Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrhullás elleni házi megoldá...

Szőrhullás elleni házi megoldások?

Figyelt kérdés
Tudom, ha szőrhullás, akkor irány az állatorvos - ezek a leggyakoribb jótanácsok. Ezen már túlvagyunk, az állatorvos nem talált semmi kivetnivalót, nincs parazita vagy más betegség, a cica kiválóan érzi magát (1 éves ivartalanított sziámi szobacica), örökké játszik, nagyon jó az étvágya és remek kondícióban van. Mondhatnám olyan mint a reklámokban... Csakhogy én nem bízom az állatorvosokban (korábbi rossz tapasztalatok miatt sem), sokkal inkább a tapasztalt állattartókban. Ezért is kérdezem itt: a cicámnak szerintem jobban hullik a szőre, mint kéne a normális vedlés során. Ugyan nem csomókban jön a szőre, de ha fésülöm, akkor elég szép mennyiség összegyűlik, és ez így van minden alkalommal, bármikor csinálom. A hátán az aljszőr már annyira lejött a fésüléstől, hogy láthatóan ritka lett, itt-ott "kivillan" a bőre is. És a tapintása sem olyan igazi selymes mint korábban. Mi lehet a megoldás? Fésüljem gyakrabban, vagy inkább ne fésüljem egyáltalán egy ideig? Prémium táppal (RC) etetem, húst is kap rendszeresen. Elképzelhető, hogy ez így természetes vedlés és nincs ok aggodalomra? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 10:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!! Nàlunk a tàp és alutasakos kaja vàltàs utàn jelentkezett hasonlò szôrhullàs, csak nàlunk pluszban sebekkel... Az àllatorvos szerint égés volt, aztàn nekem is itt sikerûlt ôtleteket szereznem, hogy mi is lehet a baj, miòta nyers hùst kap és a régi "szar" tàpot hìzott fél kilòt egy hét alatt a sebek leestek és jônnek a szôrôk :) Szal ez allergia volt, én itt is hasonlòra gyanakszom, mert ugye az allergiàs reakciò a macskàk bôrén, szôrén jelentkezik... Ha te is ilyen bizalmatlan vagy az orvosokkal, hozzàteszem én is, akkor inkàbb pròbàlj valamit vàltoztatni az etetésben, itt pl a Gourmet volt a hibàs és az RC tàp... fura mi? :)

Kitartàs, ìrj majd

2011. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tippet! Ha valóban ez lesz a probléma oka, bizisten megmondom a dokinak, (akinek ez az allergia-dolog meg se fordult a fejében!!), hogy ha nem tud valamit vagy csak bizonytalan, nyugodtan kérdezzen a gyakorikérdések oldalon, megvárom. És esetleg hozzávágom a megmaradt 10 kilós Royal Canin Indoor 27 száraztápot b..a meg.
2011. febr. 2. 16:34
 13/24 A kérdező kommentje:
Egyébként korábban más tápot kapott, ami nem prémium volt. De attól ment a hasa, ezért váltottam a Royal Caninra. Ezt szereti is és a gyomra is okés. De ez a váltás nem tegnap volt, tehát nem mondhatnám, hogy a hirtelen váltás miatt nekiállt szőrt hullatni...
2011. febr. 2. 16:37
 14/24 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még egy lehetőség, erről kérném szépen tapasztalt cicatartók véleményét. Okozhat nagyobb mértékű szőrhullást valamilyen stresszhatás? Ha pl. valamitől megijed, fél a cica, ad absurdum bántják, fájdalmat okoznak neki (akár szándékosan, akár enélkül, ember vagy bármi más)? Bár ez itthon nehezen képzelhető el, mert a lakásban az iroda is ahol dolgozom és így a nap jó részében itthon vagyok. Mindenesetre ez még felmerült bennem. Vélemény? (onnan ugrott be, hogy voltak papagájaim és náluk a stresszhatás bizony tollhullást okozott).
2011. febr. 2. 18:22
 15/24 anonim ***** válasza:

Hàt nézd, ha érzékeny a cicàd, màr ùgyértem lelkileg, akkor lehet, persze, benne van a pakliban, nàlunk annyi elég volt, hogy ismerôseink jôttek làtogatni, de hàt a cica még nem ismerte ôket, utàna egy pàr hétig igencsak megviseltnek tûnt, sokat bùjt és olyan volt, mintha minden neszre megijedne, nem csak felfigyelne, hanem rendesen reszketett, akkor volt szôrôzés is rendesen, amùgy rendbejôtt, tôbbet kellett szeretgetni, bàr nàlunk sima hàzi cicò van, nem hosszùszôrû... Ja, én is gondolkodom, hogy beolvassak az orvosnak, de ahhoz elôbb még tanulom a nyelvet... :)


Az allergiàra visszatérve, nem csak a tàp lehet a ludas, hanem az alutasakos is... Milyet adsz neki?

2011. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Egy-egy alkalommal elképzelhető. Az enyém első pillanattól utálta az autót. Ha csak közelítettünk az autó felé, már szállt a szőre, mint akit megtéptek. Ha nem látom, el sem tudom képzelni, hogy van ilyen.
2011. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
alutasakost nem kap, konzervet is csak nagy ritkán, mert nem szereti ezeket. A fő táp a száraz RC, és emellett kap még főtt húst, ritkábban főtt csirkemájat. Más kajára fintorogva néz őméltósága, vagy egyenesen elkezdi kaparni mint ha sz..t tettem volna elé :)
2011. febr. 2. 20:28
 18/24 anonim ***** válasza:
Hehe, azt az enyém is csinàlja... Most viszont ùgy falja a marhahùst, mintha félne, hogy elveszem... :) Akkor lehet hogy tényleg csak felzaklatta valami.. vagy az a frànya prémium tàp...
2011. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én is az étrendből adódó allergiára vagy vitaminhiányra gyanakodnék.

Szárazat adsz neki, vagy konzervet? Utóbbi esetben melegíted a kajáját? Hogyan? Tudod, hogy a magas hőmérséklettel melegítés, és a mikró vitamin- és taurin gyilkos?


Az én macskám épp most van túl egy majd' két hónapos éhségsztrájkon (az elszánt baromfi etetési kísérletemet kellett blokkolnia), és közben én is megnövekedett szőrhullást, a végén már kezdődő bőrsebet tapasztaltam nála.

2011. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem nem az étrendváltási stressz miatt kezdett el hullani a macskám szőre, hanem simán csak azért, mert az éhségsztrájk miatt egyszerűen csak nem vett magához elég tápanyagot. Van olyan vitamin, aminek a hiánya szőrhullást, és egyéb bőrproblémákat okoz.


Az étrendváltási stressz azért nemigen okozhatta, mert nem volt az olyan drasztikus. Mindig van fele résznyi csirkehús a kajájában, most csak annyi történt, hogy a másik fele is csirke lett. Ettől durvult be a cica. Két hete visszakerült a marhahús a kajájába, azóta eszik rendesen, a szőrhullás csökkent, a bőre pedig már csaknem teljesen meggyógyult, mindenféle kezelés nélkül...

2011. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!