Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica lakásba szoktatása....

Cica lakásba szoktatása. Kegyetlenség-e, ha egy nappal kint, éjjel bent lakó macsek ezen túl csak lakásban él?

Figyelt kérdés

3 éves a cica, világ életében vidéken, kertes övezetben csatangolhatott. Éjjelre és rossz időben bejött. Hűséges, imád engem. De úgy alakult, hogy Pestre költözünk, ahol egyszerűen nem tudok olyan helyet, ahol kevés az autó... Féltem a nyüzsgéstől, de attól is, hogy a bezártság szomorúvá teszi. (Volt erre példa pár hétig, egész nap gubbasztott, apatikus volt, nem akart játszani sem).

Gondoltam arra, hogy az ő érdekében fájó szívvel elajándékozom, de mást nem tűr meg maga mellett, csak engem.

Mit tegyek?


2010. nov. 24. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen házban laksz,de ha emeletes bérházban akkor amikor otthon vagy engedd ki az udvarra egy kicsit és állj a kijárathoz, hogy ne tudjon kimenni.Nálunk is van ilyen.
2010. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még kertesben lakom, de a napokban muszáj lenne költözöm, az ő szempontjai szerint is szeretném megválasztani a helyet:(
2010. nov. 24. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Nekem fordított tapasztalatom van. Épp, hogy a macskák a házhoz kötődtek, és nem hozzám, pedig én etettem őket, szerettem, és amikor elcuccoltunk(csak egy utcával lejjebb) hiába vittem őket magammal, visszamentek a régi házhoz, és a szomszédnéni macskái lettek.

Egyébként e régi házat én is jobban kedveltem, megtudom érteni őket.

Egy próbát megér! Ha bírja a macskusz, akkor tartsd lakásban, ha meg nem, akkor ajándékozd el! Annak sincs értelme, hogy belebetegedjen.

2010. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha z ő szempontjai szerint választassz lakhelyet, akkor meg még inkább próbáld meg. Egy poár napig ne engedd ki, amíg megszokja a helyet, aztán próbálkozz. Talán neked bejön. Ugye az enyémek leléptek. Mondjuk, ha sokkal messzebb költözöl, akkor nem hinném, hogy hazaszökik.
2010. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kegyetlenség, de a cica mindig ki akar majd menni és ennek hangot is fog adni. Én is megpróbáltam, de végül feladtam, mert láttam, hogy a cica borzasztóan depressziós mert nem mehet ki. Azóta újra kijárós és nagyon boldog.

De ha ezzel az életét mented meg, egy próbát megér.

2010. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz neki jó helyet, akkor inkább ajándékozd el. Városban, ha akar előbb utóbb meglóg és akkor tényleg baja eshet. Ha van rá lehetőséged, adhatnál neki pár napot az új lakásban, hátha mégis meg tudná ott szokni.
2010. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Háromszor is költöztünk eddig, és mindig kertesből kertesbe. (Ilyen a munkám- mozgalmas). Eddig mindig kiment és hazajött. De egy emeletesbe ugyebár nem tud hazajönni. Gondolkoztam, hogy földszinti bérleményt keresek, valami autómentes(ebb) övezetben, és akkor hátha... Jobb ötletem nincs. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy pár hónap után is depressziós lesz-e, vagy megszokja a benti életet. Van valakinek ebben tapasztalata?
2010. nov. 24. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok olyan hely van ahol nagy udvar van javaslom a földszinti lakást meg olyan helyet ahol van rács a folyosó és az udvar közt. De ha nincs akkor is engedd ki csak légy vele ott. A kapukat már mindenhol zárják nem tud kimenni. Általában 2 hét a megszokás addig ne engedd ki de utána csak veled legyen kint és az elég lesz neki. A szomszédomék is így csinálják nálunk 4 cicmic van az udvarban minden ok. velük. Az ajtó nyitva és ha megijednek beszaladnak.
2010. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy hajlandó e pórázon sétálni? Az enyém mentett cica, nem tudom előtte hol élt, mert januárban Pest szélén szedték össze, tüdőgyulladással, féregtől felpuffadt hassal stb. Mi emeleten lakunk, és ő imád pórázon vezetve sétálni lenn a parkban. Nem fél a kutyáktól, haverozik velük :))) Általában 1 óra hosszat vagyunk lenn, akkor visszafordul és hazakocog magától. Sajnos, ebben a hidegben már nem merem levinni, nehogy megfázzon, de kicsit majd megmozgatom a lépcsőházban :)
2010. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van benne tapasztalatom. Még 5 hónap után is depressziós volt az enyém, utána kiengedtem. (Féltettem, hogy el fog csavarogni.) Csak azóta boldog.
2010. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!