Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megsérülhet egy macska ha...

Megsérülhet egy macska ha meglövik légfegyverel? A szomszéd srác folyton lödözik egy légpuskával és féltem a cicáimat mert sokszor bizony elkoborolnak és mivel kertesházban lakom nem szivesen tartom öket egésznap a házba.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 15:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
44%
van egy történetem egy cigány gyerek osztálytársam mesélte van egy öregasszony és annak nemtomki lelötte légpuskával a macskáját az ember ott röhögött akik lelötték és az öregasszony pedig sírt asztán azon is röhögtek hogy "nézd ott sír az öregasszony" szánalmas:)
2010. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
11%
Ismerősöm egy tuninglégpuskával átlőtt egy macskát :D
2010. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
73%
Ismerosodnek uzenem, a tuning legpuskaja miatt belekerulhet a "lofegyverrel valo visszaeles" vadpontjaba, szoval valogassa meg, milyen hulyenek dicsekszik (rad gondoltam, mint a hulye, aki hirdeti ezt szana szet) mert valamelyik joakaroja ezt is rahuzathatja.
2010. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
23%

Igazad van hülye vagyok, nem közöltem a teljes sztorit..

Az nem egy macsak volt, hanem egy Tacska. A tacskó és a macska keresztezéséből született vadállat.

Először aranyos volt, de kezdett elvadulni.

Mindig kiszívta a kecskék vérét és ezt már nem hagyhattuk tovább.

Szegény így végezte: [link]

2010. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem, hulye azert vagy, mert az itt levo emberek 90%-a magasrol leszarja, hogy a hulye ismerosod hogyan veri magat arra, hogy kepes artani egy nala min 10x kisebb/konnyebb allatnak, viszont az allatkinzas egy btk tetel (sajnos nem igen komolyan vett) a lofegyverrel valo visszaeles, az meg egy masik - joval komolyabban vett, egyreszt a politikai helyzet miatt, masreszt, jobban mutat a statisztikakban.

De, ettol fuggetlenul hogy mi a hozzaallasa a macskakhoz, nem erdemel olyan buntetest, hogy ennyire idiota emberre bizzon egy komolyan kompromitalhato informaciot magarol.

2010. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
45%

Ez elég sok tényezőn múlik. Függ attól, hogy milyen fajta tölténnyel lő, illetve milyen messziről találja el az állatot.

Csak úgy megemlítem, hogy bizonyos légpuska típusokhoz, nem szükséges fegyvertatási engedéllyel rendelkezni.

Feljelentéssel nem érsz semmit, mivel a saját telkén - amennyiben nem engedély köteles fegyver - azt csinál, amit akar.

A cicáidért Te tartozol felelősséggel, a tulajdonodat képezik. Éppen ezért, ha az Ő telkére teszik be a lábukat, az a magánterület megsértése.

Ha a tevékenysége számodra hang vagy egyéb zavarral jár, birtok háborítás címén tehetsz ellene feljelentést.

Nem mellesleg a légpuska használata nem jár akkora zajjal, hogy hivatalból eljárj. Természetesen kivételt képez az, ha szándékosan a Te magánterületedre lő.

2010. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
Ha a macskára lő, baja lehet, de ha ellenőrzött körülmények között (18 év alatt szülői felügyelettel) lő 7,5 Joule alatti légpuskával, nem követ el szabálysértést. Nem tudom értelmes-e a gyerek, de nem minden légpuskás őrült állatkínzó.
2010. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
38%

Nézzük a dolgot a kisgyermek szemszögéből. Tegyük fel ,hogy otthon a saját területén lő szabályosan de a szomszéd félti a macskáit és ahelyett hogy szólna a kisgyereknek hogy vigyázzon a cicákra, itt írogat a gyerek tudta nélkül.

Na és eddig milyen tanácsokat kapott:

1.

Verd szít a 10 éves gyerek fejín a puskáját!-Ha célbalövés közben berontana a területemre a szomszéd hogy szétverje a 100.000-es versenypuskámat a fejemen én biztosan szétvernék egy téglát az ő fején

2.Jelentsd fel!- mi a francot követett el?

3. Videózd le! - ha tudod hogy macskákra lő akkor már jogos lehet, de így nem!

4. Szard össze a postaládáját! - Na ezt ne már


Én nem védek olyan embert aki macskákra lő ne értsetek félre, de az Isten szerelmére ENNYIRE MÉG MAGYARORSZÁG SEM LEHET ALPÁRIAN ELMARADOTT!!!

2011. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Nem lehet bajuk tőle mi? Ennek a cicának olyan szinten szétroncsolta az állkapcsát egy légpuskagolyó, hogy el kellett altatni, mert lehetetlen volt visszaállítani az eredeti állapotába.


[link]

2012. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

én nemvagyok állatvédő SŐT ....

de mondjuk cicára énsem lőnék....

Ha lelőné a cicámat vagyis meglőné a 7,5-ösével hát szépen kézenlőnném a 135 J-s-emmel. Nem köszönné meg.

2013. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!