Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás. Megnyugtatna...

Angelica1992 kérdése:

Ivartalanítás. Megnyugtatna valaki?

Figyelt kérdés
Van egy kb fél éves fiú cicám, akit nyáron szeretnék ivartalaníttatni, de nagyon féltem. Belegondolnom is rossz, hogy amíg én a rendelőben várok, addig őt műtik. Valahol azt is hallottam, hogy ebbe a cica akár bele is halhat. Ez igaz?
2010. dec. 20. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak belehalni, de ettől függetlenül minden műtétnek van kockázata.
2010. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kandúroknál az ivartalanítás sokkal egyszerűbb művelet mint a nőstényeknél ezért veszélytelenebb is. Míg a nőstényt teljesen "kipakolják", ami egy nagy hasi műtét addig a kandúrnak csak a "golyóit" távolítják el. Majdnem biztos hogy semmi baj nem lesz, ez egy rutin műtét. Egyébként nekünk is van egy kis kandúr cicánk akire tavasszal vár az ivartalanítás.:)
2010. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Én nem várnék nyárig... Most már nem sokára nagyfiú lesz, úgyhogy jó esélyed van rá, hogy jelölgetni fog, esetleg verekedik is, ha kijárós. Akkor meg nagyon jó esélye van elkapni a macska AIDS-et. Jobban jársz, ha még most a télen megy a kés alá.
2010. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hónap múva ivarérett lesz, ami több szempontból gáz. Én a helyedben már januárban vinném.. Én is húztam a dolgott, aztán egysercsak elkezdett a cica jelölgetni. Hát jó undorító volt.

Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Csak felvágják a zacsiján a bőrt, kiszedik a golyóit, összevarják. Még csak nyoma sincs. Visszakapod, még tök kómás, esetleg alszik. Az ébredezésnél figyelni kell rá mert csetlik botlik össze vissza, meg hányhat. De ennyi. Másnap kicsit fáradtabb lesz a szokottnál, harmadnapra mintha mi se történt volna. :) Ennyi az egész. :)

2010. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Akkor halhat bele, ha van valami szív betegsége. Az enyémet nyáron műtötték, lány, túlélte. Egész nap zombi volt, de másnapra olyan lett, mint előtte. Volt egy fiú macskám is, rejtett herés. Heréje a veséje mellett volt, muszáj volt sürgősen műteni ez miatt, na meg jelölgetett. Túlélte, pedig ez nagy műtét volt. Fiú macskánál a műtét kisebb és olcsóbb is. Már februárban elkezd a tied "férfiasodni", úgyhogy ha van pénzed, vidd el minél előbb.
2010. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
nyugodtan vidd el. nekem 2 lánycicám van, mindkettő ivartalanítva lett nem is olyan rég, de azóta sokkal játékosabbak szelídebbek és csodaszép nagyra megnőttek. néhány napig vagy 1 hétig kicsit kábák voltak, de fiúcicánál sokkal egyszerűbb, hamarabb gyógyul. nem kell félni, idővel rájössz, hogy jól tetted.
2010. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A mi cicánkat (birmann, kandúr) is ivartalanították olyan másfél éves korában (akkor tájt került hozzánk), s minden a legnagyobb rendben ment, a viselkedésében sem történt észlelhető változás. Ugyanolyan játékos, pajkos, eleven, illetve agresszív, ha szükséges, ugyanúgy élnek benne az ösztönök, ugyanolyan nyugodtsággal aludja végig a napot, s ugyanúgy ragaszkodik hozzánk, nem is beszélve arról, amikor madarat lát, mert a vadászösztöne mit sem változott:) Bár minden cicának másak a fizikai jellemzői, illetve a természete, nem hinném, hogy testi vagy akár lelki problémák is felmerülnének:) A miénk egy pár óra elvonulás után elég hamar kiheverte:) És már nyolcadik éve, hogy velünk él:)
2010. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Két ivartalanított kandúrunk van, semmi gond nem volt.

Viszont valóban ne várd meg a nyarat, mikor már borsónyinál nagyobbak a heréi lehet műteni. Érdemes is, a cica szempontjából és a tiédből is. Ne aggódj! :)

2010. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Télen akkor nem javasolják a műtétet, ha kint manyekról van szó. Mert a hidegben egy ekkora seb nem forr össze az életbe se.

Ha benti macska akkor nincs gond. Kb 7-8 hónapos korban már lehet ivartalanítani.

Ne aggódj nem lesz semmi baj, ez nem egy hasi műtét. Még varrni se szokták.

2010. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Brigi ^^ ***** válasza:
100%
Már 3 macskám is ivartalanítva volt, és semmi bajuk nem lett. Csak keresni kell egy jó dokit. Nyugi, biztos nem hal bele :P
2010. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!