Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicám van, de majd ha...

Szobacicám van, de majd ha melegebb lesz, ki szereném engedni a teraszra. Mit szereljek az öntöttvas aljára, hogy ne ugorjon le?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a szobamacskák képesek időnként magasról leugrani, mert nincsenek hosszászokva a nagy terekhez. valamit muszáj lenne az erkély aljára raknom, de úgy, hogy még kilásson, viszon ne vesse le magát. Mit javasoltok? Milyen magasságban?
2010. márc. 15. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem túl szép, de lehet kapni kis szemű "drótkerítést", azt odaszerelheted. Ha szebbet szeretnél, akkor vágass méretre plexi lapot. Attól is meg kéne óvnod, hogy a korlát fölött ugarjon ki... A legbiztosabb, ha mindig ott vagy mellette, esetleg leviszed sétáltatni pórázon.


Könnyebb lenne választ adni, ha tennél fel egy képet a teraszról, akkor jobban látni, kiesésveszélyes -e, vagy esetleg milyen lehetőségek kínálkoznak a biztonságossá tételre.

2010. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nyitott, tehát kiesésveszélyes...
2010. márc. 16. 04:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, az úgy nehéz dolog...

Szerintem nem éri meg kockáztatni, egy fél pillanat elég ahhoz, hogy kiugorjon. Én ablakot is csak akkor nyitok, ha előtte kicsukom a cicát.

A hámmal pórázon való séta nekünk bejött. Idő kell, még hozzászokik, de utána nagyon fogja élvezni. Talán ezzel próbálkozz.

[link]

2010. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

tényleg képesek ezek szerint kivetni magukat? azt hittem, hogy ez azért ritka...

hámon sétáltatni egy macskát nem olyan torz dolog...? egy macskát hámon tartani?

egy zárt kert sokkal jobb lenne.. csak hát az sajna nekem nincs.

2010. márc. 17. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a szobamacska ugrik le a mélybe, hanem bármelyik, ugyanis nincs "mélységérzékelésük". Ráadásul ha valami izgalmasat észlelnek, hát se látnak, se hallanak. Anyukám cicója egy fáról esett le úgy, hogy a madár után addig settenkedett az ágon, míg a végére ért :))) Nem lett baja.

Én is pont ezzel a gonddal küzdök, mert új cicánk van, a régit nyugodtan ki lehetett engedni. Én is dróthálóra gondoltam, körbe fogok nézni. Az ún. csirkeháló jó lenne, de ahol láttam, csak 25 m-es tekercsben van és elég lenne kb. 4 m.

2010. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor ő nem fog kimenni, az biztos... hatodikon lakom, és alul ráadásul egy üvegtetőben végződik a mélység.
2010. márc. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!