Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy kertes házba...

Lehet hogy kertes házba költözünk, szobacicám megszokná a kertet? Úgy értem nem csatangolna el?

Figyelt kérdés
4 éves, nőstény, eddig lakásban élt.Nem menne el a kerttől? Sokaktól hallottam hogy a kanok szoktak elkalandozni a lányok inkább otthon ülősek. Amikor az egyik ablakból kiugrott(társasházban lakunk) folyton meg kellett keresni, mindig valamelyik emelet lépcsőházában lapult, amikor hívtuk nyávogott így találtuk meg. Ha ide se talál vissza, akkor hogy találna vissza a kertes házba?
2009. febr. 8. 19:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam hogy az emeletek megzavarják, mert hogy olyan egyformák , de a kertes házba visszatalálnak. Ez igaz?
2009. febr. 8. 19:48
 2/9 anonim ***** válasza:

A kertesházban kifárad az ajton amin ott a szag, aztán végig követi a szagot vissza is, mikor az erkélyröl ugrik ki akkor meg semmi szag, nem tud olvasni hogy melyik lépcsöházba kell vissza találnia.


egyikbarátnömék költöztek ki kertesházba egy perzsamacskával, ´´es a macska annyira megszokta kint hogy már nem akart bemenni, még télen is kint volt, és a bundája szép ápolt volt. a barátnöm azt mondta nem fürdetik már semmi, maga tudja ilyen szépre tisztítani.

2009. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha nem akartok kiscicákat, ajánlanám az ivartalanítást, vagy a fogamzásgátlót
2009. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
de amúgy nem fog megszökbni
2009. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ivartalanítanánk, engem az aggaszt hogy elkóborolna és nem találna vissza. Amúgy köszi, tényleg van a macskáknál fogamzásgátló??
2009. febr. 9. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én cicám is emeletes házban lakik (Anyunál), valóban nem tud különbséget tenni az emeltek között, ellenben a lépcsőházat felismeri.

Én társasházban élek, földszinten, melyhez közös kert is tartozik. A macsekok elég bátrak, de én mindenképpen azt javaslom, hogy kezdetben Te is legyél vele. Én először nyakörvvel vittem ki sétálni, aztán 3-4 alkalm után már magába, persze mi gazdik is ott voltunk mellette, nyitva hagytuk az ajtót, ha valakitől félne gyorsan be tudjon szaladni a számára biztonságos helyre (lakásba).

Most már nagyon bátor, pedig sok esetben csak 3 havonta látogat el hozzám, mégis mindenre emlékszik.


Összefoglalva, nyugodtan engedd ki, csak mindíg legyél mellette, amíg nem érzed, hogy teljes biztonsággal mozog (járásán is látni), persze az is számít mennyire nyugodt környéken laktok auto stb...

2009. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátlással kapcsolatosan:

Igen lehet kapni a macskáknak is, de nem jó állandóan adni, mert akár daganatos betegség is kiaakulhat. Az enyém lakásban él, ha halljuk a hangján, hogy szükséges beadunk egy felet, de ugye ez a terhességet nem akadályozza meg, csak nem hangoskodik éjszakánként.


Ha kertesházban lakik és kijár a fenti két megoldás van, de az állatorvos biztos pontosabban meg tudja mondani és azt is mikor van nagy valószínűsége, hogy cicái lehessenek, általában a nyári meleg hónapokban lehet szüneteletetni a gyógyszert, mert akkor általában nem indulnak ki, ezt doki mondta, logikusan hangzik. Az ivartalanítást is csak bizonyos kor alatt javasolják.

2009. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kiadós választ :) 4 éves a cicám, az már öreg egy ivartalanitáshoz?
2009. febr. 17. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos pontosan nem tudom, de az állatorvos meg tudja modani. Az enyém már több volt, mikor felmerült ez a kérdés.
2009. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!