Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a macskáim...

Hogyan tanítsam meg a macskáimnak, hogy miután az alomban voltak tisztítsák meg a hátsófelüket?

Figyelt kérdés
4 hónapos szobacicáim vannak (2). Kicsi és nagydolog után sosem tisztítják meg a hátsójukat miután kijöttek az alomból. Ez néha kellemetlen ,mert székletnyomokat hagynak ott ahol leülnek. Egyébként sűrűn tisztálkodnak, egymás fenekét is meg szokták tisztítani, de a sajátjukat csak kb. napi 2-3 alkalommal a teljes tisztálkodás során. Eddig úgy oldottam meg, hogy amint kijönnek az alomból megnézem a feneküket, és ha szükséges törlővel kitörlöm nekik. Eddig egyik előző macskámnál sem tapasztaltam ilyet. Talán a cicamama nem tanította meg őket? Hogyan tudnám én megtanítani őket?
2011. jan. 7. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, magától kell rájönniük.
2011. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre a mamacicának kellett volna őket megtanítani,te sajnos nem tudod. Ha szerencséd van rájönnek maguktól majd :)
2011. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom, igazából érdemben nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy az én macsekom is ilyen volt, egészen addig, míg egy nap véletlenül olyat evett, amit nagyon nem kellett volna, és borzasztóan híg lett a széklete, na akkor rájött, hogy nem ártana megmosakodni ott hátul, és azóta ha kijön az alomból, mindig megcsinálja ezt.
2011. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, hogy ők is rászoknak majd egyszer! :)
2011. jan. 8. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!