Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen étrendet állítsak fel...

Milyen étrendet állítsak fel a macskáimnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5éves és egy fél éves cicusom.Eddig száraztápot,csontot és megmaradt húst(grillcsirkét...) kaptak enni.

Szeretnék nekik fel állítani étrendet,de nem tudom hogy milyet !Segítsetek légyszi !!!

H pl. reggel mennyit adjak nekik és mit,(konzerv száraztáp stb),meg h este vagy délben mennyit kapjanak és mit.

Mert eddig nem igazán volt megszokott étrendjük h reggel délbe meg este kapnak,csak kaptak amikor kaptak(Ne értsétek félre,nem éheztetjük őket,sőt már kicsit ezdenek elhízni...)

Köszi a válaszokat előre is!


2011. júl. 29. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 5 évesnek elég lenne naponta 2x adni, a fél éves esetleg kaphat még 3x, de 10 hónapos kora körül/egy éves korára mindenképp átállnék a napi 2x-i etetésre.

Ha ilyen jó bőrben vannak, akkor egy darabig ne adj nekik semmit a 2 etetés közt, ne nassoljanak.

A tányért 10 perc után vedd el előlük és ha maradt maradék, akkor azt tedd el.

Van aki úgy csinálja, hogy a szárazat egész nap előttük hagyja és etetéskor konzervet ad, én úgy szoktam, hogy konzerv+ egy kis szárazzal kiegészítve. Időnként csirkenyakat meg nyesedéket kapnak.

Lehet úgy is, hogy egyik etetésre konzerv, másikra száraz.

Ha prémiumtápot veszel, akkor igazából más nem is kell. Vehetsz belőle hízásra hajlamos-t és abban kevesebb a kalória.

Víz mindig legyen előttük.

2011. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy reggelire szárazkaját kap a cicám este meg konzervet.A kisebbb cicának adjál ebédet is,kisebb adagokat mint a nagyobbnak!Ha van valami maradék akkor azt adhatod konzerv helyett is ,így nem híznak el.Amúgy nekem 1 éves a cicám.
2011. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy előttük legyen a táp egész nap az sajna nem megoldható mert ezek teletömik magukat hányásig:S De köszi:)

Ment a zöld kezecske!

2011. júl. 30. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, kb. két évesek (mentett mindkettő). Reggel nyers pulykanyesedéket kapnak. Napközben előttük lehet hagyni a szárazat, mert mindig csak szemezgetnek belőle. Ha este jelzik, hogy éhesek, kapnak egy kis konzervet.
2011. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)

Én sem hagyom kint előttük a szárazat, csak azt írtam, hogy van aki kinthagyja:)

Nem is javasolnám, mert írtad, hogy jó bőrben vannak:)


Egyébként vannak olyan időszakok, amikor alig esznek és le is soványodnak, na olyankor kint hagyhatnám, de valahogy még nem próbáltam:)

2011. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!