Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túléli? Ide fog szokni? Mit...

Túléli? Ide fog szokni? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Ma este anyukámhoz jött a barátnője,és amikor kinyitotta az ajtót befutott egy kölyök kiscica,anyum barátnője kérdezte is hogy van egy kiscicánk mert hogy itt ült az ajtó előtt!

Nem...nincs macskánk.csak egy yorkink van akit egyből megfogott anyukám kezébe,én addig kivittem a cicát,és anyukám egyből hozta a cicának a tejet,amiből kint a teraszon jó sokat ivott. aztán a kutyám közbe ugatott mert utálja a macskákat,és állandóan nekimegy minden macskának.

egy tündéri aranyos szürke kölyök cicáról van szó. naggyon sajnálom..gennyes a szeme és néha tüsszög,és pár hónapos lehet,de amugy nagyon szép cica!

és kimentem hozzá és elkezdett játszani állandóan az teraszajtó előtt volt,és folyton jött utánam ha elöl akartam gyors bejönni hátha nem vesz észre, akkor is jött utánam. utána bejöttem és hallottam hogy folyamatosan nyávog az ajtó előtt,apukám tett neki egy dobozt,bele a tejes edényét és egy párnát. most ott fekszik benne.nagyon sajnálom szegényt mert tiszta genny a szeme,és hát szegény egyedül van. apukám szerint 80% esélye van annak hogy nem éli túl. viszont nem szeretnék macskát mert akkor a kutyámat soha nem lehet kiengedni játszani az udvarra mert ott a macska,kerítésünk meg még nincs. szerintetek elmegy a cica reggelre?

felhivtuk mamámat,unokatesómékat nem-e kell a macska valakinek,de sajnos senkinek sem. és nem szeretném hogy összebarátkozzanak a kutyámmal vagy megismerkedjenek,mert ismerem akutyám és tudom hogy baj lenne belőle. szerintetek túl éli a cica,vagy elmegy? azért sajnálom=/

14/L


2010. nov. 5. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez a baj a kóbor állatokkal. Legyen az kutya vagy macska. Ha megszeretgeted, törődsz vele rögtön azt hiszi van gazdája és nem akar tágítani. Aztán szegénykéknek mégrosszabb, hogy megint "elhagyja" egy gazdi. Ha nem akartok kiscicát nem kellett volna a teraszon megetetni. Kicsalni az utcára és esetleg ott. Lehet, hogy még reggelre is ott lesz szegény. Szóljatok egy menhelynek, vagy ha tehetitek orvoshoz vigyétek el a szeme miatt.
2010. nov. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ajjhm..én mondtam szüleimnek hogy nee..de ők meg mondták hogy ne legyek ilyen,majd lesz vele valami,szegény cica stb..énis sajnálom.de nem kell ide macska,akármilyen aranyos is:(=/
2010. nov. 5. 00:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Esetleg kamillateával lehetne lemosni a szemét párszor, az segíthet. A cicák nagy túlélők, még az is lehet hogy aztán nem akar odaszokni, hanem magától elmegy. Persze a cicák szeszélyesek is, ki tudja, hogy dönt majd...
2010. nov. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az lenne a legjobb ha túlélné,mert nagyon sajnálnám ha nem,de keresne magának egy olyan gazdit aki nagyon szeretné és sokat törődne vele.nekem itt akutyusom vele is sokat kell foglalkozni,nem hogy még egy cica!:/

azért köszönöm az eddigi válaszokat,most lefekszem aludni(S).majd holnap megírom mi van a cicával.

(egyébként szerintem bolhás is ,vagy nemtudom de..vakarózott néha..miután megfogtam 4szer mostam kezet:S)

2010. nov. 5. 00:37
 5/15 anonim ***** válasza:
a tej annyira nem tett jót neki, sajnos... persze ebbe nem fog belepusztulni, csak mondom, hogy legközelebb esetleg tudd : ) bocsi az offért
2010. nov. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Javítok: kamillateás vattával :)

És igen, a tejet fel szokták vizezni egy kicsit (legalábbis nálunk így isszák a macskák)

Párizsi, azt csípik :)

2010. nov. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

na ha még párizsit is adok neki tuti nem megy el innen!:/:D de egyébként nagyon sajnálom!:S holnap megírom mindenképp mi történt mivan a cicával

köszönömm az eddigi válaszokat!

2010. nov. 5. 00:46
 8/15 anonim ***** válasza:
de miért nem akarod hogy összebarátkozzon a kutyával? lehet egy idő után jól kijönnének, csak eleinte kéne figyelned rájuk..
2010. nov. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szegényke.Majd jön a hideg,stb,ilyenkor elzavarni...én sajnálnám.
2010. nov. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha már megetetteték, akkor nem valószinű hogy elmegy. De a helyedben én megpróbálnám összeszoktatni a kutyussal. A cica még télen is el van kinn, nem muszáj beengedni a lakásba. Csak legyen neki egy kuckója, ahová behúzódhat.
2010. nov. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!