Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak folyton megy a...

A cicámnak folyton megy a hasa bármit eszik szárazat vagy konzervet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet férges. :/
2011. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz. Lehet fertőzés, lehet férgesség... Diéta és kezelés kell rá.
2011. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ugyanez volt. Hurcoltam szegényt orvoshoz, (többhöz is) de semmit nem találtak nála. Tejet adsz neki? Attól még lehet. Vettünk neki egy Royal Canin száraz tápot, ami külön hasmenésre van. (Nem tudom mi a neve) El is múlt tőle. Ha biztosra akarsz menni ugyanilyen táp van alutasakosban is. Drágák, de nekünk bejött.
2011. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
diétáztasd nyers vagy főtt csirkemellel, ha úgy látod használt, lassan -kis adagokban- visszaállhatsz másra. De talán meg kéne próbálni több márkát, olyan nincs, hogy mindegyiktől fosik. Mi is így voltunk, de ma már rendben van. ja és még valami: mióta lapos tányérból kapja a kajáját azóta majdnem minden falatot felfal, régen otthagyta a felét a kicsi, de magas falú tálkában, mert hozzáért a széléhez a bajsza és azt útálta! :-)
2011. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől lehet, ahogy itt előttem is leírták. Amikor az én cicám megérkezett hozzánk, szintén ezzel a problémával szembesültünk. Állatorvoshoz vittük, de ő nem tudott megállapítani semmi problémát. Nem is volt, mint utóbb kiderült. Ki kellett próbálni egy csomó tápot, míg megtaláltuk azt, ami a cicának ízlett is és nem okozott hasmenést. Ez nálunk a Royal Canin volt.
2011. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia,


Vidd el allatorvoshoz mert lehet hogy ferges vagy mas virusos fertozese van. (Akar teged is megfertozhet!)


Ha nincs semmi baja probalkozhatsz a Royal Canin Hypoallergenic tappal ami kifejezetten erzekeny cicaknak keszult vagy a Royal Canin Gastro-Intestinal tappal (lehet szaraz vagy "nedves" zacskos) ez kifejezetten hasmenesre illetve abbol valo felepulesre fejlesztettek ki.

Minden macska mas igy azt hogy mi a legjobb a te cicadnak, neked kell megfejtened. :)

Udv,

2011. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nike125 válasza:

Szia!

Ha a cicának hasmenése van akkor bizony diétára kell fogni.Ilyenkor a hasmenés napján ne adj neki enni,csak legyen mindig friss vize,másnap vízben főtt csirkemellet főtt rizzsel adj neki.Ha két nap múlva sem változik a helyzet akkor menjetek el dokihoz és ő infúzió által pótolja a cicus folyadék szükségleteit/sókat/ásványi anyagokat.Hasmenést okozhatnak a vírusok és a baktériumok..stb.Ilyenkor a hasmenés "csak" tünet,ezáltal a betegséget is kezelni kell.

Remélem hasznos volt...

Jobbulást a cicának!

2011. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
én monjuk ajánlok neked valami mást az állat orvoshoz is vid el majd de segit ha csinálsz piritost jól meg égeteg fekete legyen azt öszemorzsolod bele egy kis szén pór azt rá a húsra azt azis segit neki A TEJET KERÜLD CSAK ROSZAB LESZ TŐLE!!!!!!!!!!!
2011. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!