Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tehetek valamit ha a macskám...

Tehetek valamit ha a macskám minden nap pontban 6-kor felkel és a szoba ajtót kaparja meg ütögeti a mancsával?

Figyelt kérdés
-
2009. jan. 5. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem viszed be a szobadba ejszakara.

2. Nyitva hagyod neki az ajtot (legalabb resnyire, hogy kiferjen).

2009. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Én a cicámmal alszom, de az alom és az ételes tálcája az előszobában van, ezért mindíg résnyire nyitva van az ajtó, hogy bármikor ki tudjon menni. Már két éves elmúlt, és még soha nem ébresztett fel!
2009. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám mindig máskor ébreszt fel de ő is általában úgy 6 körül kezdi. Engem lökdösni szokott és azért mert éhes. Haggy neki kaját éjszakára, nekem mondjuk nem jött be mert a száraztápot nem szereti, mást meg csak frissen. Ilyenek ezek az elkényeztett macskuszok.
2009. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd nyitva kicsit az ajtót-javasolnám
2009. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó de itt fordítva van ö kint van esténként és beakar jönni, ha beengedem meg kitúr a helyemről =) általában 6 kor dörömböl és akkor odabújik és lökdös.
2009. jan. 6. 06:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülnék neki, ha engem még lökdösne a cicám és ébresztgetne, de sajnos már nincs velünk.

Ő 80%-ban szobacica volt és 20%-ban kinti. Alomra nem volt bent szükség, mert mindig kiment a dolgát végezni. A száraz tápért ő sem rajongott, csak a konzerv jött be, de az sem mind, persze csak frissen. Ő még korábban kelt. 3 és 4 óra között ébresztett engem, hogy ki akar menni. Erős dorombolással, óvatos pofozgatással és nyávogással. Vagy kiengedtem a folyosóra és apa kiengedte az udvarra, vagy az erkélyre, mert nem magas (4 lakásos kertes, udvaros ház) és simán leugrott. Apa fél6kor ment ki érte, és akkor már a lépcsőházajtóban volt. Időzített cica volt :)Evett és utána visszafeküdt és folytatta az alvást.

De ha a folyosón van az alom, elég ha behajtod az ajtót, biztos ki tudja piszkálni a mancsával, ha ki akar menni.

2009. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetlen dolog vált be "cicaébresztő" ellen: redőnyöket szereltettünk fel a házban, és korom sötét van, amig fel nem húzom. Addig cicóka is nyugton van, de amig nem volt redőnyünk, már hajnalban nem bírt magával, ugyanezt csinálta, mint a te cicád.
2009. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Olvasva a válaszokat,akár a saját cicámat "látnám".

Én is csak annyit tudok mondani,hogy hagyd résnyire nyitva az ajtót neki,hogy be tudjon jönni,mert akkor békén fog hagyni.

Az én cicám,ha dolgozni megyek és 3/4 5-kor kelek,mindig elém áll az ágyra,dorombolni kezd,és két lábra állva nyújtózkodik fel rám,hogy vegyem fel,és egyszerűen nem hagy készülődni,míg apukája el nem kezdi simogatni és elvonja a figyelmét.Este pedig,mikor hazaérek,és lefekszek az ágyra,felugrik mellém,belebújik a karomba,ráhajtja a kis fejét a vállamra,és ott alszik.Nekem ő a gyerek,én neki az anyuka.

Viszont ha valamivel megsértjük,pl.otthon hagyjuk egy éjszakára egyedül,akkor reggel 4-kor kaparja a dobozainkat,vagy "csörtet" a lakásban fel s alá(rohangál).Így áll bosszút.

Tehetsz annyit,hogy nyitva hagyod az ajtód.

Üdv

2009. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csukd ki a szobából, tegyél ki neki puha, kényelmes fekhelyet az előszobába, legyen kint neki kaja, víz, alom, esteleg valahova felakasztva kis "pofozgatós" játék - és ha semmi sem segít, mindezek mellett aludj füldugóval.

Esetleg még próbáld bent altatni magaddal, kíváncsi vagyok, akkor "rámol"-e (az enyém igen, de fent olvashatod, hogy nem miden cica)

2009. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!