Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adtok enni macskatoknak?

Mit adtok enni macskatoknak?

Figyelt kérdés
en maradekokat es tejet
2010. dec. 1. 20:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mindig van neki száraztáp meg víz kirakva. A tejet nem szereti. Általában kunyerál parizert, meg maradékot. Néha cicaszalámit is kap.
2010. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
maradékot, tápot, konzervet, tejet, vizet
2010. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Száraztáp, alutasakos, pástétom, de a legjobban azt szeretik ami az én tányéromon van, tehát házi koszt a kedvenc. Mellesleg mindent ellopnak amit érnek, az egyik kiscicám jelenleg egy fél vöröshagymával szaladgál, gondolom éhen akar halni végül is másfél órája nem kapott már enni XD XD :))
2010. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ivartalanított cicáknak való prémium száraz tápot, semmi mást. Inni vizet iszik.
2010. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát kérdező, a maradék meg a tej nagyon nagyon kevés egy macskának, az ilyen szegényes étrendtől előbb utóbb hiánybetegségei lesznek, bár igaz ez vidéken senkit sem érdekel, ahol a macskák átlagéletkora 4 év, a nagy részüket meg ugyis elüti az autó vagy megmérgezi a szomszéd még mielőtt tényleg komolyabban leromolhatott volna az állapotuk.

Én azt javasolom ha egy kicsit is törődsz a macskáddal, akkor tápot vegyél neki, a maradéknál még a leggagyibb tescos táp is jobb egy fokkal, mert az legalább tartalmazza a szükséges tápanyagokat, a megfelelő mennyiségben. A macska egyébként is húsevő, tehát arra van szüksége, és nem arra amit mi emberek eszünk, ők a tésztával, kenyérrel, zöldségekkel, ilyesmikkel semmit nem tudnak kezdeni, nem tudják megfelelően hasznosítani.

Arról nem is beszélve hogy nem szokás a macskáknak tejet adni mert nagyrészük laktózérzékeny, lehetőleg csak akkor add ha 100%ig biztos vagy benne hogy nincs a cicának hasmenése tőle, és akkor is inkább vízzel higítva (ha nincs pénzed laktózmentes tejre, bár gondolom ha egy sima tápot nem engedhetsz meg magadnak, vagy nem akarsz venni, akkor tuti hogy laktózmentes tejet sem fogsz...)


Nekem két 7 hónapos ivartalanított kandúrmacskám van.

Napközben Cat Chow száraztáp van előttük, az mindig, ugyanis a macskák szervezete a folyamatos csipegetést igényli, nem úgy működnek mint a kutyák.

Esténként főétkezésre egy negyed konzervet (Dein Bestes- Dm-ben kapható, 220 ft, szóval nem egy összeg, és jobb minőség mint a whiskas, friskes és társaik) kapnak kb 50 g Orijen száraztáppal összekeverve (ez egy nagyon magas hústartalmú, minőségi táp gyógynövényekkel, stb)

Ezenkívül kapnak még tojássárgáját (fehérjét nem szabad!), tejfölt, sajtot, hetente egyszer tonhalfilét (alaposan kiszálkázva), néha csirkemájat, főtt csirkefarhátat (csontozva! a kis csontok megakadhatnak a torkán!)

Az egyik cicám imádja a házikosztot, úgyhogy ő nasiként szokott kapni, de nem azzal lakatom jól. Benti macska ezeken kívül macskafüvet is igényel.

És disznóhúst ne adj a macskának, főleg nyersen ne, még véletlenül se.


ÉS MINDIG LEGYEN ELŐTTE FRISS VÍZ!!!!!!!!!

2010. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18%
miaz hogy vidéken? szerinted a vidékiek suttyó parasztok, vagy mi? nem csak budapestből áll a világ
2010. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Az én cicáim Royal Canin tápot kapnak és langyos tejet (hébe-hóba vízet, de azt nem annyira szeretik)
2010. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Pont ebbe akartam én is belekötni. Biztos, hogy vidéki paraszt kontra pesti köcsög vitába kell belemenni?
2010. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

20:50


Nem fogok erről vitát nyitni, elég ha az ember kinyitja a szemét hogy a vidéki állattartók kb 80-90%nál mi folyik, igen, vannak kivételek, mint mindenhol, ez még nem változtat a többségen. Van itt egy másik kérdés, ahol több vidéki írta le hogy undorító amit a saját falujában/városában tapasztal.


Amúgy honnan vetted hogy pesti vagyok? Ejnye, az előítéletek, mi?:)

2010. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
ja szóval saját magad is leparasztozod, mint vidéki, értem.
2010. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!