Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon most mi a helyes?...

Vajon most mi a helyes? Tegnap ivartalaníttattam az elsőtüzelő cicámat, sosem volt nagy evő, elég nyurga alapban. Ebben a pár napban kényeztethetem jobban, vagy tartsam magam?

Figyelt kérdés

Vékony volt alapban is, egészséges,szép. Azt mondta a doki ő ilyen. Az a helyzet, hogy nem megy a táljához enni, hanem bejön a szobába felugrik (!!) a fotelba és ott alszik. Figyel és érdeklődő de a táljához nem megy ki. No én gondolván kapjon erőre kicsit ( kegyetlenül vékony most) odaviszem neki a kaját, és kézből etetem....természetesen eszik:-)

Nem biztos, hogy jó ez így...hamar megszokja a jót. Ti mit tennétek? Csak addig gondoltam így etetni, amig felszed pár dekát, vagy hagyjam az éheség odavezeti a tálhoz.


Köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 22. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám eljátszotta ugyanezt... ő is nagyon vékony volt műtét előtt is (pedig próbáltam kicsit hízlalni előtte, de egyszerűen nem hízékony alkat) aztán műtét után nem evett napokig! Mire én is odavittem neki a kaját, addig már olyan volt szegénykém mint egy vonal :( Nem szokott rá a kézből evésre, azóta jól van, eszik rendesen, de ugyanolyan kis vékonyka mint előtte volt. Szerintem ha így hajlandó enni, ebben a pár napban etesd így. Én ezt tenném.
2009. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. máj. 22. 20:22
 3/9 anonim válasza:
Nekem is ilyen kis gebe fajta macskám van (sziámi).Ő is meg lett műttetve, de én nem emlékszem arra, hogy nem evett volna.Inkább ilyen kis depressziós és agresszív volt(csak közvetlen a műtét után volt agresszív).Egy kicsit ő is fogyott de nem drasztikusan.De miután jobban lett és kiszedték a varratokat is ugyanúgy evett mint azelőtt:):)
2009. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kényeztetheted egy pár napig, később úgyis elkezd rettenetes módon kajálni, ami a műtét következménye. Megváltozik a hormonrendszere, betegségekkel szemben ellenállóbb is lesz és a kaját majd el kell dugni előle, annyit enne.


(képzeld, az én lánycicámat is tegnap ivartalanították, nagyon jól van, műtét után 4 órával már mászkált. Remélem Nálatok sincs semmi gond:)))

2009. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Az enyém nem viselte annyira jól, mászkált ugyan a műtét után pár órával, de hányt és maga alá pisilt utána. Egész nap zavaros volt a tekintete, életében először fújt rám. Mára minden oké, kicsit már játszik, és ha a fotelbe fel tud ugrani + az alomba ürít, tiszta a tekintete, nagy baja nem lehet! Ugye ez a kaja dolog..., úgy néz ki, mint egy sakál.

Nagyon figyelni fogok nehogy elhízzon.

További gyors felépülést a cicádnak.

2009. máj. 22. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, hasonló jókat kívánok.
2009. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én cicámat hétfőn ivartalanították...egyszer tüzelt, ő is sovány. Kiderült, hogy félidős vemhes volt, ezért eléggé megviselt. Nekem a doki azt mondta, hogy ha a műtét utáni első napon még nem eszik, csak iszik, ne aggódjak, normális.

Mikor magához tért, ő is fel akart ugrálni a régi helyeire (ablakpárkány, fotel stb.) és most már ugyanolyan vadul ugrál, mint régen. Nyújtózkodni még nem tud olyan jól, de nekünk az evéssel nem volt gond. Félek is, hogy hamar magára szed pár dekát:)

Mindenki cicájának eseménytelen gyógyulást kívánok!

2009. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: az én cicám most is (kb 2 éve volt a műtét) ugyanolyan vékonyka, ha nem vékonyabb, mint előtte volt. Pedig eszik rendesen. Nem olyan sokat, nem kell eldugni előle a kaját, de rendesen eszik. Néha már megsajnálom, olyan kis vékony, mint akit éheztetnek. Vettem is neki valami multivitaminos pasztát, hátha jobb étvágya lesz vagy hízik tőle egy kicsit.
2009. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a szerencsésebb eset ( amikor vékonyk) talán, a túlsúly kockázatos az állatoknál is. Ráadásul győzze az ember megállni ha a kedvence őzike szemekkel néz rá, és kunyerál + nyávogás.

Szóval akár vékonyan, akár jobb vagy rosszabb étvággyal de egészségesen cicusok !:-):-)

2009. máj. 23. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!