Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha új helyre költözik egy...

Ha új helyre költözik egy cica, mennyi idő még megszokja, és ha elcsatangol hogyan tartsam vissza?

Figyelt kérdés
Új helyre költözünk, a régi háznál sokat volt,megszokta.Itt a szomszéd és a mi házunk közt,ninccs kerítés,csak tuják,remélem nem fog átmenni sűrűn.De ha mégis elmenne itt az utcán,hogyan próbáljam,ideszoktatni?
2010. dec. 16. 18:53
 1/4 Tomi8 ***** válasza:
A macska jellemzően kíváncsi állat így valószínűleg el fog csatangolni mert hát körül kell nézni az új helyen. :-) Általában ahol kaját kap oda visszamegy mindig. Én betanítottam az enyéimet, füttyszóra jönnek. Fütyülj és adj neki mindig egy kis kaját így összeköti a füttyszót a kajával és bármikor odahívhatod.
2010. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két hétig ne engedd ki. Utána megszokja, hogy ott lakik ahol és akkor kimehet. Először úgyis csak szétnézeget, szépen lassan fog messzire mászkálni és így vissza is talál. Ha viszont rögtön kiengeded, lesokkolod a sok újjal, aztán az is lehet, hogy világgá rohan.
2010. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem stresszes cicám van, őt nagyon megviselte a költözés. Majdnem egy hónap kellett, hogy az egyik szobából ki merjen jönni a másikba, laposkúszásban. Másfél hónap után megszokta meg az új lakást, de ez panel, úgyhogy elcsatangolni nem tud. Kertes házban valóban nem árt egy-két hétig benn tartani a lakásban.
2010. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És higyha apukám nem engedi akkor mit csináljak??
2010. dec. 16. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!