Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez normális, amit...

Szerintetek ez normális, amit csinál ez a macska?

Figyelt kérdés

Adott egy 7 hónapos kandúr, amelyik állandóan, általában 2-3 napra eltűnik. aztán visszajön, totál leharcolt állapotban, már úgy néz ki mintha meghalna, alig eszik, aztán 1-2 nap rendbe jön és elszökik és kezdődik újra.


Ez mitől lehet? És mit lehet vele csinálni (féltem, nehogy megmérgezzék, megegyék az idegen kutyák, meg az idegen macskák. Régebben nem csinált ilyet)?


2010. dec. 12. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát kandúr, normális a viselkedése.

Saját mindennapos macskád csak akkor lesz, ha ivartalanítják. Egy idő múlva leszokik a csavargásról és a förtelem büdös jelölgetésről.

Ha még csak 7 hónapos,ezt az utóbbit még nem is élvezted igazán. Majd a jövő nyáron, amikor jó meleg lesz!

2010. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell, különben mindig ezt fogja csinálni..nekik ez a természetes...Ha nem lakásban tartod, hanem kinti ciccenet, akkor a jelölgetés még nem is olyan nagy gond, de ezekben a verekedésekben járhat rosszul is, értem itt a szeme kikapásától kezdve sokmindenig, tehát jobb lenne az ivartalanítás. Nem beszélve arról, hogy nyugodtabb és kezesebb is lenne utána.
2010. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
éss ha ivartalíntva lesz akkor biztos nem kaphatja el az écet és tovább élvezheted majd a macskád társaságát és persze nyugottabb is lesz tőle
2010. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Második, hajjaj, ha macs az ajtón kezdi és végzi a jelölést, és rásüt a nap!

Faajtót ki kellett cserélnünk és az újat lemezzel bevonni. Apa hetekig agyon akarta csapni a Kand úrt.Persze akkor még nem volt divat az ivartalanítás

2010. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok...nálunk is volt kinti-benti kandúrka, de az ajtóra egyik sem jelölt..ezek szerint mázlista voltam :)
2010. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

El kell sajnos hogy keserítselek de ez teljesen normális viselkedés, és az ivartalanítás sem fog segíteni a dolgon.

Az én ivartalanított kandúrom is ugyan ezt csinálta, eltűnt 2-3 napra és gyakran megtépve tért haza.

Felénk anyiból volt rosszabb ez a helyzet hogy a környéken nem igazán szeretik a macskákat, így előfordult olyan is hogy láthatóan nem macska hanem "ember" okozta a sérüléseit.

A legdurvább az volt amikor egyik lábán sem volt rajta a párnácska, nem volt bajsza és a jobb mellső lábából egy puskagolyót szettünk ki. :S

2010. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaz, hogy vannak kegyetlen emberek...jó pár évvel ezelőtt tatám sétált valahová és látta, hogy egy csávó szó szerint disznóperzselővel akarta megégetni az árokban lévő két macskakölyköt...hát nem bírta nézni, elkérte a cicákat és azóta is vele vannak, habár akkor kicsit megégett a bundájuk és a bajszuk,de megmaradtak szerencsére...szóval tényleg jobb ivartalanítani...
2010. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pff, hogy rohadnának el élve az ilyen undorító állatkínzó degenerált emberek!


Bocs az offért!

2010. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha sokáig szeretnél egy békés, játékos, barátkozós cicust, ivartalaníttasd. Egyébként tavasszal beindulnak a hormonok, és lesz egy csavargó, verekedős cicád, aki a sok veszély miatt csak néhány évig lesz majd veled.
2010. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én cicám is hét hónapos és kandúr.Az enyém ilyet nem csinál.Biztos bagzó macska van a környéken és ahhoz jár,vagy másnak megtetszett és eteti olyannal ami nagyon tetszik neki vagy még egy lehetőség van ami a régi cicánkkal fordult elő , hogy befogták de sikerült menekülnie.Ha házban lakik akkor egy igen hosszú ideig nem engedném vagy csak úgy ha kint vagyunk vele.:)
2010. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!