Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tart az ivartalan...

Mennyi ideig tart az ivartalanítás? (fiú cicánál)

Figyelt kérdés

Nemsoká örökbefogadok egy fiú cicát, mivel a gazdinak nem kell és biztos halál várna rá.

Szeretném majd ivartalanítani amikor 6hónapos lesz, de nincs kocsink és messze van az állatorvos így egy ismerőst kérnek meg hogy segítsen. Mennyi ideig tart kb az egész?? Nektek hogy volt? Mennyit fizettetek? Tapasztalatok, tippek jöhetnek hogy előtte utána hogyan könnyítsem meg a helyzetet :) Köszi előre is :)


2011. jún. 18. 13:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én cicámnál kb fél óra volt. 3000 Ft, vidéki kisvárosban. Előtte az a lényeg, hogy 12 órán át nem ehet, nem ihat, hogy ne hánnyon az altatás miatt. Utána legyél mellette egész nap, mert ha ébredezik, rögtön föl akar kelni, és nagyon kókadt, megsérülhet. Innia nem szabad, negogy félre nyeljen, de azért az ujjaddal nedvesítsd a száját, mert eléggé kiszárad. Ja, és a műtét után, amíg alszik, akkor a jobb oldalán feküdjön, nekem azt mondta a doki, hogy jobb, ha nem a szívén fekszik, mert jobb a vérellátása úgy. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja, és másnapra már olyan lesz, mintha semmi nem történt volna vele.
2011. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A műtét nagyjából 20 perc volt és összességében nagyjából egy órát kellett várni a megérkezéstől a hazamenetelig. Ez változó, attól is függ mennyi idő alatt ébred fel a cica, ez lehet fél óra vagy akár több is. Rendes helyen addig nem adják haza a cicát amíg nem ébred fel, nincs stabil légzés és szívhang. A műtét előtt egy nappal enni, 12 órával előtte inni nem szabad adni a cicának és műtét után is csak akkor amikor már stabilan, dőlöngélés nélkül tud járni. A műtét utána pár órában nagyon kótyagos lesz, figyelni kell rá nehogy leessen valahonnan, megsérüljön. Fiú cicáknál elég egyszerű a műtét, nagyon picike a vágás, varratok sem lesznek így nem kell vinni varratszedésre és gallérra sem lesz szükség. Csak figyelgessétek majd hogy rendben gyógyul-e a vágás. A műtét utáni napon előfordulhat még hányás, ez az altatás mellékhatása, normális dolog. Ezután viszont minden olyan lesz mint volt, hamar túl lesz rajta.:)
2011. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok és azt kifelejtettem hogy mi Budapesten ivartalanítási akció keretében fizettünk 4500 ft-ot.:)
2011. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! nagyon aranyosak vagytok :)

Megfogadom a tanácsokat mindenképpen.

Akkor ha jól sejtem meg ahogy máshol is láttam nem kell 10ezrekre számítanom egy egyszerű ivartalanításért.


Nálatok hogy viselte a cicus hogy nem ehetett?

2011. jún. 18. 16:52
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Hát, gondolhatod, hogy nem volt elragadtatva. Imád enni, gondolom, mint minden cica, és majdnem megszakadt a szívem, amikor ott ült könyörgő szemekkel a tányérja mellett, és nem adhattam neki semmit. De az ő érdekében ellen kell állni neki, csak egy nap az egész.
2011. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a 7ezerrel nem úsztuk meg olcsón. :)

Utána azzal tudod megkönnyíteni, hogy ott vagy vele és figyelsz rá nagyon. A mi cicánk kóválygott összevissza, kereste a helyét, és közbe nem egyszer leesett volna az ágyról, székről ha nem figyelünk rá. 1 óra múlva elment aludni, mikor felkelt már jól volt. :)

2011. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, én is pont arra gondoltam hogy majd' meg fog szakad a szívem amikor könyörögve néz rám.

Sok időt fogok vele tölteni, ezért gondoltam hogy a nyárra tervezem be, hisz most itthon leszek és a rumlis időszakában tudok vele foglalkozni.

Esetleg aki tud segíteni (kezdő panelos cicatartó leszek) írna nekem privit, akkor megköszönném mert elég sok kérdés merült fel bennem.


Ment természetesen a zöld "mancs" :)

2011. jún. 18. 18:33
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Viszont a 6 hónapos kor nagyon korai a műtétre!!!

Nekem azt mondta még minden állatorvos, többhöz is jártam ivartalanítani, hogy meg kell várni míg a kis húgyvezetéke, és egyéb dolgok ottan teljesen kifejlődtek!!!

Mert túl korán a műtét megárthat!

Így mindig akkor engedték műteni, mikor férfi létük első jeleit mutatták..vagyis jelöltek...az a nagyon büdös vizelet jelölés, álló helyzetben az ajtófélfára, és mindenhova...na akkor már biztos kellően fejlett.

Ez nekem a legtöbb fiú cicánál 7-8 hónapos kor körül jött el, de volt két olyan fiú is, akik semmi ilyet nem csináltak, így biztonság kedvéért majd egy évesen ivartalanították.

Erre azért gondolj, és érdeklődj, vagy olvass utána, nagyon korai a 6 hónap!!! nagyon!

2011. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Felhívtam az állatorvost vagyis az aszisztenssel beszéltem, és mivel szobacica lesz, panelban így a jelölés előtt kell, tehát 6hónaposan vagy utána mihamarabb mert minnél később annál nagyobb az esélye hogy utána is megmarad a jelölgetés, ami nem szerencsés :\
2011. jún. 19. 12:48
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak! Abszolút elavult nézet Magyarországon az állatorvosok körében hogy meg kell várni az ivarzást az ivartalanítással. Nem kell, sőt nem is célszerű! Semmilyen tudományos alapja nincsen annak hogy az ivarzás után szabad csak ivartalaníttatni, sőt, csak előnye vannak ha minél hamarabb elvégzik. Hímek esetében 4-6 hónap között ideális, de vannak olyanok akik szerint még ennél előbb is lehet.

[link]

Itt egy cikk, érdemes elolvasni.

2011. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!