Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem képesek megnézni a...

Angelica1992 kérdése:

Miért nem képesek megnézni a gazdik, hogy mit adnak a macskának enni?

Figyelt kérdés

Elegem van...de tényleg! Miért hiszi annyi ember, hogy jó minőségű táp a Whiskas? Tudom, tudom...reklámozzák állandóan, hogy ilyen meg olyan jó (mindig azt kell bizonygatni, ami nem igaz)... de ezt így el is hiszik?

Tele van ízesítőkkel (ezért olyan "jó") meg olyan anyaggal, ami függőséget okoz. Plusz 3-4 % csak benne a hús.

GYK-n olyat is olvastam, hogy valakinek hányt tőle a macskája, sőt! Olyan gazdit is találtam, akinek ettől halt meg a cicuja =( Miért nem néznek utána mit eszik a cica? Ennyire nem érdekli őket?


2011. jan. 6. 23:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

tudnál receptet írni, hogy készíted a cicádnak a húst?

Teszel hozzá valami fűszert, esetleg krumplit, rizst?

2011. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Fűszert csak egy kevés jódozott sót (1,5 teáskanál só / 2kg kaja).


Növényi anyagot szinte semmit, legfeljebb etetéskor néha szórok rá egy leheletnyi utifű maghéjat (segíti a bélműködést).

2011. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

A receptet itt találtam:

[link]

2011. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

21:26!


Ha csak alutasakossal etetted a macskádat, akkor ne is csodálkozz, hogy sovány volt... Az nem teljes értékű kaja, csak kiegészítésnek ajánlott használni, függetlenül attól, mi van ráírva. Szinte 0 tápértéke van, főleg az olcsóbb változatoknak, bár én még a prémiumkategóriából sem etetek alutasakost, mert szar szerintem.

2011. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Azt a tápanyagtartalmat, ami valóban számít, a szárazanyag tartalom százalékában mérik, és semmi köze ahhoz, hogy alutasakos, konzerv, vagy éppen száraz tápról van szó.

Már józan paraszti ésszel nézve is - tápanyagtartalom szempontjából - tökmindegy, hogy az etetéskor van-e a tápban víz, vagy utólag fogja hozzáinni a macska (száraztáp). Ezért nézik csak a szárazanyag tartalmon belül a tápanyagok arányát. Ebben pedig egy alutasakos ugyanolyan jó lehet, mint egy konzerv- vagy száraztáp.


Nem a kivitel (alutasakos/konzerv/száraz) számít, hanem a minőség. Ebben viszont tényleg nem igazán jól választottam, mert kommersz tápot etettem. De váltottam.

2011. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Az agyonreklámozott dolgokkal mindig van valami gáz. Van egy újfajta alutasakos macska kaja, Felix, egyik áruházban osztogatták. Leírom az összetevőit:

(Fenséges Felix hahaha)

LAZACCAL Aszpikban:

- Hús- és állati származékok

- növényi fehérjekivonatok

- hal és halszármazékok (lazac min. 4%) !!!! nem vitték túlzásba

- ásványi anyagok

- az EK által elfogadott takarmány adalékanyagokat, színezéket tartalmaz

- réz-szulfát pentahidrát

- vitaminok

- nedvességtartalom: 80%

- nyersfehérje 14%

- nyers olajok és zsírok 2,5%

- nyershamu 2,2%

- nyersrost 0,5%


Etetési útmutató: egy átlagos, felnőtt macska napi adagja 3 tasak!!!

Ebből a sz.arból 1 tasak 150 Ft, szóval 450 Ft, ami egy átlag hónapra 13-14 ezer Ft.

2011. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ez az úgynevezett "sarki bolti"kaja,mind trágya.
2011. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Ez még a whiskashoz képest is szar. Összehasonlítva a szárazanyag tartalmon belüli tápanyag arányt az első whiskas alutasakossal, amibe belebotlottam ("applaws chicken"), a felixben:

-10% fehérje, -10% zsír, -0,1% hamu, -50% rost van a whiskashoz képest.

És mind a kettőben 10%-al több víz van, mint amennyit a macska igényelne (70%). Bár ez csak a pénztárcára nézve káros jellemző.

2011. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Viszont, ha az első "megtalált" kitekatot (pulykahúsos alutasakos) hasonlítom a whiskassal, az még sokkal-sokkal szarabb:

-50% fehérje, +1500% zsír, +16% hamu, -75% rost



A kitekat alutasakos az igazi killer. De nem az ára :(

2011. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Hopsz, meglepetés: a whiskas tápja nem jó referencia. Valójában a kitekat tápja van a macskatápgyártók alkotta szabvány ("aafco nutrient profiles for cats") határértékein belül két fontos összetevő, a fehérje (min. 26%), és a zsír (min. 9%) tekintetében, és a whiskas és a felix lóg ki durván az alacsony zsírtartalommal.


Ez persze nem jelenti azt, hogy a kitekat tápja jó lenne, mert van még vagy 30 összetevő, amit a csomagolásra rá se írnak, tehát ellenőrizhetetlen. De azt jelenti, hogy a whiskas és a felix már biztosan szar.

2011. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!