Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Finnyás a macskám. Mit tegyek?

Finnyás a macskám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja van meg a cica, és már eddig is néha finnyáskodott.( most majdnem fél éves, nőstény)

Ediig tes..cos macskakonzervet kapott, karácsonyra vettünk neki fimom falatokat (wiskas, jutalomfalatok stb.)

Most nem kell neki se a tes..cos konzerv, se a friskis konzerv, szinte semmit sem eszik, csak a száraztápot, és azt is alig)

Szerintem nem beteg, mert állandóan szaladgál, meg elvan.

Az bosszant, hogy mindig felkel hajnali 3-4 körül és nyávog folyamatosan. Kajástálja pedig tele. Nem tudjuk mi a baja???


2009. jan. 11. 18:11
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, próbáltuk kicsit éheztetni(nem kapott kaját majdnem 2 napig)

De akkor se ette meg!!! Csak folyamatosan nyávogott, és nem ette meg. mikor beletettem a szájába a kis falatot, akkor lenyelte, de ennyi.

2009. jan. 11. 18:13
 2/9 anonim válasza:

Szia,

szerintem lehet hogy mozog a foga. Az állatoknál is létezik a fogváltás. Nézesd meg állatorvossal. Egyébként pedig felejts el a TESCO-s eledeleket, mert rossz minőségű sz...

Vegyél neki (ne sajnáld a pénzt rá IAMS cicakaját. Ez vesekímélő, a szőrcsomót feloldja a beleiben...az én macskám 16 éves már és én a kezdetektől ezt adtam neki, mellé pedig kevés szaftos kaját, mert a foglepedéktől meg begyullad az ínye... írj privit

2009. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A macskák már csak ilyenek. Nekünk öt van, a sírba (vagy inkább csődbe) visznek, mert ráadásul mindegyiknek más kaja kell. Ráadásul nem ritkán amit addig lelkesen ettek, az egyszer csak nem kell. Azt viszont észrevettem, hogy amilyen konzervet/száraztápot régen nem kaptak már, azt általában újra szívesen eszik. Persze az is lehet, hogy ez egyfajta védekezés a szervezetük részéről az egyoldalú táplálkozás ellen. Ami nálunk mindig bejön, az a friss házikaja, persze csak a húsétel: sült csirkemáj, grillcsirke stb.
2009. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám mikor kicsi volt megette az olcso kaját is, de most már nem, max egyszer eszik belole egy kicsit de utana tobbet már nem! Ne sajnáld tole a káját, ennyit megérdemel. Én is megveszem neki a drágát! Azért nyávog hajnalba mert unatkozik! O már nem álmos és nem tud mit csinálni éjszaka! Az ényém is ezt csinálja, ki nyávogja magat rosszalkodik egy kicsit, utana eszik wc és alvás: De mielott elalszol játszál vele, fárazd le, had szalladgáljon ugráljon! Utana aludni fog mint a tej!
2009. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok.Az enyém már 9 hónapos,félperzsa,felnőtt méretű.Most kezdett el finnyáskodni.Ha felbontok egy több étkezésre elegendő konzervet akkor először megeszi ímmel-ámmal, aztán hiába teszem hűtőbe később majd melegítem fel, otthagyja.Most az éheztetéssel próbálkozom, csak nehezen lehet megállni a könyörgő-éhes tekintetet, meg azt, hogy követ mindenhova kaját remélve.Szerintem érdemes összekeverni husit tojással és egyéb dolgokkal, így több vitaminhoz jut a szervezete.az enyém szereti a főtt tojást, mostanában a konzerves halat is.

Ami a hajnali dorbézolást illeti, állítólag ez normális minden macseknál, hogy alvásidőben randalíroznak, az enyém is egy időzített óra, csak szerencsére minden nap fél hatkor kezdi, az meg nekem már jó a munkahelyre való időben kelés miatt, olyan mint egy felhúzott óra.Azzal kezdi, hogy bokszolja a fejem és a vállam, majd dörgölőzik, dorombol, nem hagy békén, ilyenkor pár simi után finoman eltolom magamtól és durmolok tovább.Ők kisebb testűek, gyorsabb az anyagcseréjük, a napi alvás-ébrenlét periódusaik sűrűbben váltják egymást, és ráadásul a macska éjszakai ragadozóállat, ezt nem szabad elfelejteni.Elalvásaod előtt fáraszd ki jól, játssz vele sokat, futtasd meg amíg kidől.Én botot húzogatok körbe-körbe, addig fut, hogy már a nyelve is kilóg, de szereti ezt a játékot.Akkor kergetőzünk, fogócskázunk, imádja ha megijesztem és futok utána, akkor aztán kifárasztható rendesen.Bár bérházi lakásban lakom, néha kimegyünk a folyosóra sétálni,sőt sokszor leviszem a lakótelepre kicsit "sétálni", még hóban is, hadd ismerje meg /póráz nélkül ölben, nem fut el/.Mint egy kutya úgy jön, fut mellettem.Ilyenkor megint csak jól kifárad, elpilled a levegőn, felhozom és alszik mint a bunda.

2009. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Én azt hallottam, hogy a dárga kajákba olyan anyagot tesznek(ízfokozó, E1232434 akármennyi)amiktől azután, hogy evett belőle a maccs nem fog mást megenni...puff neki:)
2009. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A macskaja se nem olcsó se nem egésséges anynira h azal kéne etetni. A házi koszt is ugyanolyan jó tud lenne, bár arra jobban oda kell figyelni hogy mindent kellőképen kapjon. Az énciám teljes mértékben maradékot kap ill külön főznek a macskák részére házikosztot(7en vannak)

Mindegyikük szép egésséges és még olcsóbb is, mint a bolti.

2009. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Én a Fressnapfban dolgozom sokszor találkozom ilyen problémákkal és nekem is van egy rossz cicusom! Megpróbálom összefoglalni! Nyugodtan lehet adni a cicának házikosztot, konzervet, de a fő táplálékának a száraztápnak kell lennie! A rágás nagyon fontos a számukra nem csak fogtisztító hatása van, de olyan vitaminokat is tartalmaz,amit más nem. Ha jó minőségú tápot etettek nincs egyébként másra szükség, csak friss vizre! ha mást is szeretnénk neki adni, változatosan kell összeállítani étrendjüket, hamar ráunnak egy kajára! (ajánlom Fressnapf üzleteket, az eladók készséggel segítenek)Ha kérdésetek van írjatok nyugodtan!
2009. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én is ebben a cipőben járok az enyém is válogat 6 hónapos kiscsaj, azért nem aggódom, mert jó a kedve sokat játszik a szőre is gyönyörű. ( a sajtot bezzeg megeszi). Érdekes én épp az olcsó tápokról hallottam, hogy teletszik ízfokozóval, és több ismerősöm kutyája vagy macskája kattant már rá a Tesco-s tápra.

Az enyém a Royal Canin Kitten száraztápot és alutasakosat szereti a legjobban. Már az olcsóbbakat nem eszi meg, régebben szerette a DM-ben kapható Dein Bestes márkájú konzervet, változatosság kedvéért adtam neki. Már hagyja megszáradni...

Én személy szerint megveszem neki a drágát, mert csak jókat hallottam róla, és behozza az árát. Az állatorvos és a gyógyszerek drágák, mert ha vesebetegség vagy bármi más előjön röpülnek a 10 000-ek.

Szép napot mindenkinek!

2009. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!