Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Székrekedés idős cicánál? Van...

Székrekedés idős cicánál? Van ötletetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Anyukám 15 éves sziámi cicája gyakran küzd székrekedéssel. Az utóbbi időben többször előfordult, hogy a konyha vagy a szoba közepére csinált. Miért teszi ezt? Jártatok már igy? Mit adjunk neki, hogy "megkönnyitsük" a dolgát?
2011. jan. 13. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk állatorvos telefonon azt mondta, hogy etessünkk mag vele egy teáskanálnyi olajat. Hát, megküzdöttünk vele, a macsek egy hétig nem bízott utána senkiben, de elmúlt a székrekedése. Utólag gondoltunk rá, hogy lehet, jobban jártunk volna az olajos hallal, hátha azt megette volna.
2011. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olajos hal jó ötlet, ha szereti. Én paraffinolajat szoktam adni, ha székrekedése van, teljesen íztelen, egy kévéskanállal rácsepegtetek a konzerv tápra, eddig mindíg simán megette és hatott is. De ez csak alkalmilag ajánlott, rendszeresen nem. Az orvos Laevolac szirupot javasolt, de azt nem próbáltuk ki, mert nekem pl. görcsös puffadást okoz.
2011. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is sziámim van, kb. egy éve mi is nagyon megküzdöttünk ezzel a problémával, neki a doki adott egy szőroldónak nevezett dolgot, ami szintén hashajtó hatású volt. a sok lenyelt szőr is okozhatja. az olajoshal jó ötlet!
2011. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy leheletnyi utifű-maghéjat keverek a kajájába néha, közvetlenül etetés előtt, megelőzés képpen. (Nem szárazat etetek). Talán a te macskádnak is segítene.

De azért óvatosan, mert mint szinte minden, ez is válthat ki allergiás reakciót. Egyszerre csak egy újdonsággal próbálkozz, hogy tudd, mi a probléma, ha baj van.

2011. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm s válaszokat, az a baj, hogy ha belekeverünk neki a kajájába vagy a vizébe valamit egyből megérzi és már ott is hagyja. Homeós bogyókkal probálkozunk az néha segíteni szokott, amit igazán nem értek az az, hogy miért "csinál" a lakásba ide-oda. :-((( Nem nagy a kéró, hogy ne érne el az alomig ha rájön. :-)
2011. jan. 14. 07:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy az idős macskák elfelejtik az almot használni. Lehet, hogy neki is ez a problémája.
2011. jan. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: lehet, hogy megérzi, de az enyém jobban eszi a kajáját (nyershúsos mix) utifűvel, mint anélkül.
2011. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi cicánknál a vesebetegség okozta a székrekedést érdemes lenne orvosnak megmutatni.Addig is tudsz rajta egy kis olajoshalal segíteni.
2011. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!