Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás. Megnyugtatna...

Angelica1992 kérdése:

Ivartalanítás. Megnyugtatna valaki?

Figyelt kérdés
Van egy kb fél éves fiú cicám, akit nyáron szeretnék ivartalaníttatni, de nagyon féltem. Belegondolnom is rossz, hogy amíg én a rendelőben várok, addig őt műtik. Valahol azt is hallottam, hogy ebbe a cica akár bele is halhat. Ez igaz?
2010. dec. 20. 17:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kinti cicáról van szó, jó ha tudod, hogy az ivartalanítással sokszorosára növelheted az életének hosszát és jelentősen javíthatod a kilátásait!! Rengeteg -kertes háznál tartott- kandúr macska ugyanis vagy autók áldozata lesz, vagy állandóan súlyos, akár végzetes "harci sérüléseket" szerez amikor elcsavarog mert hajtja a szaporodási ösztön...Egy ivartalanított kandúr nem csavarog el, háznál marad, emellett az ivartalanítás -főleg kandúr macskáknál- abszolút rutinműtét! Nagyon hamar megvan, én még sosem hallottam olyan macskáról,akivel bármi is történt volna ivartalanítás közben (leszámítva, hogy 2 golyóval kevesebb súllyal jött ki a műtőből:))


Nekem nőstény cicám van, mi is ivartalaníttattuk, az sokkal komplikáltabb hasi műtét, ráadásul ő itthon ébredt föl, én vigyáztam rá,amíg teljesen magához nem tért, mégsem lett semmi baja.


Megértem az aggodalmad, de hidd el, észre sem veszed és már kész is lesz!

2010. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Öt ivartalanított kandúrunk van, semmi bajuk nem lett. :) Az egyik egy órával utána olyan volt, mint újkorában.

Én is azt javaslom, hogy ne várd meg a nyarat, mert már nem sokára ivarérett lesz és akkor kezdi az udvarlást, jelölgetést stb.

2010. dec. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!