Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem képesek megnézni a...

Angelica1992 kérdése:

Miért nem képesek megnézni a gazdik, hogy mit adnak a macskának enni?

Figyelt kérdés

Elegem van...de tényleg! Miért hiszi annyi ember, hogy jó minőségű táp a Whiskas? Tudom, tudom...reklámozzák állandóan, hogy ilyen meg olyan jó (mindig azt kell bizonygatni, ami nem igaz)... de ezt így el is hiszik?

Tele van ízesítőkkel (ezért olyan "jó") meg olyan anyaggal, ami függőséget okoz. Plusz 3-4 % csak benne a hús.

GYK-n olyat is olvastam, hogy valakinek hányt tőle a macskája, sőt! Olyan gazdit is találtam, akinek ettől halt meg a cicuja =( Miért nem néznek utána mit eszik a cica? Ennyire nem érdekli őket?


2011. jan. 6. 23:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Jobb,sokkal jobb!

Én kutyás vagyok,de a RC-tól egyszer összecsinálta a kutyám a fél kerületet,utána meg szétmarta a tappancsait véresre.

2011. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Úristen OO Kutyába azt hiszem rosszabb is, mint macskába... Legalábbis úgy hallottam.

Amúgy most lehet, hogy kipróbálom az Acana-t. Úgyis kell pár nap múlva tápot vennem, mert már nagyon fogyóban van a R.C. =/


Csak érdekességként; Pont itt GYK-n olvastam olyanokat a Whiskas-ról, hogy "a legjobb" meg hogy "drága". xD Hát ezen a kettőn nagyon szakadtam. Főleg az utolsón... nem tudom, lehet, hogy én járok olyan boltokba, ahol a legolcsóbb a Whiskas...

2011. jan. 7. 18:02
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Amióta macskám van, erősen utánaolvastam az interneten a macskakaja ügyeknek. Tudtommal az Orijen és a másik márkája, az Acana még nem bukott meg olyan táppal, ami egyértelműen a gyártó hibájából lett volna egészségkárosító. Olyan botrányos tápvisszahívási ügyekből maradtak ki, amiben az összes többi prémium táp gyártó lebukott.

Ugyanakkor van aki azt mondja, a leginkább "nyershús-közeli élményt nyújtó" Orijentől nem fénylett a macskája bundája, és nem lett elég combos se. Lehet benne valami, mert az enyém nyershúsozik, és tényleg elég sportos maradt, és a bundája se feltűnően fényes. Versenymacskánál lehet ez érv az Orijen ellen, de egyéb esetben én jobban bíznék az Orijenben.

Az ő saját gyártáshoz ragaszkodásuk, és "őrizzük meg minél inkább az eredeti tápanyagtartalmat" hozzáállásuk szerintem biztonságosabb, mint a többi gyártó bérmunkás üzemei, meg a "sterilizáljunk tökéletesen, majd a végén adjuk hozzá azokat az ezzel kiölt tápanyagokat, amikről ma úgy tudjuk, hogy kell" hozzáállásuk.

2011. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
91%

Amikor meg lett az első cicám, én is közel fél évig whiskassal meg kitekattal, meg ilyen szarokkal etettem a cicám. Nem is tudtam hogy van más, nem is tudtam hogy van jobb.

Aztán történt, hogy megjelent a purina one. Szimpatiusnak tünt, vettem neki, szerette. Akkor lett ivartalanítva és ebből lehetett sterilcat-et kapni.

A purina one annyira nyomult, annyi hírlevelet meg mindent kaptam, hogy ennek hatására elkezdtem utánaolvasni a témának. Akkor tévedtem erre az oldalra is.

Konkrétan ledöbbentem hogy mit tettem, mivel etettem a cicáimat eddig (mert addigra már kettő volt).

Ezután áttértem a Cat Chow-ra, ami kifjezetten steril cicáknak való. Ezt ették kb egy évig. Azt hittem ezzel jót teszek, aztán mégsem. A nagy cica húgyköves lett.

