Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsek etetésével kapcsolatos...

Macsek etetésével kapcsolatos kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés

Napi kétszer házi készítésű étel: darált húsok, vitaminok, tojássárga egyebek arányosan összekeverve, plusz egy középkategóriájú táp?

Gondolok itt a Whiskasra, egyebek. Tudom, hogy ezek a tápok nem a legjobbak éppen ezért kapna napi kétszer teljes tápanyagú kosztot, a táp meg csak úgy falatozásra lenne.


2010. dec. 14. 12:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nincs macskám, de szeretek előre tervezni, hogy amikor megérkezik, már ne érjen meglepetés. :)
2011. jan. 4. 16:59
 12/19 anonim ***** válasza:

Pedig érnek majd meglepetések:))

Ahány cica, annyiféle rigolyáik vannak.

2011. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot, laktató vizezett tej kenyérdarabkákkal


aztán ne csodálkozz hogy a macskád korán elpusztul

2011. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahogy látod, nem nagyon lehet erre felkészülni. Ember tervez, macska végez.

De azért okos dolog, hogy tájékozódsz. Én újrakeztdő macskásként nem igen készültem fel, azt hittem, mindent tudok a macskákról, amit kell. Azóta rojtosra olvastam az internetet. Főleg kajaügyben.

2011. jan. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Disznó húst nem szabad neki nyersen adni, attól férges lesz. Továbbá a nagyon fűszeres kaja sem ajánlott. Nyugodtan kaphat viszont sonkát, tojássárgáját (azt ne minden nap), májat (ritkán), egy kis tejet is kaphat havonta párszor, a csirke és a hal mehet. Mellé nyugodtan kaphat tápot, én whiskas helyett inkább a multifit-et ajánlanám,abból is a szárazat (ez is jó középkategóriás táp). Nekem a dokim mondta, hogy nem jó az,ha folyton csak tápot kap, egyen házi kosztot is. A kaja mellé ha szükségesnek tartod,adhatsz neki vitamint. A Gimpet és a Lavet nagyon jó. A Gimpet az ált. multivitamin minden jóval. A Lavetnek van több fajtája, én a cicámnak az algás multit adom, immunerősítő és a macska bundája nagyon szép lesz tőle.:) Remélem tudtam segíteni! Szép napot!
2011. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A disznóhústól nem férges lesz, hanem Aujeszky-kórral fertőződik, ez ún. álveszettség és gyógyíthatatlan.És szörnyű kínok között pusztul el. Amit még ne adj a cicának, az a nyers marhahús. Megkérdeztem az állatorvosunkat, ő mondta, hogy a cicának az nagyon erős rostos és véres. Neki volt olyan beteg cicája, akinek gyomormetszést kellett csinálni, mert összeállt a nyers hús. Azóta nem merek adni.
2011. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Whiskasal? Az már elég jó cicának, a Fiesta, KiteKat, Darling stb sokkal rosszabbak
2011. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, a whiskas semmivel nem jobb mint a tescos táp, csak sokkal drágább...
2011. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%

"Amit még ne adj a cicának, az a nyers marhahús. Megkérdeztem az állatorvosunkat, ő mondta, hogy a cicának az nagyon erős rostos és véres"


Ez így van. A marha inat nem tudja megemészteni, és megakadhat a beleiben. Az enyém sajnos a marhahúsra bukik, úgyhogy az inak nagyját kidobom, az inas húscafatokat pedig darálva adom neki. Csak a színhúst adom darálatlanul.

2011. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!