Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak olyan macskák, melyekre...

Vannak olyan macskák, melyekre nem allergiás az ember?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem léteznek hypoallergén macskák, de azt hallottam, hogy például a Szibériai macska nem vált ki allergiás tüneteket. Én eléggé allergiás vagyok, de szeretnék egy macskát, mert gyönyörű. Tudtok még ilyen fajta macskákat mondani?
2010. dec. 30. 13:26
1 2
 1/13 anonim válasza:

én is nagyon allergiás vagyok rájuk.

először volt egy sima házimacskám. semmi allergia nem jött ki rá.

kaptam egy másik gyönyörű perzsa macskát is.hozzá dörgölözik a nyakamhoz utána órákig viszket :S

2010. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van az az egyiptomi szőrtelen macska.
2010. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
a pörköltre szerintem senki sem allergiás
2010. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez ennél keményebb dió. Először mindenképpen próbáld ki, hogy működik-e, mert még a méregdrága hipoallergén macskák is válthatnak ki allergiát, 100% védelem nincs.

Amúgy gugliba beírod, és kiadja a kért fajtákat.

2010. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék olyan macskát, amelyik úgy néz ki, mintha a fűnyíró átment volna rajta és a szőrtelen is kizárva.
2010. dec. 30. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:
azt hiszem a keleti rövid szűrű anti allergén.
2010. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Orosz kék macska hipoallergén és szerintem gyönyörűek (én is büszke tulajdonosa vagyok egynek) valamint a rex macska de így is heti 2x meg kell fürdetni őket valamint a pofájukat törölgetni!
2010. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A Szibériai cicák hypoallergének. Nem a macskaszőrre allergiás az ember, nanem a macskák nyálában lévő fehérje-enzimekre. A macska mosakszik ,nyalja a szőrét, és a szőrére került nyálra vagy allergiás. Viszont a Szibériai nyálában nincs, vagy csak kevés van ebből az enzimből...Ezért hypoallergén....
2010. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
kedves akik alergiásak a macskákra annak a szörtelent ajánlok
2010. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

Egyik macska sem 100%-ban hipoallergén. Csupán kisebb mennyiségben kerülnek le a testükről az allergén anyagok. Ha súlyos az allergiád, akkor egyetlen macska mellett sem leszel tünetmentes. Megéri neked kockáztatni, hogy hazaviszel egy macskát, megszereted, és egy hónap múlva kénytelen leszel megválni tőle, mert nem bírsz megmaradni 1 lakásban vele?

Rengeteg más gyönyörű háziállat létezik még a macskán kívül, amik sok örömet okozhatnak neked anélkül, hogy beteg lennél tőle.

2010. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!