Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem képesek megnézni a...

Angelica1992 kérdése:

Miért nem képesek megnézni a gazdik, hogy mit adnak a macskának enni?

Figyelt kérdés

Elegem van...de tényleg! Miért hiszi annyi ember, hogy jó minőségű táp a Whiskas? Tudom, tudom...reklámozzák állandóan, hogy ilyen meg olyan jó (mindig azt kell bizonygatni, ami nem igaz)... de ezt így el is hiszik?

Tele van ízesítőkkel (ezért olyan "jó") meg olyan anyaggal, ami függőséget okoz. Plusz 3-4 % csak benne a hús.

GYK-n olyat is olvastam, hogy valakinek hányt tőle a macskája, sőt! Olyan gazdit is találtam, akinek ettől halt meg a cicuja =( Miért nem néznek utána mit eszik a cica? Ennyire nem érdekli őket?


2011. jan. 6. 23:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
25%
szia, az én cicám meg ezeket eszi csak meg (whiskas, kitkat és néha kap drágábbat is), pedig én próbálkoztam házi koszttal is, de azt legfeljebb nassolásként ette a kezemből, a tányérjából már nem ette meg (pl. májat, krumplit, csirkehúst stb.). Változatosan adom neki a tasakos kajákat és soha semmi baja még nem volt, pedig már 7 éves, amúgy fajta tiszta brit rövidszőrű.
2011. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
71%

MÉG nem volt semmi baja,de nem tudhatod,mennyit vesz majd el az életéből ez a sok műtrágya.

Amit leírtál,pont azt igazolja,hogy ezt a gabonás,agyonszínezett sz@rt telenyomják függőséget okozó anyaggal.

Normális esetben a macska nem a színezett,kémiailag ízesített gabonát enné.Ha alap állapotában kapná meg az összetevőket,rá sem nézne.

2011. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
Én a macskákhoz egyáltalán nem értek, de ez itt lényegtelen. Amíg az ember tömi magába az Mc'donaldsos hambit, addig az állatokba is ezt fogja. Ha magára is igénytelen, arra miért ne lenne az? Első válaszoló: persze, hogy csak ezt eszi meg a macska, miután megkóstoltam a nutellát, nekem se kellett a főzelék. Sajnos több a reklám, mint a tájékoztatás, ilyen társadalomban, ilyen világban élünk.
2011. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Murr nem feltétlen értek veled egyet. =/ Én szívesen eszek hamburgert, mikor van rá alkalmam és kívánom is, de a macskámnak sose adnék olyan tápot, amiről tudom, hogy rossz. Az elején, mikor hazahoztam sajnos én is Whiskas-al etettem, de szerencsére pár nap múlva kiderült, hogy ezzel csak ártok az új kis családtagnak. Azóta csakis Royal Canin tápot kap, amit ezerszer mohóbban habzsol, mint anno a Whiskast =)
2011. jan. 7. 00:34
 5/39 anonim ***** válasza:
45%
Ezt nem értem. Magadat szennyezed ilyen műkajával, a macskádat viszont nem? Azt megértem, hogy valaki igényes az állataira, én a halaimat színtiszta, nyers kajával etetem, azzal amit a természetben is fogyasztanak, de ezzel azt akarod mondani, hogy a mcskád egészségét a sajátod fölé helyezed?
2011. jan. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

A royal caninhoz csak ennyit fűznék hozzá:

[link]

[link]


Persze, a whiskasnál jobb, de azért nem kell ám annyira elájulni tőle, van ennél ezerszer minőségibb cucc is.

Én speciel Acanával, Orijennel etetek. Nemcsak összetételében természetesebb, de az egész gyártási folyamat egy cég kezében van, és szabadtartású állatok, FRISS húsából készül, nem pedig csiredarálékporból amit a royal canin elegánsan "dehidratált baromfihúsnak" hív.

2011. jan. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%

Mert a tévében szép a brit cica, ahogyan szalad a whiskas-os tálka felé. Gondold meg, miért mertek "Tiszta tál garanciát" bevállalni!

Sok kérdésedet és még több válaszodat láttam már a cicás témában, jókat mondasz, sokmindenben egyetértünk. :) Habár én is RC-kennelből vásároltam az egyik cicumat, nem hajolok meg annyira előtte. Ezt most nagyon leegyszerűsítem, de éppen az a legszarabb, amit állandóan reklámoznak.

Én ilyenkor arra gondolok, hogy milyen jó, hogy az én cicáimnak jó dolga van, és inkább nem agyalok azon, hogy más mit csinál a saját macskájával ("nem hallgat szép szóra se verésre"....), szíve joga, csak ne lássam, mert engem is nagyon bánt, ha látok egy beteg macskát.

Fanni

2011. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

"Ezt nem értem. Magadat szennyezed ilyen műkajával, a macskádat viszont nem? Azt megértem, hogy valaki igényes az állataira, én a halaimat színtiszta, nyers kajával etetem, azzal amit a természetben is fogyasztanak, de ezzel azt akarod mondani, hogy a mcskád egészségét a sajátod fölé helyezed?"


Igen! Én, mikor hazahoztam a cicáimat, akkor felelősséget vállaltam értük. Pontosan tudom, hogyha hamburgert eszek, akkor műkajával mérgezem magam és saját döntésem, hogy szeretném e ezt vagy sem. A cicáim viszont nem tudják, hogy mit esznek, így az én dolgom utánajárni, hogy ne egyenek olyat, amit szerintem nem ennének. Anyumnak is fontosabb az én egészségem, mint az övé. Tudom, ez másabb, mivel én a lánya vagyok, de nekem nincs gyerekem (hál istennek nem vagyok az a fajta, aki tizenévesen gyereket szül), így maradnak az állatkáim, akiket kényeztethetek. Lehet, hogy ez neked fura, de nekem ez valahogy természetes ^-^ Remélem, azért érted az álláspontom.

2011. jan. 7. 12:36
 9/39 A kérdező kommentje:
Akkor az Acana, Orijen jobb táp, mint a Royal Canin? :O
2011. jan. 7. 12:43
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező, az a legviccesebb, amikor bizonygatják, hogy minőségi tápon él a cicájuk, ergo Whiskason... Amikor fiatalabb és tudatlan voltam, mi is azt vettünk a cicáknak és állandóan tele volt hányva az udvar, sokszor úgy hányták ki ezeket a tápokat ahogy megették...


Egyébként, ha már táp kérdés, elmondom én is a véleményemet. Most két skót lógófülű szobacicám, és két kinti házicicám van. A bentieket én is Royallal etetem jelenleg, annak ellenére, hogy én sem tartom valami nagy számnak ezt a tápot. Egyszerűen nem szimpi az összetétele. Éppen ezért próbáltuk ki a kintieknél és a bentieknél is az Acanát és az Orijent. Viszont nem váltak be, nem tudom miért, de amíg Royalt ettek sokkal szebbek voltak. Az Orijentől lefogytak, fénytelen és csapzott lett a szőrük, úgyhogy a skótok megint Royalt kapnak, a házicicák meg Happy Catet.

DE, nekem akkorsem szimpi a Royal, úgyhogy most akarom kipróbálni a Blue Buffalot. Ez elég jónak tűnik, hasonló az Acanához, magas a hústartalma, de ebben más és több a szénhidrát, szóval nem kéne hogy lefogyjanak tőle. Ha gondolod kérdező, tegyél egy próbát vele!

2011. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!