Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszoktátok fürdetni a...

Megszoktátok fürdetni a cicátokat?

Figyelt kérdés
a mi cicánk 5 éves,lakásban tartott.még sosem fürdettük meg mert mindig szép tiszta és csak a lakásban van.most felfázott és az állatorvos mondta hogy egy kicsit korpás és zsíros lett a szőre.megfürdessem?ti szoktátok?
2011. jan. 8. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van olyan macska fajta, amelyiknek olyan a szőrzete, hogy rendszeresen fürdetni kell, de a sima házimacska nem ilyen, főleg, ha lakásban tartott.

Ha házimacska, én nem fürdetném, már csak az okozott stressz miatt se. Én kétszer fürdettem a macskámat (házi cirmos), mindkétszer tüzelni kezdett utána, első alkalommal 4,5 (!) hónaposan. (Gondolom a stressz miatt)

2011. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy olyan macska amelyik 5 éve alatt egyszer sem fürdött, azt szerintem kínzás megfürdetni. Hatalmas stressz lenne számára... Meg megszárítani sem lenne egyszerű!!! Főleg ha fel volt fázva előtte. Én semmiképpen sem ajánlom.

Nekem perzsa cicám van. 4 hónaposan fürdött először, de akkor elég nehezen bírta. 3-4 fürdetésnek kellett eltelnie, mire odáig jutottunk, hogy a kádban marad és nem karmolja széta a kezem mire végzünk.

Ma már bírja csendben végig üli a fürdési procedurát :))))

2011. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

én nem szoktam,egyszer probáltam berakni a fürdőkádba de egyből kiugrott.a hóban is ugy járkál h szinte ugrál csak ne legyen a kis mancsa vizes..:)

de ha birja a cicád ak megfürdetheted.van ameik szereti.:D

2011. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Citromlé egy kevés vízzel hígítva és ebbe mártott kefével átfésülni a szőrét.
2011. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vannak macskák, akik szeretnek fürödni, és vannak akik nem. ha a cinyód szeret játszani a vízzel, pancsolni meg ilyemit, akkor kíséreld meg a fürdőt.


Az enyém rendszeresen (évente 2-3 alkalommal) meg lett fürdetve, kölyök korában, mikor még csintalan volt, és minden pókhálót összeszedett az orrára, meg beszökött a szenespincébe, akkor akár hetente is. De ő megszokta, nem tiltakozott, nem menekült ki a kád melegvízből.


[link]

(ő nem az enyém:)

2011. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!majd meglátom mit szól hozzá és ha nagyon nem akarja nem erőltetem!
2011. jan. 9. 14:18
 7/13 anonim ***** válasza:

"Citromlé egy kevés vízzel hígítva és ebbe mártott kefével átfésülni a szőrét."


Ez valami beugratás akart lenni?

2011. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Citrom

* gyulladáscsökkentő,

* lázcsillapító,

* baktérium- és vírusölő hatású,

* javítja a szervezet védekezőképességét.


Ezen kívül beállítja a faggyúmirigyek működését is és tisztítja a szőrt. Amikor a macska tisztálkodik, bejut a szervezetébe, belsőleg is pozitívan hat.


Ez természetes anyag, miért kell meglepődni rajta? És a samponok? Gyógyszerek? Tápok? Én ezeken csodálkozom!

2011. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi!kipróbálom a citromot:)nekem is szimpatikusabb mint a vegyszerek!
2011. jan. 10. 12:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Két szobacicám van, az egyik három a másik másfél éves múlt. A három éves birmant összesen kétszer fürdettem. Viszonylag jól tűrte, bár nagy változást nem okozott a szőrén a fürdés. Viszont most mikor nyáron másodszor fürdettem, a másik (keverék) mikor ezt meglátta, már attól is rémülten elbújdokolt és menekült, ha csak a közelébe mentem. Így azt hiszem ő soha nem lesz fürdetve. A citromos vizes átkefélés jól hangzik, de a citrusfélék illatától is frászt kapnak. Ha narancsot pucolok, már ők is pucolnak el közelből.
2011. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!