Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Légyszíves írjatok tapasztalat...

Légyszíves írjatok tapasztalatokat hogy Németországban milyen a fizetés így átlagosan. Valamint milyen ott az életkörülmény, az emberek és a megélhetés?

Figyelt kérdés

Továbbá szeretnék kérni információkat hogy milyen Németországban éttermi kisegítőként dolgozni magyarként.

Ott átlagosan mennyit keresnek, és milyen maga a munka. Mennyire megterhelő.



2023. júl. 2. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
A magyar fizetésekhez képest biztos jobb, de Németországban nagyjából a túléléshez elég szerintem.
2023. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de éttermi kisegítőként pont hasonló lesz az életszínvonalad mint idehaza.
2023. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a cél. Ha ez egy életpálya, és véglegesen ki akarsz költözni, akkor igaza van az előzőnek, hogy hasonló lesz az életszínvonalad, mint Magyarországon.

Ha viszont konkrét cél elérése érdekében mennél ki átmenetileg, akkor szépen félre tudsz majd tenni (a legtöbb ilyen hely biztosít szobát közel az étteremhez). Kajára alig kell majd költeni, mert a konyhán akár napi 3 étkezést is tudsz magadnak biztosítani, ezzel is jól lehet spórolni. Ha kevesebb mint 1 adózási évet dolgozol kint, jó esély van rá, hogy a levont adódat is visszatérítik. Én anno 1800 € bruttóért dolgoztam kint 4-5 hónapot. Nálam nem annyira a pénz volt akkoriban a mozgatórugó, hanem a kalandvágy, így elég költekező módon éltem, mégis eleget félre tudtam tenni, hogy utána úgy végezzem 3 évig az egyetemet, hogy ne kelljen mellette dolgoznom (igaz, nekem csak rezsit kellett fizetnem, albérletet nem).

Azt viszont vedd figyelembe, hogy nagyon kemény munka, és most kezdj felkészülni lelkiekben, hogy NINCS olyan, hogy 8 órás munkanap. Akkor ér véget a meló, ha kész vagy. Én mosogattam, péntek/szombat/vasárnap örültem, ha 14 óra alatt végeztem, negatív rekord 16 óra volt (hétvége + népünnepély…). Csak akkor menj, ha ennek tudatában vállalod. Elég frusztráló, ha azért nincs szabadnapod, mert a frissen felvett kolléga az első nap után szó szerint az éj leple alatt összecsomagolt és lelépett, és ez sorozatos volt nálunk…

2023. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!