Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több cica esetén hogyan...

Több cica esetén hogyan oldjátok meg a helyes viselkedésre való nevelést?

Figyelt kérdés
2 cicám van. Az a gondom, hogy amikor az egyik rosszalkodik, a másik meg például velem labdázik és a rosszalkodóra rászólok, hogy "nem szabad", akkor az éppen jól viselkedő is abbahagyja eddigi tevékenységét és sértődötten néz rám, hogy ezt miért nem szabad mikor eddig szabad volt. Úgy tudom, hogy fegyelmezéskor nem jó ha a cica nevét is mondjuk, mert akkor negatív élményei lesznek, de akkor honnan tudja, hogy a "nem szabad" csak rá vonatkozik? Ti hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket?
2011. jan. 31. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát hasonlóképp. Tényleg fontos, hogy a nevén említsd, és próbáld úgy csinálni, hogy a másik cica közben ne higgye azt, hogy ez neki is szól.
2011. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy kezdem, hogy először a rosszalkodó nevét mondom és utána fegyelmezem. Nekem bejött.
2011. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!