagosan milyen gyakran viszed állatorvoshoz és mennyit költesz rá? Tudom, hogy érdemes havonta félrerakni mondjuk egy 10-15 ezer forintot vészhelyzetekre, de mennyi az az összeg, amit átlagosan elköltesz az állatorvosnál és milyen időközönként? Értem itt az oltásokat, ellenőrzéseket, betegségeket, stb.


máj. 13. 21:03
1 2 3
 11/21 Katona Dius ***** válasza:
85%
Nálunk nincs gyerek. Azért van ennyi macska. De szerintem mindenki annyit költ és arra, amire akar.
máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
61 éves vagyok. Gyerekeink önálló, saját komoly egzisztenciával rendelkező felnőttek. Ha nem haragszol, jövedelmi helyzetünk sem egy pályakezdő, tapasztalatlan fiatalénak felel meg. Ugye nem lep meg, hogy az országban különböző életkorú, különböző élethelyzetű emberek különböző mennyiségű pénz fölött rendelkeznek, amit olyan dolgokra költenek amikre te nem költenéd. Egyszerűen azért, mert nem keverik össze a te pénztárcádat a sajátukkal.
máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen a gyerekek sem szenvednek hiányt semmiben, ahogy a többi állatunk sem... Ellenben megtanulnak gondoskodni, felelősségteljesen bánni az állatokkal, rengeteg szeretetet, bújást és vidám percet kapnak tőlük.
máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ha lehet vitázzatok privátban kérlek, ne az én kérdésem alatt döntsétek el légyszíves, hogy ki mennyit költ a gyerekére.

Elhiszem, hogy van akinek nincs értéke a macskának, én is ilyen közegben nőttem fel, de én úgy gondolom, hogy ha magamhoz veszek egy állatot, akkor azért teljes mértékben felelősséggel tartozom, köteles vagyok neki biztosítani a biztonságot és a megfelelő életkörülményeket. Senki nem fog fegyvert az ember fejéhez, hogy tartson macskát, de ha magadhoz veszed onnantól te vagy érte a felelős.

Azért jár utána az ember, hogy mibe kerül egy állat tisztességes eltartása és nem csak félkóbor alkalmi látogatóként, hogy utána tudjon számolni, hogy mellette van-e pénz eltartani a családját. Ha azt mondják tapasztalatból, hogy havi 15-20 ezer forint + az orvosi költségek, akkor értelemszerűen úgy számolok, hogy a család költései és megtakarításai felett van-e rá pénz, egyes véleményekkel ellentétben nem úgy kell állatot tartani, hogy a hat fős minimálbérből élő család szídja mindenkit is, mert neki nincs annyi pénze, hogy megfelelő körülményeket biztosítson az állatnak, de azért tömegével tartják a kutyát, macskát.

Egyébként udvarunk nekünk is van, de azért számolok benti állattal, mert nem vagyok híve a fogyóeszköz felfogásnak, miszerint nem költünk se kajára, se orvosra, mert olcsóbban kijövünk másik beszerzésével. Nekem adott macska számít, nem a faj jelenléte. Én úgy gondolom, hogy minden állat egyedi, hiába veszek akár külsőre is másik ugyanolyat, már soha nem fogom visszakapni ugyanazt az állatot.

máj. 14. 12:28
 15/21 Katona Dius ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt nagyon jól látod!
máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk egy Ragdoll van.:)

Csak száraztápot eszik, az havonta 12.000Forint :)

Alomból változó, van amikor 6000forintosat veszünk, van amikor 2000 forintosat.

Jutalomfalat kb havi 1000 Forint, plusz néha eszik cicalevest, az is nagyjából 2000 forint. Nyilván a leves/jutifalat elhagyható. Azzal,hogy a miénk csak szárazat eszik, sokat spórolunk.

Féreghajtás nálunk kb fél évente van, az pár száz forint. Az éves kombinált oltása 10.000 Ft körül volt. Kap vitamint ez 3 hónapra lebontva is csak pár ezer forint.

Mivel mi chippel, ivartalanítva,oltva-féreghajtva vettük, ez a cica àrában benne volt, így arról,hogy egy ivartalanítás/chip mennyibe kerül,nem tudok nyilatkozni.

Az felszerelések mint például alomtálca,macskabútor,tálak,hordozó,játékok,fésű,karomvágó, kilépő a wc-je elé,stb pedig a pénztárcádra van bízva. A Ragdoll nagytestű fajta, ezért mi mindenből nagyot és stabilat vettünk, így ez azért zsebbe nyúlós volt. De nálunk pl nem itatókútból iszik,hanem sima tálból, így kb 10.000 forintot azon is spórolni lehet. Ennek igazából a képzeleted szab határt. Én azt mondom, hogy 15.000-20.000 forintból maximum minden hónapban meg vagy.

máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Igen kérdező, teljesen jól gondolod. A 10-esnek és hasonlóknak úgy tűnik, elképzelhetetlen, hogy valaki nem minimálbérből tengődik gyerekestül, macskástul.
máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A #14-esben a kérdező nagyon jól leírta, mi a helyes hozzáállás, ha valaki (az egyébként nem kötelező, sőt, alanyi jogon nem járó!) kutya vagy macskatartásra adja a fejét.
máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Sosem számoltam ki, de hátha segít:

7 éves félperzsa nőstény, teljesen benti:

- Évente 1x nagy állatorvosi vizit, évente 2x féreghajtás

- Havonta 3-4 doboz DM-es alom, ez most 1700 Ft/doboz

- Alomzacskó 2 naponta

- Prémium táp, nálunk RC Aroma és Wild Freedom megy most, Zooplusról rendeljük

- Közepes minőségű szőroldó paszta és fűtableztta, nagy dobozos

- Negyed évente 2 új kaparófa.

Ennyi az állandó kiadás.


Mellé persze van körömvágója, Furminátora, a budit is néhány évente célszerű cserélni, akkor játékok, bútor, étel tároló doboz, sampon, stb. Ezek alapján lehetetlen még egy kb összeget is mondani szerintem.

máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosat nemtudok.

1 éves fiú cica,szárnyas fehérje allergiával.

Olyan 20 k amit eszik havonta.


Oltasokat,feregtelenitest,játékokat nem szamolom.

Ivartalanítas volt 6000,de ez ugye egyszeri költség.


Szóval jahh, egy atlagos hónapunk 20 ezerből jön ki

máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!