Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám belehalt a méhgyulla...

A macskám belehalt a méhgyulladásos műtétbe, hogy tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt felbukkant nálunk egy kóbor macska. Próbáltunk gazdát keresni hátha van, de nem jelentkezett érte senki. Itt ragadt nálunk, befogadtuk.

Észrevettem hogy vemhes. Kértünk időpontot állatorvoshoz abortuszra és ivartalanításra. A műtét jól ment, elmondta a doki, hogy ha leellett volna akkor nem csak a kiscicák, hanem ő is meghalt volna, mert gennyes méhgyulladása van. Azt mondta jó hogy elhoztuk, megmentettük az életét. Hazahoztuk, vártunk hogy felébredjen az altatásból. Itt kezdődtek a bajok. Eltelt egy óra és semmi jelét nem láttuk annak hogy ébredezne. Aztán egyszer láttam hogy nagy és mély levegőket vesz nagyon lassan. Én erre azt gondoltam, hogy ébredezik és hagytam őt. Csak egy kicsit vettem le a szemem róla, és látom, hogy halottan fekszik a dobozában. Már 6 órája csak sírok! Bűntudatom van, ha cselekedtem volna valamit még most is élne. Úgy érzem, cserben hagytam őt.

Valakivel volt már ilyen? Vajon mi lehetett a probléma?

Talán csak pár megnyugtató mondatokat szeretnék hallani, azt, hogy nem volt magánál és semmit sem érzett abból ami történt. Annyira a szívemhez nőtt 2 hét alatt.. Azt hittem minden gond nélkül fog menni, hogy ő gond nélkül felébred. Annyira hiányzik..



máj. 25. 00:08
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Én csak jót akartam neki..
máj. 25. 00:09
 2/40 Katona Dius ***** válasza:
96%
Sajnálom! Lehet már túl nagy volt a baj ahhoz, hogy a műtét rendbe tegye. Hiába tettél volna bármit, valószínű kevés lett volna. Amúgy én sem gyanakodtam volna, nekem mind a 3 lány cicám elég lassan ébredt fel az altatásból, bágyadtak voltak nagyon sokáig.
máj. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Nem te hagytad cserben, te jót akartál, a sors közbeszólt.
máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom. Nem a te hibád, 1esnek igaza lehet. Túl későn jutott hozzád és már lehet az is csoda, hogy még élt addig.
máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Még a műtét után elmondta a doki, hogy 5-6 éves lehet a cica, amin meglepődtem. Miután meghalt, felhívtuk őt és annyit mondott hogy a gyulladás komolyabb lehetett mint gondolta volna. A méhében az egyik kiscica tiszta genny volt :( Ha nem csinálunk semmit akkor is meghalt volna. Ez annyira borzasztó! Annyira sajnálom szegényt. Örülök, hogy engem választott az utolsó heteire, igyekeztem mindent megadni neki, bár én arra számítottam, hogy minden jól fog menni.. Megbízott bennem, erre utolsó pillanataiban azt látta, hogy lefogjuk és megszúrjuk őt.
máj. 25. 00:46
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Meg akartad menteni az életét, nem rajtad múlt, hogy nem sikerült. Mindenképp elpusztult volna.
máj. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%
Részvétem. Nem a te hibád, te jót cselekedtél.
máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Katona Dius ***** válasza:
69%

Ezen már ne kattogj, csak magadnak ártasz! Ha eszedbe jut, ne a vége jusson eszedbe, hanem az a két hét, amíg veled volt!

Csúnyán hangozhat, de javaslom, szerezz be egy kiscicát. Az át fog segíteni a legnehezebb időszakon, annyit kell vele foglalkozni, nem lesz időd kattogni. Ha megoldható, tartsd bent teljesen, ne legyen kijárós, sajnos az autó nem jó barátja a cicáknak. És ha eléri azt a kort, hogy lehet vinni, ivartalanítsd. NE jusson eszedbe a mostani dolog, ez betegség miatt történt. Ha a cica egészséges, jól bírja a műtétet. Az enyéim, miután kiment a kábító, ugyanúgy rohangáltak és ugráltak, mint előtte, engem meg kerülgetett a frász, hogy felszakad a varrat, bajuk lesz, fájdalmuk lesz. Kutya bajuk nem lett végül, a varrat sem szakadt fel.

A cicákat egyáltalán nem tartom fogyóeszköznek, 5 cicám van, 5 rosszaság, akiket imádok. Bentiek, ivartalanítottak. Anno, mikor a legelső cicám elpusztult, befogadtam egy picit, az segített át a rossz időszakon. Utána mindig találtam az utcán egy csöppöt, akit féltettem az autóktól (sajnos sok erre a gázolás) és miután a környéken lakók nem vállalták magukénak egyiket sem (körbe lett kérdezve), jöttek velem.

Egy kisállat (cica, kutya) sokat tud tenni a lelki békédért. Van, hogy pont ők döntik romba, de akkor is megéri :)

máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Van egy cicám. Kettő is volt, de az egyik elpusztult januárban. Kezdtem hinni, hogy ő küldte nekem a mostani cicust :((

Nem tudom, engem annyira megvisel egy kisállat elvesztése. Magányos ember vagyok, ha van valaki aki fel tud vidítani ők azok. Akik nem hagynak el és minden hibámmal szeretnek.. Annyit vesztettem már ebben az évben. Vége lehetne már

máj. 25. 01:18
 10/40 Katona Dius ***** válasza:
83%
Aki szereti a kisállatokat, azt mindig megviseli. Engem is.
máj. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!