Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy bújós, félperzsa...

Van egy bújós, félperzsa szobamacskánk. A feleségem várandós lett, ennek örülünk is. DE:Lehet-e káros a macska jelenléte (szőr, karmolás) a terhesség során és/vagy a picire? Célszerű elajándékozni a macsekot? A témában változó álláspontokat találtam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A cica csak akkor lehet veszélyes a magzatra, ha a feleséged még nem kapta el életében a toxoplazmát, és pont a terhessége első hónapjaiban fertőződne. Ennek az esélye nyilván nem nagy, ha már régóta van cicátok, de a terhesség elején úgyis csinálnak rá vérvizsgálatot. Pontosabban, van ahol automatikusan nézik, nálunk Zalaegerszegen fizetni kellett volna érte, én nem is csináltattam meg a tesztet, mert 18 éve van macskám, tuti hogy már átestem a fertőzésen.

Azt javasolják, hogy a cicawc-t ne a várandós kismama takarítsa, ennyi.


Ha már megvan a baba, csak arra kell ügyelni, hogy ne maradjanak a cicával kettesben, nehogy a cica odafeküdjön mellé-rá, esetleg véletlenül vagy játékból megkarmolja.


Én nem ajándékoztam el se a cicáimat, se a kutyákat, meg sem fordult a fejemben. Ha szeretitek a cicát - és nyilván szeretitek - akkor okosan meg lehet szervezni a közös életet. :) Milyen jó lesz majd, ha már cseperedik a poronty, és percekig elnézegeti a cicát, meg később majd húzogatja a farkánál meg a bajszánál fogva. :) :)

2011. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
1%

nem kell elajándékozni a cicát, ha nagyon szeretitek.

De abba bele gondoltatok már, hogy majd mikor a pici elkezd kúszni, kommandózik majd a földön a macskaszőrben, aztán meg bekapja a kis kezét?:S:S

Emellett a macskától lehet a legkönnyebben betegséget elkapni. Persze más is fel nőtt már cica mellett, de engem a "más" nem érdekel, ha lesz pici babám, biztosan nem lesz bent állat a lakásban.


22L

2011. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a kúszós-mászós korszak miatt aggódom én is...
2011. jan. 4. 21:48
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell. Valószínű, hogy a cicát nem is fogja érdekelni a baba. Az én félperzsám még csak a lányom közelébe se megy.

Ez egy teljesen feleslegesen keltett rémhír.

Amúgy a toxoplazmózis miatt félnek, de nem hiszem, hogy a feleséged túl sokat fogdossa a macska ürülékét.

2011. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3%

21:42 vagyok

persze az ilyen rémhíreket nem szabad elhinni, mint amiket már hallottunk is baba-cica fronton.

De látom te is a kúszó korszaktól tartasz!

hát igen, én biztos nem fogom majd hagyni, majd lesz állatunk, ha a gyerek is megérik rá, hogy tudja értékelni. De nem kockáztatom, hogy bármi baja legyen, a vakbél gyulladástól kezdve....

2011. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A gyereknek az ég világon semmi baja nem lesz attól a pár szál macskaszőrtől, amit összeszed a padlón. :) Kétszer megkóstolja, aztán rájön hogy nem finom és ennyi. Gondoljatok bele, mennyi más mindent összeeszik majd, az enyém éppen most van a mászós korszakban, hát talált már döglött legyet, szalmaszálat, kavicsot, vakolat-darabot, fakérget. Még életben van. :)


Egy szobacica amúgy is tiszta, tisztább, mint a cipőtalpunk, amivel kint járunk az utcán - márpedig a kisbaba azt is megtaperolja, ha hozzáfér. :)

2011. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A feleségednek át kell esnie egy vérvizsgálaton, amiből kiderül, hogy elkapta-e már korábban a toxoplazmózist. valószínűleg igen, és akkor a magzatot nincs mitől félteni. ha még nem, akkor a terhessége idején ne nyúljon a macska almához.


A kicsit nem félteném a macskától. Nekünk is van kutya is, macska is és mászni tanuló kisbaba is, jól elvannak, nincs konfliktus, sem betegség. Erősödik az immunrendszere és megtanul bánni az állatokkal. Sokat kell porszívózni, ennyi.


Melleséleg meg a toxoplazmózisnak csak az egyik köztigazdája a macska, de nem az egyetlen. El lehet kapni kutyától, fertőzött nyers hústól, fertőzött kiskerti földtől, mosatlan zöldségtől-gyümölcstől is.

2011. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Feleségem 4 éves kora óta macskázik. Zömmel kinti-benti macskákkal, szóval biztos találkozott már mindennel amit egy macska át tud adni. Ő megtartaná a macsekot. Én féltem Őt és a picit, én vagyok az aggódósabb!
2011. jan. 4. 21:58
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

"Emellett a macskától lehet a legkönnyebben betegséget elkapni."


Ez milyen hülyeség, már bocs! Mégis milyen betegséget? Egy szobamacska sterilebb mint sok ember...

A kúszó-mászó korszaktól sem kell félni. Takarítani kell, és nem lesz gond. Ennyi erővel az udvarra se engedjétek ki a gyereket, merthát ott is sok kosz van. Esetleg ha nagyobb a ház, cicamentesítsetek 1-2 szobát. Sok ismerősöm van, akik pici baba mellett tartanak állatot, és semmi bajuk a gyerekeknek.

Tudom, hogy senkit nem érdekel, de terhesség miatt megszabadulni egy állattól elég gáz szerintem. Ezzel számolhattatok volna, amikor magatokhoz vettétek a cicát!

2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a széklete terjesztheti a kórokozót, ami veszélyt jelenthet. De csak előfordulhat, tehát nem biztos, hogy jelen van benne. És más állat is terjesztheti, nem csak macska. Sőt, ételek is.

Úgyhogy az alom takarításától kell, hogy tartózkodjon a kedves feleséged. Ajánlatos gyorsan kitakarítani az almot akció után, hogy ne legyen ideje és alkalma terjedni a kórságnak.


Nem lehet teljesen kizárni, hogy széklet kerül a kanapéra esetleg, vagy ilyesmi, bár a macskák azért elég tiszta állatok, de végül is a fenekét is nyalja a nyelvével, aztán meg azzal nyalja a szőrét. Bár a nyála szerintem végez a bacik nagy részével. De egy kézmosással evés előtt azért elég sok mindent meg lehet előzni. Előfordulhat, hogy már átesett a fertőzésen a feleséged, így védett ellene. Elég sok ember átesik rajta tünet nélkül, állítólag az emberek kb. 80%-a.

Lehet tesztet csináltatni, hogy átesett-e rajta, illetve lehet tablettát szedni ellene, ha nem.


Esetleg a macska lábára is kerülhet a székletből, ami az emberbe kerülhet, ha megkarmolja, de azért erre kevés az esély. A kisgyermekre - ha már megszületett - nem jelent veszélyt. Egyébként a harmadik harmadban jelentősen csökken a toxoplazmózis veszélye.


Természetesen a ti döntésetek, de én a magam részéről nem válnék meg tőle. Szerintem túlmiszifikálják ezt a dolgot, mert hálás téma a tévében, mint a H1N1. Attól, hogy történt már néhány ilyen eset, még nem jelenti azt, hogy potenciális veszélyt jelent az emberiségre. A macskák már elég régóta együtt élnek az emberrel.


Szerintem egy csomó dolog van ami ettől sokkal reálisabb veszélyt jelent.


Lehet, hogy olvastad már, de szerintem ez egy nagyon jó írás, blog a témában:

[link]

2011. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!