Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? (pisi ügy)

Figyelt kérdés

macskámmal(hím) már régebben voltak olyan problémák, hogy ide-oda pisilt, pedig elvileg szobatiszta.

Azóta ivartalanítva volt, és - legalábbis a lakás részben - nem pisilt be. De ma állítólag mint egy őrült berohant a szobámba, és állítólag majdnem rápisilt a kva drága szőnyegemre(csak időben elzavarták), pedig 4 év alatt az én szobám volt az egyetlen, ahova soha nem pisilt/(kakilt). A szobám mellett van a fürdő, ahol az alomtálcája is van, és mégis oda akarta vizelni. Most az egész család tök pipa, azt hitték már nem lesz vele ilyen gondunk. Mit csináljak vele?:(


2010. nov. 30. 15:37
 1/4 anonim válasza:
Ha már régebben is voltak vele ilyen problémák, akkor hogy lehetett szobatiszta? Vagy csak azután lett ilyen, miután ivartalanították?
2010. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez ezer probléma miatt lehet, én felsorolom, viszont csak te tudhatod...

1. későn lett ivartalanítva és nem szokott le teljesen a jelölésről

2. koszos volt az alom /újfajta almot használtatok

3. fel van fázva (az én egyik cicám attól felfázott hogy az ablakpárkányon ült csukott ablaknál, ilyenkor nem tudják visszatartani, ha pl csukva a fürdőszoba ajtaja valamiért, még kis ideig sem)

4. valami stressz érte a cicát, változás állt be az életviteletekben

5. új a szőnyeg, és egész egyszerűen meg akarta jelölni


Mi segíthet? A probléma kiküszöbölése, Feliway párologtató, macskariszató/macskamenta használata, több foglalkozás, játék a cicával, a cica figyelmének lekötése.

2010. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem, nem nem egyik sem. Alapból szobatiszta. kiskorától fogva. Csak amikor rá jött az 5 perc, fogta magát, és odapisilt valahova. Azt hittem, az ivartalanítás ezn változtat, de nem:S de nálam még soha nem csinálta. Foglalkozok vele, nem érte nagy stressz, nincs felfázva. És nem ott jött rá, hanem állítólag a fürdőből rohant ki a szobámba, és úgy pisilit:S
2010. nov. 30. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémre rájött egy időszakban, hogy a fürdőbe akar kakilni, az almot nem raktuk oda, mert nem lenne hely, hanem azóta becsukjuk a fürdőszoba ajtót. Nem tudom miért csinálhatják, nekem egy kutyám volt régen, akinek kisebb korában volt egy olyan kedves szokása, hogy az összes ágyat lepisilte, és hát a kutya sokkal nagyobbat pisil, mint a macska :D De idővel kinőtte .Élvezte, vagy nem tudom. Aztán volt olyan, hogyha sok vendég jött, vagy egyszerűen nagyon örült valaminek odapisilt :D érdekesek ezek az állatok :) Remélem azért sikerül valahogy leszoktatni.
2010. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!