Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Saját tapasztalat alapján...

Saját tapasztalat alapján jelenleg mennyibe kerül átlagosan egy benti macska tartása havonta?

Figyelt kérdés

Lehetőleg legalább középkategóriás táppal együtt. Tudom, hogy kell neki kaja, alom, figyelembe kell venni, ha kárt okoz, állatorvosi költségek, stb. Tapasztalataid alapján mi az a havi összeg, amiből már stabilan el lehet tartani egy macskát?

Emellett te átlagosan milyen gyakran viszed állatorvoshoz és mennyit költesz rá? Tudom, hogy érdemes havonta félrerakni mondjuk egy 10-15 ezer forintot vészhelyzetekre, de mennyi az az összeg, amit átlagosan elköltesz az állatorvosnál és milyen időközönként? Értem itt az oltásokat, ellenőrzéseket, betegségeket, stb.


máj. 13. 21:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Két nagytestű macska van, a legnagyobb kiadás a durván 20 ezres száraztáp havonta, mellé nedveset alig esznek kb 3-4 havonta veszek egy 6 vagy 12 darabos csomagot (konzerv vagy alutasakos).

Az alom kb 5 ezer Ft havonta.

Tehát mondjuk 25 ezer a két cica egy hónapban, ha nincs semmi rendellenesség (felszerelés, játékok stb már megvan). Ellenben pl az egyiküknek kellett egy fogkőleszedés, ez 50 ezer Ft volt, vagy még az elején egyszer a másik atkás volt, az előző gazdi elkezdte a kezelését, de még így is 12 ezret rá kellett költeni 4 éve. Ezekre fel kell készülni. Meg persze 1-2 évente kapnak valami új kaparófát, mert leharcolják a régit, a legolcsóbb 10 volt, a legdrágább majdnem 60 (mondjuk utóbbi 2 éve megvan, de még mindig hibátlan). Néha az alomdobozt is kell cserélni, ez is kb 15 ezertől a csillagos égig. Nekünk hosszú szőrű cicánk van, neki fésűket is vettünk.

máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!