Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány vagy fiú macskát vegyek?...

Lány vagy fiú macskát vegyek? Melyiknek i az előnye és a hátránya. Teljesen kezdő cica tartó leszek.

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a macska fajtájától is függ. Nekem perzsa macskákkal van tapasztalatom, akik bentiek.

A lány macskám nagyon ragaszkodó volt, és nagyon bátor, mindenki simogathatta, nagyon kedves volt, viszont nevelhetetlen. Mindig felugrott a bútorokra (csak az ebédlőasztalra nem), és így nem hagyhattunk kaját a konyhapulton, és nagyon kellett figyelni rá, és mikor szült, akkor nem a helyén tette ezt, hanem az ágyamban, dobhattuk ki utána :D

A fiú macskánk nincs ivartalanítva, 5 éves, és szobatiszta. Ezalatt azt is értem, hogy nem jelöl, még párzási időszakban sem, és nagyon jól nevelt. Nem ugrik fel sehova, még dohányzó asztalra, íróasztalra, szekrényre vagy polcra sem, kint lehet hagyni a konyhapulton felolvasztani éjszakára halat, csirkét, bármit, nem nyúl hozzá, mégha másnap őrülten nyávog is, mikor főzzük, hogy hagy kapjon egy kicsit, mert ezek a kedvenc kajái. Viszont ő nagyon félénk, folyton elbújik aludni valahová (ágyneműtartó, cipőszekrény, doboza), és csak akkor jön elő, ha éhes, vagy ha simogatásra vágyik. olyankor 1-2 óráig simogatni meg dögönyözni kell, és ha abbahagyjuk nyávog. :D Szóval igen önálló, és mindig az van, amit ő akar.

2011. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A fiút is, a lányt is meg kell operálni, de a fiu macska ettől még jelölget, csak nem olyan büdös...A fiu cica formásabb, a lány kisebb fejű, vékonyabb testalkatú. A fiúban elő-előtör a kandúr ha idegem macska tűnik fel, olyankor némi sebkezelés...
2011. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Szerintem is teljesen személyiségfüggő az hogy végül milyen is lesz a cica. Nekem van egy fiú is és egy lány is, mindkettő ivartalanítva, és mindkettő nagyon kedves, csak egymást utálják! :)

Ami szerintem fontos, hogy csak kis korában érdemes befogadni őket mert akkor könnyebb őket nevelni. Az összes eddigi cicámnak, amiket nagyobb korukban szedtem össze mindnek valami csúnya vége lett. :(


Hajrá újdonsült cicatartó!

Jah, és sose rettenj vissza egy kis atyai (vagy anyai) seggre veréstől! ;)

2011. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Nekem két fiúmacskám van.Rendkívül bújósak, állandóan dorombolnak, és egyszerűen nem bírnak leszakadni rólunk :D Még a géphez is követnek, és ott fekszenek amíg el nem megyek onnan, utána meg megint követnek O.o Szóval én a fiú macskákat ajánlom, azért is mert sokkal olcsóbb az ivartalanítás :)
2011. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Sziasztok! Hollandiában élek, és itt fogadtunk örökbe párommal egy kb. 1 éves, ivartalanított nőstényt. Ott helyben odabújt hozzánk, "udvarolt", ezért rá esett a választásunk. Hazahozva, kinyitottuk a hordozóját, és hagytuk, hogy maga fedezze fel a lakást (benti cicus). Itthon eleinte bújós volt, majd néha harapott, karmolt, majd egyre gyakrabban harapott. Később ez elmaradt, mert elég erősen csinálta (vérzett is mindig a kezünk) és ilyenkor rákiabáltunk.

Jelenleg nem bújós, csak ha párommal együtt ülünk/fekszünk a kanapén, akkor jön oda viszonylag gyakrabban, viszont éjszaka hangosan kaparva próbál a hálószobába jönni (az egyetlen tiltott zónába) akár fél óránként, és ha bejut, dorombolni kezd, és szeretne hozzánk bújni.

Szerintetek mit tegyünk? Előre is köszönjük a válaszokat.

2012. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem lány cicáim voltak, kijárásuk volt az udvarra, az egyik néha egy hétre is eltűnt, nagyon csavargós volt. A nagyszüleimnél van fiú meg lány cica is, mivel nincsenek ivartalanítva kb fél évente kiscicák születnek, a fiú meg egy merő seb,állandóan bunyózik, de a lány a bújósabb, kedvesebb, de vele többet foglalkoztunk kiskorába, állandóan simogattuk, szerintem a bújósság attól függ mennyit játszunk vele.
2012. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!