Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi kaját adtok a macskátok...

Mennyi kaját adtok a macskátoknak?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt cicának mennyi kaja kell? Ha tejet meg száraz tápot eszik csak az jó vagy kell más is?

Naponta hányszor és mennyi tápot adjak neki?


2011. jún. 21. 11:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
Tejet reggel este és egy keveset nehogy elfososodjon nagy korára tápot a reggeli tej mellé és délben a macskák este vadászni mennek biztosan talál valamit és nem olyan nagy étkűek.
2011. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Coopos vagy pennys macskakaját kapnak

2 nagycica 2db 400gramosat eszik meg (reggel és délután)

plussz kb fél liter tej,száratáp mindig van előttük

Meg persze kajamaradék ha nekik való


(tudom,vszinű túl sok,de már késő,addig nyávognak mig nem kapnak enni)


sima házimacskák,kintiek,kb 2 évesek

2011. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
reggel darlingot este száraz kaját
2011. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
táp mindig van a tálkájában 1 kicsi,néha tejet is szoktam neki adni de nem tudom miért,nem issza meg :S kaja maradék,konzerv,...
2011. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2 felnőtt félperzsa egy nap egy 400g-os friskies konzervet, és egy bögre (kb. 250ml) tejet kapnak.

szoktam száraztápot is adni nekik, meg sajtot, meg főtt kaját is adok nekik, ha olyan. de mindig a fent említett mennyiség jön ki kb.

2011. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hell-ikon ***** válasza:

6 dkg fit+fun táp/fő/nap (3 macskám van). Ezt reggel megkapják, felét kb. megeszik a másik felét meg valamikor délben. Ezenfelül 1-2 evőkanálnyi konzerv (fiesta 830g-os) napi 1-2 alkalommal valamikor az este folyamán. Ennyivel jól el is vannak így nyáron.

Hetente 1x kapnak fejenként 1-1 élő halat (kárászt, méret változó, mikor milyen van a halasnál, de átlag 10 dekásnak szoktak kijönni darabonként). Ez forintosítva kb. 250-270 forintba fáj, tehát nem egy egetverő összeg és a macskuszok is odáig vannak érte.

2011. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért, de megkérdezhetem miért adtok a macskáitoknak tejet? Pláne olyan mennyiségben mint ahogy itt sokan írtátok. A felnőtt macskák 99%-a nem képes megemészteni a tejcukrot, hasmenésük lehet tőle, hosszú távon károsodhat az emésztőrendszerük a rendszeres tejfogyasztástól. Tudom hogy ez a tévhit még mindig makacsul tartja magát, hogy a macskáknak tejet kell adni de ezzel nem tesztek jót nekik csak rosszat.

Én a saját macskáimnak sosem adok tejet, csak nagy néha macskatejet nyalánkságnak. Van előttük mindig prémium minőségű száraztáp (royal canin), egy-egy alutasakost kapnak minden nap plusz maradékot, felvágottat és nyers husit időnként.

2011. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Acanat kap. Reggel 20g-ot vízbe áztatva- nem nagyon szeret inni. Napközben max még 2x 20g-ot, ha szól h éhes, ha nem vok otthon egyben beborítom a 30-40g-ot indulás előtt. Este 2 evőkanálnyi min. 60% hús tartalmú konzerv, éjszakára megint 10-20g táp.


És persze lejmol felvágottat olajbogyót, nyers húst.

2011. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12.15: nem gondolod ha a macskájuk fosna tőle, nem adnák neki????? Az enyémnek sincs vele semmi baja, néha kap. A 99% pedig nagyon erős túlzás! Én azt mondanám max 60% És ennek a 60%-nak én még egyetlen képviselőjével sem találkoztam.
2011. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kinti macskánál hogy veszik észre ha fosik? Sehogy, ezért is gondolják sokan hogy nincs baja tőle. A 99% pedig reális arány, az egész biztos.
2011. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!