Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámisok! Mennyire "normális"...

Sziámisok! Mennyire "normális" jelenség egy nem ivartalanított sziámi lány cicánál az agresszió? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Én himalája perzsákkal foglalkozom, de ehhez hasonló esettel még nem találkoztam. Az említett sziámi cica 7 éves, és pár hónapja minden előzmény nélkül nekitámadt a gazdája barátnőjének. Nem játékból, hanem véresen komolyan, 20 karommal. A lánynak azóta is heg van az arcán.


Ez azonban csak a kezdet volt. Tegnap a gazdája egy másik barátjának is nekitámadt, és amikor a gazdája meg akarta fogni, őt tépte meg, szintén mély, vérző sebeket okozva a fején.


Én azonnali ivartalanítást javasoltam, mert gyanúm szerint valami gubanc lehet a macskával hormonálisan, esetleg egy rejtett méhgyulladás miatt lehet ennyire agresszív. Régebben - javaslatom ellenére - hormonális injekciókat is kapott, hogy ne tüzeljen, ezért is gyanakszom gyulladásra.


Ami tény, hogy első perctől kezdve elég vad a jószág, (kb. amióta ivarérett), ez nem tegnap kezdődött. Rám is mindig morog, bár nekem fiúmacska szagom szokott lenni, lévén tenyésztek.


Mivel az általam ismert himalájákra nem jellemző az ilyen agresszív viselkedés, ezért sziámis "kollégáktól" érdeklődnék, hogy találkoztak-e már ehhez hasonló vadmacskával, vagy pedig egyedi esetről van-e szó?


Előre is köszönöm a választ, és kérek mindenkit, a rosszindulatú válaszokat hanyagolják!


2010. nov. 29. 19:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Új fejlemény, hogy a cica az utóbbi napokban, amióta már kezd gyógyulni a műtét helye, sokkal nyugodtabb, mint régen volt. Nem "veszekszik" a gazdikkal, nem arrogáns, csak klattyog jobbra-balra a lakásban, mivel tölcsér van még a fején. :) Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy használt az ivartalanítás, de biztosat csak a teljes gyógyulás után írhatok majd. Most azért szurkolok, hogy mihamarabb teljesen meggyógyuljon őkelme. Remélem, a családja mellett maradhat, és végre megtanulja, hogy az antiszociális viselkedés a macskáknál sem elfogadható... :)
2010. dec. 9. 15:57
 12/12 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó hír, köszönöm, hogy leírtad:)

remélem most már nem lesz probléma, és a gazdikkal maradhat:)

2010. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!