Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Makacs fülatka. Tapasztalatok?

Makacs fülatka. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
7 hónapos kandúr cicámnak makacs fülatkája van 2 hónapos kora óta (menhelyről hoztuk el). Először orvosi ajánlásra neostomosanos oldattal mostuk ki a fülét, olajos vattával takarítottuk, de nem ért semmit. Ezután a dokihoz vittük kezelésre (sajnos a gyógyszer konkrét nevét nem tudom) A doki már 3x kezelte, holott elvileg egy kezelésnek elégnek kellett volna hogy legyen. Egy másik orvos advocate spot on-t ajánlott, de az se használt, nem tudom mit próbálhatnánk még, nagyon aggódok érte, hogy nehogy megtámadja a belső fülét az atka. Már három orvost "fogyasztottunk el"... Ötletek? Volt valakinek dolga ilyen makacs fülatkával?
2010. nov. 22. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mikor raktad rá a spot-ont? Ha jól tudom az advocate bolhákra és belső parazitákra jó csak. Próbáld meg a stronghold spot ont hátha... De csak 1 hónap múlva, nehogy beteg legyen ettől a sok gyógyszertől.
2010. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánknak is ilyen tünetei vannak,voltunk dokinál,de azt mondta,hogy szűk a hallójárata és nem tisztul rendesen.Adott ilyen olajos oldatot,de cicu ezt nem díjazta igazán.De most a kérdésednél utánanéztem és valószínű.hogy atkája lehet.A Frontline Combo spot on-t ajánlják.Egy próbát megér.2000-FT körül van.
2010. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyik befogadott cicánk szintén ilyen problémával küzd. Sajnos nálunk sem ért el semmi 100%-os hatást. Az állatorvos mondta is, hogy akármikor kiújulhat neki. A dokink az Oticat fülcseppet szokta felírni, ez elég jól rendbehozza. Mikor jött, akkor elég csúnya volt a füle és a feje (véresre kaparta), de már 1,5 éve csak megelőző kezelésre van szüksége.

2010. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Fülatka kezelésére nagyon jó az Octimectin vet gél

A kezelés megkezdése elött alaposan ki kell pucolni a fület ne fültisztitó pálcával Én papirzsepit csavarok az ujjamra és azzal törölgetem ki

2010. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Octimectin! Ezzel kezelte a doki! De nem volt túl hatásos sajna, pedig tényleg mindenki dícsérte akit ismerek. Az advocate elvileg jó fülatkára, a tájékoztatóján is rajta van. Frontline-t már használtuk, a bolhákat tényleg jól kiírtotta, de az atka maradt.

Lehet hogy tényleg a hallojárata lehet túl szük, mert a testvérének (együtt hoztuk el őket) az égvilágon semmi baja, 1 kezelés elég volt neki, azóta se fertőződött újra, pedig együtt alszik a két cica.

Megérdeklődöm ezt a cseppet, háta...Köszönöm a válaszokat mindekinek.

2010. nov. 22. 13:28
 6/13 A kérdező kommentje:

Az advocate-et nemrég raktuk rá, kb másfél hete, az egyik füle egyébként egész szépen kitisztult, a másik viszont...Érthetetlen az egész.

Mindig figyelek rá hogy ne tömjem tele gyógyszerrel, most elvileg 3 hónapig nem kaphat új spot on-t.

2010. nov. 22. 13:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én cicámmal is ez volt. Advocate spot on-t hasznááltunk 3 hónapig, végül ettől múlt el. Megakadályozza az atkák továbbszapoprdását, meg a felülfertőződést, ezért kell hosszú távon alkalmazni. Mi 1,5 évig kinlódtunk ezzel, de ettől végül elmúlt. :)
2010. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csakis a Stronghold spot vagy az Advocate spot használ. Semmi más!!!
2010. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: köszönöm, akkor kitartunk:) Én hülye azt hittem hogy egyből látható lesz a javulás, de akkor ezek szerint kell pár hónap...
2010. nov. 29. 23:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A macska törzshelyeit kicsit tisztítsd meg, hiszen a fülatka a környezetben megél egy hosszabb-rövidebb ideig.


Illetve ha kinti cica akkor ügyelni kell arra hogy más állatoktól ne kapja el ismét. Megnézetném a szomszéd állatkákat, hátha nekik is van ilyen bajuk.

2010. nov. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!