Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak ma reggel,2010....

A cicámnak ma reggel,2010. 03.16-án délután láttam meg, hogy egy n agy üres bőr van a hátán, mint ahogyan a képen is látjátok. Mi okozta ezt? Bántotta valamelyik másik cica? A mi cicáinknak most van a párzási időszakjuk.

Figyelt kérdés

[link]


Kérlek segítsetek. :S


2010. márc. 16. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy bántotta valami vagy pedig bőrbetegsége van. de szerintem valakivel harcolt mert a betegség általában össze-vissza van és sosincs szabályos csíkba
2010. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez biztos , hogy nem macska tépte ki..szerintem egy kutya elkaphatta, vagy felekadt valamire.Egy macska nem csinál ekkora lyukat.

Semmi teendő nicns vele, csak annyi hogy fertőtlenitsétek le Betadinnal.

De ne 1x, hanem sokszor, hogy ne fertőződjön el. Ha benti cica, akkor be lehet neki kötni egy kis betadinos gépz, plusz átkötni a macska derekeát egy fáslival az biztos hzzá járul a gyógyuláshz, de ha kinti akkor is elég a betadine, csak fogjátok pár percig hogy hasson, és ne nyalja le rögtön. ha lenyalja nem lesz baja tőle. kérdezz még vmit nugodtan.

2010. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,párzási időszak van és ilyenkor a többi hímmel összeverekednek,ami természetes!Ha sebes jódozd be és pár nap múlva elgyógyul.Ha csak szőrtelen akkor meg semmi ok sincs a parára,mert 2 hét és már kinő az új szőr=)
2010. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
várj pár napot és ha nem múlik el akk sztem kend be canestennel mert sztem gomba ha attól se múli akk vidd el dokihoz
2010. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kép alapján horzsolásnak tűnik. Megsérthette magát valamivel, nem hiszem, hogy másik cica ilyen sebet tudna rajta ejteni. Esetleg harapás lehet. Egy kis Tetran és pár nap alatt rendbe jön. Megmutathatnád dokinak is, bár ez nem egy olyan komoly sérülés, nyugodj meg.
2010. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugy tunik, lehorzsolta a beton mikor hanyatt vagta magat a "klasszikus 18 karmos atfordulos vedekezes"-hez...

Tobbek kozott ezert erdemes ivartalanittani a macsekokat, mert elegge gyorsan tobbe van a serulesek gyogyitgatasa, mint a ivartalanito mutet. :/

Inkabb azt nezd meg, nincs-e rajta kevesbe eszreveheto helyen karmolas, vagy harapas. (a harapas nagyon konnyen talyogosodik...)

2010. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)


Már látszik,hogy kezd beforrni neki. :)

2010. márc. 20. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!