Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol lehet olyan nyakörvet...

Hol lehet olyan nyakörvet venni, amire rá lehet írni az elérhetőségeket arra az esetre, ha a cica elveszne?

Figyelt kérdés
Tavasztól kijárósak lesznek a cicáim, ezért kellene nekik a nyakörv. Eddig az állatboltokban csak olyat láttam ami csengős, de bilétásat sehol. Vagy a bilétát külön kell rá megvenni? Tanácstalan vagyok, nem tudtok konkrét helyet ahol kapható ilyen?
2011. jan. 11. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A bilétát külön kell venni és abba tudsz gravíroztatni. Vagy esetleg chippeltesd be őket :)
2011. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak volt már olyan kijárós macskája, ami a nyakörv miatt fulladt meg, mert fenn akadt vele egy fán (és nem lazán volt rajta) :S

Bilétát tudsz külön venni.

2011. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:
Állatkereskedésben lehet kapni olyan kis csüngős izét amit rá lehet akasztani a nyakörvre, van rajta karika. Van műanyagból és fémből is, van benne egy kis cetli amire nevet, címet és telefonszámot tudsz írni. Nem drága, nálunk a műanyag 120Ft a fém 200 Ft, én is vettem a kutyusomnak. A gravíroztatás sokkal drágább és nagyobb méretű tábla kell, hogy ráférjen a telefonszámod, azért nem szeretem mert nehéz és lehúzza a kutya nyakát, hát még egy cicáét... Meg ha beakad vele el is hagyhatja és akkor oda a sok pénz amibe került.
2011. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 shelli ***** válasza:
Én is most csináltattam bilétát. 500.- ba került az egyik oldalon a neve, a másikon a tel.számom. Ötforintos méretű kerek. Még szép is.
2011. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem raknék rá nyakörvet. :-(

Szomszédbe is volt kettő manyek, mindkettőn nyakörv volt.

Menekülés közben felakadt, és megfulladt mindkettő.

Nagyon gondold meg, lehet hogy ócsóbb a nyakörv és biléta rátétele, ám lehet, csak a nyakörvet viszed haza az egyik fáról....

Inkább chipet rakjatok bele. A macskák általában félnek az idegenektől, és elszaladnak a biztonságot nyújtó fára, vagy a saját kertbe. Szal nehéz megfogni ellopni őket. ( a kivételek erősítik a szabályt )

2011. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Chipet is akarok nekik, csak azzal az a baj, hogy nem látja mindenki! :( Egyébként hátul gumis nyakörvre gondoltam pont a fennakadás elkerülése miatt. Így ha mégis megtörténik a baj kibújhat belőle.
2011. jan. 12. 08:27
 7/8 kisnita ***** válasza:
Igen, a gumis nyakörv nagyon jó ötlet. És lehet manapság már kapni direkt a felakadás ellen olyan nyakörveket amik elszakadnak ha az állat erősen húzza. Állatkereskedésben járj utána, biztos találni fogsz.
2011. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 19. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!