Úgyhogy most már nincs más választás, marad az RC.

Nagyjából ennyi volt az én tanulási folyamatom macskaeledel témában.

Én tényleg azt hittem az elején, hogy a whiskas jó. Az ember el sem gondolkozik ezen. Én komolyan azt hittem hogy a legjobbat adom nekik. Hát a csapból is az folyt. Azt sem nagyon lehet tudni hogy vannak a prémium tápok, azokat nem reklámozzák.

2011. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%

Csak kapkodom a fejemet a sok szuper táp nevén...

Ha ennyire "tökéletesen" akarjátok etetni a macskáitokat, nem a mesterséges ételt kellene nagy ívben elkerülni? Ugyan, mi van tökéletesebb a természetes étrendnél? Egeret, madárfiókát,legyet, tücsköt, bogarat a cicáknak!

Nem fognak meghalni azok a cicák sem , akik akár Friskiest,Whiskast,netán Porcijót, stb esznek.

Az én cicám 17 éves lesz. Ivartalanított kandúr. Élete során a legnevesebb tápoktól kezdve a legnevesincsen tápig bezárólag mindent evett. Az összes foga csontszínű, egészséges. A mai napig elrágja a kacsafejet nyersen.Nincs elhízva,elkapja a galambot,szóval él és virul.

Nem biztos, hogy amit most "tökéletes" ételnek állítanak be, az 3 év múlva is az lesz.

Igen nagy a felvevő piaca az állateledelnek. Az embereket meg szépen meg lehet vezetni .

2011. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Nos kedves utolsó, szép és jó a galambhús, de az én macskáim mindig férgesek lettek tőle, és különben sem nézem szívesen, ahogy a madárfiókákat kipakolják a fészekből... Nem beszélve arról, hogy egy szobamacskának aligha van lehetősége vadászni. A mostani macskám meg kizárólag a száraz tápot hajlandó megenni, bele sem szagol semmi másba. Ilyen is van, úgyhogy van akinek ebből kell a legjobbat kihozni.
2011. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
35%

Nem mindenkinek van pénze ezekre a méregdrága tápokra. Olyan ez kb., hogy van, aki májkrémes kenyeret vacsorázik egy pohár vízzel, van, aki meg kaviárt pezsgővel.

Mert a következő okoskodó beírás az lesz, hogyha nincs pénzed, ne tarts macskát. Akkor ezt a szegényeknek is lehetne mondani, hogy ne szüljenek gyereket, mert nem tud neki bio ételt adni és hiperszuper egészséges ételeket, csak az iskolai kosztot biztosítja.

Mind minden, ez is a pénzről szól, hiszen az állattartókat nagyon le lehet húzni, mindennek bedőlnek. A sznobok meg etessék a méregdrága ropikkal a macskájukat, én maradok a természetes ételeknél.

2011. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
69%
Én azt nem értem, miért sznob az, aki drágább táppal eteti a macskáját? Lehet hogy nem természetes, de tuti, hogy jobb mint a tejbe áztatott kenyér, meg a törtkrumpli...
2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Ez nem csak pénzkérdés. Amíg döghúsból készült kommersz tápommal etettem, havi 5 kHUF volt a kajája (60 alutasak x 90 HUF).

Most egy recept alapján friss húsból készítem otthon a kajáját, és havi 4-5 kHUF-ból ez is kijön (havi 2 x 2 kg hús, csont, belsőség, stb. vegyesen).

Igaz, erre havi 2 x 2-3 órám rámegy, de legalább tudom, mit eszik.

2011. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy az alutasakosból havi 6 kg fogyott, és sovány maradt a macsek.

Most a húsból 4 kg fogy csak, mégis hamar felhízott a versenysúlyára, és azon maradt.

Nem mondom, hogy szereti, mert szerintem az egész havi húsadagját bármikor elcserélné egy alutasakosra, de én látom, hogy a hús egészségesebb neki.

2011. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!