Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyiket pártoljátok, a...

Melyiket pártoljátok, a szobacicát, vagy a szabadot? Miért?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy nekünk 2 szabadban tartott macskánk van, egy, aki amikor otthon vagyunk bejárhat a házba, és egy aki teljesen szobacica.

Aki szobacica, az azért az, mert nem kicsi kölyökként került hozzánk, és fél a kutyáktól, ezért nem engedhetjük ki, viszont általában minden nap kivisszük "sétálni", levegőzni, mert ha kint vagyunk vele, akkor annyira nem fél a kutyáktól.

Egyébként a felmenői között is lehet valami fajtiszta macska, mert alakra és fejformára teljesen úgy néz ki, mint a Whiskhas reklámban a cica, csak sokkal sötétebb árnyalatú.


Sokan megvetik azokat, akik szobacicát tartanak, merthogy elveszik a macska szabadságát, de a mi esetünkben nem volt már választás, de próbálom mindenbe belerángatni, amiben egy szabad cicának is része lehet.

Aki bejárhat a házba, az csak szimplán azért jön be, mert nagyon szeret bent lenni, és igazság szerint egy kis dagi kandúr. :) Persze nem szó szerint, de néha úgy tud viselkedni, mert elég lusta. Kiskorában még ő is félt a kutyáktól, de mára már megszokta, viszont még visszavágyik a házba.

A másik két cicánk amolyan "régifajták", és nem szeretnek bejönni a házba.


Nektek mi a véleményetek erről a témáról? :)


2010. nov. 6. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szobacicám van. Kb 13 évig csak kinnti cicáink voltak de az öszessel történt valami :(

Ellopták, elütötték, megmérgezték, elcsavrgott..stb.

Aztán meguntam és mikor külön költöztem vettem magamnak egy himalájai perzsa cicát, mert elegem lett abból h 2-3 évnél nem volt tovább cicám. Aztán bele szerettem ebbe a fajtába és azóta is hatalmas a szerelem irántuk.

Meg amúgy is az a cica amelyik nem volt soha udvaron nem vágyik ki, nekem ez a tapasztalatom...:)

2010. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek van jó, és rossz oldala (= A kinti cica sokszor elkóborol, viszont nem kell utána takarítani, és elél a maradékon. A szobacica után kell takarítani,alom, meg minden, viszont lesz egy társad, akihez odabújhatsz (vagy fordítva) és a pihe-puha kis buksiját simogathatod.
2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az elkóborlás, mérgezéses hátrány nekünk is sokáig megvolt, főleg a fiatalabbaknál, és a kandúroknál.

Ami most bent van, az lány cica, nem is ivartalanítottuk, hiszen a szobában nem nagy egy kóbor kandúr esélye xD

A kinti lány cica viszont ivartalanítva van, ő a legöregebb, és legtapasztaltabb cicánk, aki eddig volt. Amig lehetett kiscicája, nagyon jó anyuka is volt. :)

2010. nov. 6. 18:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a benti lány cica? Ivarérett már? És akkor se akar kimenni, ha tüzel vagy tavasszal amikor sok a bakmacska? nehogy kiosonjon véletlenül, a hormonoktól meghülyülnek a macskák:)
2010. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

19:24

Még nem ivarérett, de én kétlem, hogy ha akarna is ki fog osonni, mert a kutyusok mindig "ajtonállók", így ott vannak akárhányszor kinyílik, a cica meg rühelli őket... :)

De mindenesetre vigyázni fogunk. :)

2010. nov. 6. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Szobait.
2010. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kinti-bentit. Mert a macskák szabad lények, sztem tilossá kéne tenni az örökszobafogságot, mert a szabadba születtek. Barátnőm macskája tizenévesen pusztult el úgy h soha nem látott füvet, paneltenyésztőtől volt, panelban élt, mindig szívből sajnáltam.

Ugyanakkor nagyon klassz h bejön a macsek és ott alszik mellettünk, ezért kinti-benti a legjobb sztem.

2010. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy benti kiskandúrom van <3

Néha kiviszem levegőzni, de emeletes házban lakunk, úgyhogy nem is lehetne kimenős cica... meg a sok hülye lakó =/

De én szeretném majd elvinni sétálni, de anya szerint hülyeség, mert nem kutya :D

2010. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én féltem panelban macskát tartani, mert szegény nem lesz szabad. Aztán mégiscsak hoztunk kettőt. Nagyon meglepődtem, hogy egyáltalán nem vágynak ki, féltem, hogy majd az ajtóban fognak nyávogni, de semmi. Egész nap elvannak, esznek, játszanak, alszanak. Kint nagyobb a játszóterük, változatosabb, de rengeteg a veszély sajnos, régen sok kinti-benti macskám tünt el, pedig éjjel mindig velem aludt, de egyszer nem jött haza :( Meg sok macska azért vágyik ki, mert nincs ivartalanítva, tombolnak a hormonok, pl a kutyák is kiszöknek az udvarból, átmásznak a kerítésen, ha tüzelnek, vagy beugrik hozzá egy fiú kutya, ilyenkor megőrülnek. Én mindenképp ivartalanítom az állataimat.
2010. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Eleinte én is féltem, hogy nem fogja bírni bent,de szerencsére nem volt vele semmi gond :)

Nálunk is a bejárós cica szinte minden éjjel velem alszik, de mivel ablaknál van az ágyam, ha ki akar menni, azonnal ki tudom engedni az ablakon, mert ott van egy féltető,és szépen le tud menni a kertbe :) És ugyanígy az ablakon szokott néha bekéretőzni :D

2010. nov. 7. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!