Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrhullás elleni házi megoldá...

Szőrhullás elleni házi megoldások?

Figyelt kérdés
Tudom, ha szőrhullás, akkor irány az állatorvos - ezek a leggyakoribb jótanácsok. Ezen már túlvagyunk, az állatorvos nem talált semmi kivetnivalót, nincs parazita vagy más betegség, a cica kiválóan érzi magát (1 éves ivartalanított sziámi szobacica), örökké játszik, nagyon jó az étvágya és remek kondícióban van. Mondhatnám olyan mint a reklámokban... Csakhogy én nem bízom az állatorvosokban (korábbi rossz tapasztalatok miatt sem), sokkal inkább a tapasztalt állattartókban. Ezért is kérdezem itt: a cicámnak szerintem jobban hullik a szőre, mint kéne a normális vedlés során. Ugyan nem csomókban jön a szőre, de ha fésülöm, akkor elég szép mennyiség összegyűlik, és ez így van minden alkalommal, bármikor csinálom. A hátán az aljszőr már annyira lejött a fésüléstől, hogy láthatóan ritka lett, itt-ott "kivillan" a bőre is. És a tapintása sem olyan igazi selymes mint korábban. Mi lehet a megoldás? Fésüljem gyakrabban, vagy inkább ne fésüljem egyáltalán egy ideig? Prémium táppal (RC) etetem, húst is kap rendszeresen. Elképzelhető, hogy ez így természetes vedlés és nincs ok aggodalomra? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 10:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Anyunak is sziámi ördöge van, és rettenetese hullik a szőre.

Viszont, mikor már nagyon bedurvul a helyzet, szépen elviszi orvoshoz, aki ad neki egy vitaminfröccsöt injekcióban és mérséklődik a szőrhullás.

2011. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Olvasva a problémát,az jutott eszembe (mivel ezekszerint csak a szőre hullik, és semmilyen bőrirritációja nincs a cicának)

Nem lehet,hogy gyulladás van a szervezetében?Nem kell nagy dolgokra gondolni (azokat biztos megnézte az állatorvos) lehet fogászati vagy valami régen belement a mancsába és már úgytűnik jólvan, de lehet mégse.


Vagy mivel szobacica, nem feltétlen étel okozhat csak allergiás reakciót, nincs semmi új vegyszer amit mostanában kezdtetek el használni, bármi új amibe most valamiért belenyalhat, belefeküdhet a cica?

2011. febr. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi hozzászólónak a jótanácsokat-tippeket. Mivel csak nem hagyott nyugodni a dolog, erőt vettem magamon és elvittem megint egy másik állatorvoshoz (egyre messzebb kell már mennem :) ). Új doki - új verzió: szerinte gomba. Adott is neki egy injekciót, egy hét múlva ismétlés, mi mást tehetnék, bízom benne hogy beválik. Ha igen, akkor megtaláltam az állatorvosunkat! :)
2011. febr. 8. 08:23
 24/24 anonim válasza:
szia. mi segitett végül a cicádnak? most az én cicámnál is ugyan ez a probléma, nagyon hullatja a szőrét, akár fésülöm, akár nem. jó minőségü eledelt kap, féregtelenitve volt, nincsenek élősködői, és nálunk is tanácstalan volt az állatorvos, szerinte semmi baja. lassan már 1 hónapja hogy igy hullik a szőre, tanácstalan vagyok, kérlek ird meg mi segitett a te cicádnak! előre is köszi!
2013. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!