Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megsérülhet egy macska ha...

Megsérülhet egy macska ha meglövik légfegyverel? A szomszéd srác folyton lödözik egy légpuskával és féltem a cicáimat mert sokszor bizony elkoborolnak és mivel kertesházban lakom nem szivesen tartom öket egésznap a házba.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
63%
A cica megsérülhet, akár halálosan is. Szerencsére nemrég elítéltek 1,5 év letöltendő szabadságvesztésre állatkínzásért egy magyar férfit. Az ilyet fel kell jelenteni. (vagy talán őt kell/ene)
2009. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
49%
Nemtudom hogy ti mit csinálnátok akkor amikor mentek ki az udvarra és észreveszitek hogy valaki beleevett a kajátokba.Ez így menne 1 héten átt és végül rájönnél hogy 1 kóbormacska minden nap jólakik a kajádból, amit azér raktál ki mert forró volt.
2009. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
47%
én büntudat nélkül visszalőnék a szomszédra
2009. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
100%
VAGY BELESZARNÉK A LEVÉLNYÍLÁSBA
2009. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
100%
Egy légfegyver csőtorkolati energiája a magyar törvények szerint 7,5 J alatt van. Ezzel egy macskát nehéz megölni (nem tapasztalatból mondom) Komoly sérülés okozható vele. Gyengébb csontot eltalálva törhet. A srác a saját udvarában jogosan lövöldözhet, ha ott lő meg egy macskát maximum állatkínzásért jelenthető fel. Ha szándékosan átlő a kerítésen feljelenthető. Fontos, hogy a cél mögé tegyen valamit, mondjuk egy falapot meg nikecellt mert a lövedék áthaladva a célon eltalálhat valakit. Legjobb ha olyan szögben lő, hogy a tavábbhaladó lövedék a földben álljon meg. Esetlegesen gellert kapó lövedék energiája kicsi, talált már el engem is, nem veszélyes még macskára se. Legjobb, ha szólsz a srácnak, hogy nehogy lőjön a macskára. emberi hangon mindent meglehet beszélni. légfegyvert meg nem törünk szét más fején, mert az jó dolog, ha ésszel használják. Ha mindent ilyent betiltanánk nem lenne értelme az életnek.
2009. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
48%
A sok állatvédő,vazze,nehogymár egy macska bejön az udvaromra,kergeti a japántyúkjaimat,kifogja a halakat a kerti tavamból,azt még ne tegyek semmit,én elővettem a beretta silver hawk-ot,kifigyeltem mikor kiment a határba,aztán kilőttem mint vadőr,ennyi.
2009. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 01-15 16:15


Ember még nem kapott Magyarországon halálos lövést légpuskától, ebben biztos vagyok, hiszen engem is találtak már el.


Max Amerikai légpuskától kaphat vki durvább lövést, mivel az 30 Joule körüli energiával lő, Magyarországon a maximális energia 7,5 Joule.. Az USA-ban többnyire mókusokra vadásznak mivel ott nagyon el vannak szaporodva, erről sok vidó van a youtube-on is


Kérdésre:


Beszélj a srác szüleivel!

2009. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Mr. Idegen ***** válasza:
83%
Vegyél te is egyet, aztán előbb lőlj pl.: izom egyéb. Ne tedd a kismacskát veszéjnek.
2010. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
11%
Ti egytől egyig hülyék vagytok! Attól, hogy valaki légpuskával lövöldöz, még nem macskát lő, nagyokosok! Képzeljétek, én is szoktam lövöldözni, és rengeteg dolog van, amire lehet lőni és nem macska. Üres konzervdoboz, céltábla falapra szögelve. Ráadásul, ha céltáblára lő, az még magasabban is van, mint egy macska. Földre különben sem szabad célozni, mert gellert kaphat a golyó.
2010. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, te meg tanulj meg helyesen írni! És ne baszkuráld a szomszédodat!
2010. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!