Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ha a 4-5 hetes cicának...

Jó ha a 4-5 hetes cicának tejbegrízt adok? Mer nem nagyon eszik tápot se konzervet se szárazat.

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
4-5 hetes? Szegénynek még anyukája mellett lenne a helye. De ha már így alakult, jó a tejbegríz is, meg főzhetsz neki májat, csirkehusit mondjuk egy kis rizzsel. Vagy adhatsz neki halkonzervet, de ne olajost, hanem ami sós lében van. Én tojásrántottát is adtam az enyémnek, nagyon szereti. De arra figyelj, hogy ne nagyon kényesztesd el, én így jártam, és most nagyon finnyás a cicám.
2008. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha már nincs az anyukája mellett, ahová való, akkor legalább ne tedd tönkre a gyomrát! Menj el egy állatgyógyszereket is forgalmazó állatkereskedésbe és vegyél neki anyatejpótló tápszert! Az legyen az alap kajája, mellé pedig kizárólag junior cicakonzervet kóstoltass, ha már itt az ideje, megeszi. Egy-egy falat elég. Majd 7-8 hetesen már etetheted egyébbel.
2008. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

A cicáknak nem szabad tejet adni-bár tudom, erről megoszlik a vélemény...

De vannak spec cicatejek is.

De én is kikérném egy állatorvos tanácsát.

Ilyen pici cica még nem eszi meg a konzervet, főleg a szárazat nem. A csecsemő gyerek sem eszik fél évesen pörköltet. 8 hétig az anyja mellett lenne a helye.

Kérdezz meg egy állatorvost a megfelelő táplálásról

2008. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Tejbegrízt elkerülném... A tej miatt. Elvileg fostos lesz tőle... A cicatejeket meg aranyáron mérik.

Az én cicám most múlt el 6 hetes. 5 hetes koráig semmit sem evett csak anyatejet. Elöszőr alutasakos juniorkajcsit adtam neki, és nagyon rákattant... Csak olyan mohó volt, hogy szinte fuldoklott tőle, szóval lehet, hogy jobb ha még kisebb darabokra vágod a husikat benne. Utánna főtt csirkemájat kapott, amit nagyon szépen össze lehet pépesíteni, igy jobban meg tudja rágni. Majd jött egy kis csirkeszív. Ezután próbáltam a junior száraz tápot és rögtön ette szépen! 4-5hetesen még éppen kijöttek a fogai, szóval próbáld meg beáztatni a száraztápot cicatejbe vagy vízbe!

Tegnap megfőztem neki egy krumplit, majd összetörtem villával és saját levével hígitottam egészen pépes állapotra (mint a kisbabáknak), és szeleteltem bele maradék csirkemájat. Imádta!!! Próbáld meg elöszőr csak a krumplit jól felhigítva, szinte mézes-folyós állagúra! Mivel keményítős, még fosni se fog tőle (mert a alutasakostól az enyémnek hasmenése volt)!

2008. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösszi a segítséget.Na szóval adtam neki egy kis tejbegrízt,nem lett tőle hasmenése és utána elkezdte enni a száraztápot.
2008. jún. 13. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Állatorvos ajánlotta nekem:Nem tesz jót a kiscicáknak a tej,mert nem bírja lebontani, rendessen a szervezetük, a tejcukrot.Ilyen kis korban,LAKTÓZMENTES macska tejpotló tápszert kell adni,kaját még nem.Az én macskám 4 hetes korában került hozzám,és nem akart enni,ezért műanyag inyekciós tűvel kapta a tápszert,kicsit később rászokott a junior kajákra.Mára már, egészséges 9 hónapos macsek,és mindent megeszik,még azt is amit nem kéne. :-)
2008. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%
Érdemes megkérdezni az állatorvost ilyen ügyben! Viszont konzervet sose adj neki, mert tönkreteszi az állat veséjét!
2008. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!