Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megsérülhet egy macska ha...

Megsérülhet egy macska ha meglövik légfegyverel? A szomszéd srác folyton lödözik egy légpuskával és féltem a cicáimat mert sokszor bizony elkoborolnak és mivel kertesházban lakom nem szivesen tartom öket egésznap a házba.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
50%
Hát bakker zárt be a macskádat ha átmegy a szomszédba akkor lelőheti nyugodtan a srác
2009. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a keritésen átlő akkor már nem magán terület és feljelentheted de max pénzbirságot kap ha egyáltalán foglalkoznak vele.A macska bizony megsérülhet.
2009. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki, hogy vigyázzon a macskákra. Ha egyébként célra lő, nem kell félteni őket.
2009. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%
hát ha meglátod, hogy a cicáidra lő, vedd videóra, és sétálj át a srác szüleihez(ha vele élnek)és meséld el, h fel fogod jelenteni, ha nem tünteti el a légpuskát...
2009. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
100%
Nagyon is megsérülhet, az én cicámat szemen lőtték.:(
2009. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a légpuskás barmok mindig célba vesznek valamit, általában szerencsétlen állatokat!

Az én egyik macskám vállában van egy golyó, de más cicák sokszor nem élik túl! Ha nem lehet velük beszélni, jelentsd fel azt a hülyegyereket! Hadd fizessen a marhája!

2009. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
69%

A legfegyver tartas amugy jelenleg engedelykoteles - ha a szomsed srac nem mult el 18, akkor biztos hogy nincs neki.

A mas allataban elkovetett karositas meg ugyancsak btk.

A haziallatokra valo, szorakozasbol lovoldozes, meg ugyancsak, mivel olyanunk is van hogy allatvedelmi torveny.

Ugyhogy siman fel lehet jelenteni (nevtelenul) a rendorsegen, hogy engedely nelkul tartja a legfegyvert. Meg amugy is.

2009. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én cicám is így végezte. A barom szomszéd mindig azzal fenyegetőzött hogy ha mégegyszer átmegy hozzájuk a cica, lelövi a légpuskával. Szerintem megtette, mert a cica többé nem jött haza :(
2009. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
86%
tegnapelőtt17.49-es vagyok.A jogszabály igy fogalmaz:"...el térő rendelkezés hiányában nem engedélyezhető automata lőfegyver,mástárgynak álcázott tűzfegyver,olyan lőfegyver,amely alkalmas arra,hogy más tárgy benyomását keltse ,a vadászathoz vagy a sportlövészethez szükséges mértékentúl alkalmas az összehajtásra,megröviditésre,a gyorsitott szétszerelésre és átalakításra". Ebböl következik hogy a légfegyver NEM engedély köteles 18 év felett boldog,boldogtalan vehet,tarthat,lövöldözhet vele a magánterületén ha a macska átmegy a keritésen akkor lelöheti a fegyver tulajdonosa (a fia nem)de ez "csak" károkozás a macska árát kellmeg fizetnie,meg valami birságot.Ha video nélkül jelentedfel akkor ismeretlen elkövető ellen kell feljelentést tenni mert a szomszéd vissza perelhet rágalmazásért.
2009. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%

Elozo valaszolo: Jogos a kiegeszites - valamit elnezhettem mikor az engedely-nem engedely dolgot kerestem.

Mas: ha a fia lovoldoz, es azt veszed fel videora, azert mar feljelentheted. (ha a fia 18 alatti.)

2009. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!